Skocz do zawartości
ostryb

RTX3080 jaki monitor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaszalałem i kupiłem nowy komputer.

Ze względu że używam laptopa nie posiadam monitora.

Tu proszę o pomoc jaki monitor mam kupić.

Gram głównie w BF i COD oraz czekam na cyberpunk 2077.

Właśnie tworze nowe miejsce gamingowe, odległość będzie do 4 m więc wielkość monitor nieistotna ale raczej duży.

Zależy mi 1ms, powyżej 30 cali, G-sync z względu na kartę graficzna.

Zestaw jest taki,

10th Gen Intel Core i9 10900KF (10-Core, 20MB Cache,
3.7GHz to 5.3GHz w/Thermal Velocity Boos
Nvidia GeForce RTX 3080 10Gb GDDR6
32GB Dual Channel HyperX(FM) FURY DDR4 XMP at
3200MHz
 
 

Na chwile obecną faworytem jest Samsung Odyssey LC32G73TQSUXEN 32"

https://www.amazon.co.uk/Samsung-Odyssey-LC32G73TQSUXEN-Curved-Monitor/dp/B0859SZJQK/ref=sr_1_5?crid=QLM2FG2JO1D&dchild=1&keywords=odyssey+g7&qid=1606061774&quartzVehicle=45-612&replacementKeywords=g7&sprefix=ody%2Caps%2C202&sr=8-5

Ciekawy konkurent iiyama G-MASTER GB3461WQSU-B1 bardzo fajna cena.

https://www.amazon.co.uk/iiyama-G-MASTER-GB3461WQSU-B1-computer-monitor/dp/B0866GCPXM/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=iiyama+G-Master&qid=1606061725&sr=8-2

 

Lub zaszaleć i Samsung Odyssey G9

https://www.amazon.co.uk/Samsung-Odyssey-Curved-Gaming-Monitor/dp/B0866C4BM7/ref=sr_1_4?crid=QLM2FG2JO1D&dchild=1&keywords=odyssey+g7&qid=1606061774&quartzVehicle=45-612&replacementKeywords=g7&sprefix=ody%2Caps%2C202&sr=8-4

Co mnie martwi w G9 to można trafić na słabą sztukę i chyba ten model nie jest dopracowany.

Oczywiście to tylko takie moje gadanie.

Sama wielkość i 32:9 bardzo kusi.

 

Co myślicie lub możecie zasugerować , będę wdzięczny.

Musze kupić w piątek 27.11 żeby wykorzystać jakąś okazje na Black Friday.

Zakup będzie w UK.

Cena nie jest ustalona.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre propozycje sobie wybrałeś ;) Myślę, że nikt tutaj Ci i tak lepiej nie doradzi a najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wszystkich 3 monitorów i sprawdzenie, który najbardziej Ci odpowiada. Mimo wszystko są między nimi na tyle duże różnice, że najlepiej sprawdzić samemu jak się czujesz z danym ekranem - w sensie, wielkość / format / zakrzywienie. W GB jest lepsza polityka pro-konsumencka więc myślę, że najlepiej sprawdzić wszystkie 3 opcje ;) Co do G7 32" - mam od zeszłego tygodnia i dla mnie monitor jest petarda, nie widzę na chwilę obecną wad. Wcześniej miałem 32" 1440p ale zakrzywienie 1800. To większe - 1000R w G7 bardziej mi leży. Polecam ;) BTW, gratuluję sprzętu - sprawi Ci masę radości hehe.

Edytowane przez Fenrir_14
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP dobry jesteś  ??  .

Ale 3 monitorów nie kupie i nie mam gdzie sprawdzić ze względu co się dzieje obecnie z tematem wirusa.

Wiec decyzje muszę  podjąć bez sprawdzenia.

Dlatego pisze po internetach .

Który z tych monitorów będzie wskazany pod ten zestaw.

Pozdrawiam.

