Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku pojawiają się lagi 3 miesiące temu robiłem ustawienia fabryczne lecz problem powrócił. Telefon optymalizuje ręcznie jest czysto ram i pamięć oczyszczona na bierząco. Czy jest to problem braku wsparcia androida? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maniakalne czyszczenie pamięci RAM/podręcznej niczemu nie służy. Zwłaszcza pamięci podręczne/tymczasowe - te pliki fon i tak odtworzy, a ty mu roboty dokładasz. Tak samo wywalanie apek z RAM - telefon za raz je zacznie tam znowu wrzucać, do tego ta pamięć służy. 

Druga sprawa, że S5 jest już zwyczajnie stara, a oprogramowanie co raz cięższe. 
Pewnie jakiś ROM z forum XDA by go ożywił. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak już z doświadczenia wiem, że te sposoby niczym nie służą jedynie wywalić co niepotrzebne a nie zabijać procesy które i tak włączą się od nowa. 

A czy to nie jest tak, że jest za mało pamięci ram i korzysta z pamięci masowej bo jak mu się zwolni miejsce  z telefonu np zdjęcia, to jest lepiej tylko musi dostać około 40% wolnego i nagle jest podobnie jak po Reset F. czyli lepiej.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, jak jest za mało pamięci to telefon zamyka aplikacje.

Jeśli chcesz zachować system od Samsunga to pozostaje wywalić zbędne aplikacje, a te często używane zastąpić lżejszymi odpowiednikami. Na przykład zamiast apki Facebooka wrzucić zamiennik typu Folio, Simple lub korzystać przez przeglądarkę. 

Jeśli nie zależy Ci na nakładce Samsunga i nie boisz się grzebać to można wgrać nieoficjalnego czystego Androida, który powinien być lżejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja juz dawno wywaliłem zbędne programy od Samsunga robie to od zawsze. 

Pytanie, dlaczego po zwolnieniu miejsca na dysku telefon pracuje szybciej. Kiedyś pracował szybko przy wolnych 1,5 GB wolnego dysku, teraz dopiero przy wolnych prawie 5GB działa lepiej, inaczej jest tragedia.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy czy zwalniasz miejsce usuwając zwykłe pliki czy odinstalowując aplikacje. 

Obiło mi się też o uszy, że pamięć NAND z czasem trochę traci na parametrach, ale nie chcę podawać informacji, których nie jestem pewny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, stark2991 napisał:

To zależy czy zwalniasz miejsce usuwając zwykłe pliki czy odinstalowując aplikacje. 

Usunąłem zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi