Skocz do zawartości
ostryb

RTX3080 jaki monitor ?

Rekomendowane odpowiedzi

z wszystkich podanych bym wybral g7 32". szczegolnie za te 500funtow to bdb propozycja.

 

G9 potrzebuje bardzo duzo miejsca na biurku

 

alienware jest gorszym rozwiazaniem od g7 i drozszym w tym przypadku jako monitor i pod katem sprzetu ktory musi zapewnic odpowiednie fps w 4k.

Chyba ze potrzebujes konkretnie 4k to bierz alienware.

Edytowane przez zachy
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fenrir_14 napisał:

 

@ostrybG7 32inch IMHO. W przyszłym roku będzie sporo nowych monitorów 4K i z zakupem takiego właśnie panelu bym się wstrzymał do Q2 przyszłego roku przynajmniej. 

Stacjonarka przychodzi 8 grudnia więc ma stać i czekać na monitor ??.

 

 

 

Na poważnie zdecydowałem się na G7.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak priorytetem są gry FPS z nastawieniem na wynik to 27" 1440p 144HZ i wyżej. 

W innym wypadku brałbym 34" ultrawide. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy

Dell Alienware AW3420DW 120Hz 8bit nanoIPS 2ms, Full Gsync, kozacki wyglad, Backlight

LG Ultragear 34GN850  144Hz 10bit nanoIPS @ 160Hz 8bit 1ms, Gsync compatybile+FreeSync, HDR 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli musisz miec koniecznie G-Sync to Alienware.

Jesli G-Sync compatible Cie zadowala albo bedziesz mial karte AMD w przyszlosci to zdecydowanie LG.

 

LG ma tez lepsza matryce tzn 10bit, a to spora roznica. 

Monitor jest tez tanszy glownie przez to, ze nie ma modulu G-Sync.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się rozpisaliście jak ja już zakupiłem ?.

Już nie będę zmieniał. 

Mam miesiąc na wypróbowanie G7 jak coś nie podpisuje to się wymieni. 

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Jak trafisz porządną sztukę bez wad to będziesz zadowolony ;) Byle dostałbyś egzemplarz z nowej rewizji. Daj znać jak wrażenia rzecz jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fenrir_14 napisał:

 ;) Byle dostałbyś egzemplarz z nowej rewizji. Daj znać jak wrażenia rzecz jasna

Pierwszy model to LC32G73QSUXEN

Rewizja LG32G75TQSUXEN

Kupiłem rewizję. 

 

 

Dam znać za dwa tygodnie bo wtedy ma przyjść stacjonarka. 

 

 

Pozdrawiam. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej chodziło o oznaczenie partii - N9 - to jest najświeższa rewizja. Będziesz miał tą informację w numerze seryjnym który wygląda mniej więcej: CX3XH4ZN9 i numerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Majs napisał:

pokazał się ciekawy Monitorek na x-kom HARD WARE go poleca zaraz po tym deelu

https://www.x-kom.pl/p/603417-monitor-led-27-msi-optix-mag274qrf-qd-czarny.html

 

macie jakieś info o nim ?

Zamówiłem go wczoraj od razu jak się tylko pojawił, ale nawet mi nie potwierdzili zamówienia do tej pory.

Miałem wcześniej LG 27GL850 i jak ten dojdzie to dam znać co i jak.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również szukałem monitora dla 3080 i znalazłem też taki o to model Acer Predator XB273UGS . Co o nim myślicie ? 2560 x 1440, 165 Hz, HDR 400, G-Sync, Variable Overdrive ( 0.5 ms). Kusząca propozycja, ale widzę, że strasznie mało recenzji jest i mało osób to kupuje. Jest w tym monitorze jakiś haczyk? Dla świętego spokoju kupiłbym G7 27", ale boje się tej krzywizny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, robson001 napisał:

Mam podobny dylemat. Spoglądam na tego Acera i na Asusa w podobnej cenie: https://www.x-kom.pl/p/594048-monitor-led-27-asus-tuf-vg27aql1a.html Niestety o tym drugim też nie ma zbyt wiele informacji.

Nie zauważyłem tego asusa? Z tego co widzę to są o nim dość dużo recenzji na YouTube czy nawet na Rtings . Idę troszku poczytać o nim. A o tym acerze nic kompletnie niema, zero zainteresowania.

Edytowane przez Pach Puch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie piszecie o tym co rekomenduje hardware ? o dellu i msi jak nie wiecie ktore zaraz dam link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był Dell S2721DGF za 1600 zł na x-komie (w niecałe 2 min 50 poszło :P ). Niestety nie zdążyłem go kupić. Może na morele o 15:00 będzie.

Edytowane przez Pach Puch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 22:47, ostryb napisał:

Odbieram za tydzień w sobotę to dam znać. 

Ja mam G7 27', z rewizji N8 i żadnych problemów nie uświadczyłem, świetny monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie MSI Optix MAG274QRF-QD:

Nie widzę dużej różnicy w kontraście w porównaniu do LG 27GL850. Kolory bardzo podobne, w grach chyba bardziej przesycone mi się wydają niż w LG. G-sync działa poprawnie dopiero z najnowszymi sterownikami nvidii. Równomierność podświetlenia/kolorów jak w LG: słabo. Smużenie, input lag itd praktycznie to samo co LG. 165hz względem 144hz dla mnie absolutny brak różnicy. Do tego ten monitor ma problem który z tego co widzę występuje w monitorach MSI od dawna i nie został rozwiązany: https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/fwtpik/msi_optix_mag272qr_backlight_comes_back_on_when/

TL;DR Monitor nie potrafi sam się uśpić. Wyłącza się, po chwili znów wykrywa źródło, pokazuje napis DP i zostaje już włączony z podświetlonym czarnym obrazem i ciągnie prąd.

Dell S2721DGF ma flickering 20khz i przez to bolą oczy dużą ilość osób, MSI kosztuje 2500zł i ma takie dziwne problemy, także jedynym sensownym wyborem dla mnie na ten moment to LG 27GL850 (matryca praktycznie ta sama co w Dellu, tyle że bez flickeringu) który aktualnie jest w przecenie w wielu sklepach i kosztuje 1700zł. Czuję, że strasznie przepłaciłem za tego MSI względem LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Pach Puch napisał:

Był Dell S2721DGF za 1600 zł na x-komie (w niecałe 2 min 50 poszło :P ). Niestety nie zdążyłem go kupić. Może na morele o 15:00 będzie.

Czemu akurat o 15:00 i skąd takie przypuszczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy na tych kwadraciakach 16:9 możecie siedzieć, to ja nie wiem, dziwuje się straszliwie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można grać w COD, BF czy tam CS i kupować coś powyżej 30 cali chyba, że grasz z botami bo na wysokim poziomie nie da się grać w w takich wymiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dozorca napisał:

Jak można grać w COD, BF czy tam CS i kupować coś powyżej 30 cali chyba, że grasz z botami bo na wysokim poziomie nie da się grać w w takich wymiarach.

Do mnie to? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...