 

 

Ps. G7?

https://www.amazon.co.uk/Samsung-Odyssey-Curved-Gaming-Monitor/dp/B0866C9XJM/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=odyssey+g7&qid=1606066637&quartzVehicle=45-612&replacementKeywords=g7&sr=8-2

Edytowane przez ostryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no ja tylko w ten sposób jeśli jest dostępność bo inaczej się nie przekonasz lol. Ciężko jednoznacznie wyrokować bo wszystkie monitory są mega i z każdego wyciśniesz maxa na tym sprzęcie. Kwestia osobistych preferencji i pewnie trochę szczęścia na jaki egzemplarz trafisz.

Z monitorami jest ciężki temat bo to mimo wszystko chyba najważniejszy element tej układanki a wybór jest szeroki przy tak samo szerokim zakresie funkcjonalności i opcji. A im dalej brniesz w te recenzje / porównania / opinie tym większą odczuwasz potrzebę porównania tego wszystkiego względem siebie.

Edytowane przez Fenrir_14
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello posiadam ASUS TUF 3080 OC i pytanie takie jaki monitor będzie najlepszy wyborem do tego moje top 3 

to

Dell S2721DGF
LG 27GL850-B
MSI Optix MAG274QRF

ten ostatni MSI nie jest aktualnie dostępny co byście polecili z tych 3  ? i czemu

co byście polecili myślałem o tym samsungu g7 ale nie lubie krzywizny :D a ten to powyginany jak kociaki

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ostryb Biorąc pod uwagę, że dużo czasu będziesz spędzał w BF i COD to myślę, że właśnie G7 będzie najlepszy. Argumenty: najszybsza matryca, 240MHz, G-Sync + FreeSync 2, 32" 1000R więc jest świetna imersja i w moim odczuciu lepiej się wzrokiem ogarnia cały ekran w porównaniu do zakrzywienia 1800. Brak ghostingu i smużenia, obraz ostry jak żyleta. G9 czy UltraWide brałbym pod uwagę, jeśli interesowałyby mnie spokojne tytuły typu single player, wiesz - pad w ręku, kanapa, eksploracja i widoczki. Kiedy trafiasz na jakiś punkt widokowy i podziwiasz scenerię i krajobrazy. Natomiast jak lubisz FPS-y i rywalizację to myślę, że G7 32" będzie idealne. Oczywiście ten panel nie wyklucza pełnej satysfakcji podczas ogrywania takiego Red Dead Redemption czy AC Valhalla ale moim zdaniem jest bardziej uniwersalny i nie męczy tak bardzo pewnie. Dla mnie osobiście większe panele czy panoramy najlepiej sprawdzają się w filmach i RPG ale tak jak powiedziałem to są kwestie personalne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to hehe. Trzeba twardo grać ;) G9 wydaje się być idealny na zimowe wieczory. Wygodny narożnik, zimne piwko + naładowany pad i do wiosny szybko zleci ;)

Edytowane przez Fenrir_14
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram na padzie, nie cierpię.

Tylko klawiatura i myszka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ostryb napisał:

Nie gram na padzie, nie cierpię.

Tylko klawiatura i myszka.

Zawsze można się rozłożyć na kanapie z czymś podobnym do Roccat Sova. Zestaw na długi zimowy wieczór idealny :D

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32" z 4 metrów?! ?

Na taką odległość szukałbym jednak TV 65"/75".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką odległość do dyspozycji. 

Co nie znaczy że będę siedział tak daleko.

Będę siedział w optymalnej odległości do wielkości monitora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość szuka monitora to ten mu telewizor doradzi :E bo oled i bardziej opłacalny.. i wez na dłuższą mete siedz tak z pyskiem oddalonym o 80-100cm  od takiego kolosa - spróbuj w takiej odleglości pograć np w multi  i ogarnąć wszystko co sie dzieje na ekranie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko w takich grach jak Wiesiek 3..tak duże tv jako monitory kompletnie się nie nadają do szybkich gier gdzie w ułamku sekundy trzeba kontrolować cały ekran aby nie zginąć.  A nie gadaj ze w odległości 80 cm od tv jesteś w takim samy czasie ogarnąć wszystko jak przy monitorze np 27-32 calowym

Odpal l csa/bfa i zagraj.. masz wtedy festiwal umierania jak przy soulsach   :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie siedzi w takiej samej odleglości jak przy monitorze.. chyba nie siedzisz przy 55 calowym telewizorze z łbem oddalonym o 80cm? :E 

tak wiem siedzisz..

maxresdefault.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 4metry to czemu mu polecasz taki malutki 48 calowy monitorek? :E nie lepiej 85? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ODIN85 napisał:

Lg 48 cx.

Myślałem o 49 calach ale po przemysleniu tematu się rozmyśliłem i coś w granicach 30 do 34 cali wystarczy.

Teraz szukam konkurenta dla G7 bo piątek coraz bliżej. 

 

Co do twojej propozycji to jigdzie nie widzę informaci o (ms).

Może to glupie pytanie ale nie mogę znaleźć w opisie tej informacji. 

Pozdrawiam. 

10 godzin temu, ODIN85 napisał:

Bo gra na klawie i myszce a te mają kabel 1.5m.

Myszki są bezprzewodowe bardzo dobre i szybkie, kabel nie jest konieczny.

Nie wiem jak sytuacja z klawiaturą ale obstawiam że są jakieś szybkie bezprzewodowe. 

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Doczytałem  że G7 miały problemy ale tyczy się (LC32G73) poprawione mają kod (LC32G75).

Te nie mają już problemów wieku dziecięcego. 

To taka ciekawostka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ODIN85 napisał:

Do multi bezprzewodowe to lipa.

Tak bylo 10 lat temu, ludzie :D

Wiekszosc prosow w Starcrafta czy CS:GO uzywa myszek bezprzewodowych.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura?

Nie wiem to się nie wypowiem. 

 

Ale myszki bezprzewodowe są naprawdę super.

Są szybkie i nie plącze się kabel.

Miałem Logitech G700 i G700s teraz gram na Corsair Ironclaw Wireless.

Więc ja twierdzę że myszki bezprzewodowe są tak dobre jak na kablu.

 

Oczywiście to moje zdanie.

 

 

 

Żeby było w temacie to taki konkurent dla G7

https://www.amazon.co.uk/dp/B06XNN23KL/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_dlC_Nk9VFbS242VHH

Minus 100Hz i 4ms.

Co myślicie?

 

 

Ten Alienware co kolega wcześniej polecił to też wrucił na moją listę AW3420DW .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update 27.11.

Dzieś black Friday. 

No i jestem trochę zaskoczony i nie wiem co mam robić. 

Są 3 monitory.

 

1. Samsung Odyssey G7.

Cena £500.

 

2. Alienware Alienware 34  AW3420DW

CENA £700

3. SAMSUNG Odyssey G9

Cena £1070.

 

Mam mętlik w głowie. 

Ten Alienware ma pełny G-sync. 

Co powinienem kupić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, ostryb napisał:

Co powinienem kupić????

To co Ci bardziej odpowiada nikt za Ciebie decyzji nie podejmie. 

G7 to 27" czy 32"?

G9 z koleii duży i nie do wszystkiego pasuje, ale petarda. 

A alienware - G-sync dla zdecydowanych na Nvidie. Niby po środku obydwóch, ale raczej z gorsza matryca niż g7/g9

Edytowane przez zachy
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G7 32 inch. 

Alienware gorsza matryca ale 4K.

Nie wiem mam metlik w głowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@ostrybG7 32inch IMHO. W przyszłym roku będzie sporo nowych monitorów 4K i z zakupem takiego właśnie panelu bym się wstrzymał do Q2 przyszłego roku przynajmniej. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...