Skocz do zawartości
ostryb

RTX3080 jaki monitor ?

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mati17 napisał:

ak wy na tych kwadraciakach 16:9 możecie siedzieć, to ja nie wiem, dziwuje się straszliwie :E

Mi osobiscie 16:9 pasuje bardziej niz splaszczone i rozciagniete 21:9.

Co kto lubi i preferuje. Nie osadzaj zapotrzebowania wszystkich ludzi na podstawie wlasnego. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mati17 napisał:

Do mnie to? :D

Nie wiem, przeczytałem tylko pierwszy post, że ktoś gra w te gry które wymieniłem i bierz pod uwagę kupno nawet 34 Cali moim zdaniem na tak dużym ekranie nie da się grać z wysokim skillem w te gry podczas rozgrywek wieloosobowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dozorca napisał:

Nie wiem, przeczytałem tylko pierwszy post, że ktoś gra w te gry które wymieniłem i bierz pod uwagę kupno nawet 34 Cali moim zdaniem na tak dużym ekranie nie da się grać z wysokim skillem w te gry podczas rozgrywek wieloosobowej.

34 cale, ale w proporcjach 21:9, na wysokość jest takiej wielkości jak 27" fhd, jest szerszy tylko po bokach. Skill masz jeszcze większy, widzisz więcej mapy, przeciwników, nie jest to na tyle ogromne aby nie ogarnąć wzrokiem całej matrycy.

2 godziny temu, cezary777 napisał:

21:9.  to kant dupy ,mialem 35cali2k  nigdy wiecej , tylko 16:9

Tak, tak, oczywiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up chyba w grach single..

Po 2 latach użytkowania 21:9 35 cali wróciłem do 16:9..

"więcej widzisz" napisz że, przez to masz szybsza reakcję jeszcze.. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, dawidoxx napisał:

@up chyba w grach single..

Po 2 latach użytkowania 21:9 35 cali wróciłem do 16:9..

"więcej widzisz" napisz że, przez to masz szybsza reakcję jeszcze.. :lol2:

Po bokach przy 21:9 widzisz więcej, to czego inni nie widzą na 16:9, to jest przewaga bo możesz takiego przeciwnika zabić. Przy 34" 3440x1440 oraz zakrzywieniu matrycy gra to poezja, czas reakcji bez różnicy, większe do fps np. proporcje 32:9 w rozmiarze 49" zgodzę się, jest kapa jak monitor stoi na biurku, nie sposób ogarnąć tego wzrokiem ale przy 34" z zakrzywioną matrycą żadnych problemów w użytkowaniu, jesteśmy swobodnie ogarnąć przestrzeń. Kurde, może te 35" to za duże już było, trzeba było 34", albo 29" kupić :D

Edytowane przez mati17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawny jesteś.. więcej po bokach w multi to napewno szybsza reakcja


Jak ktoś gra jak bot.. to zapewne zadnej roznicy nie widzi..  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, mati17 napisał:

Po bokach przy 21:9 widzisz więcej, to czego inni nie widzą na 16:9, to jest przewaga bo możesz takiego przeciwnika zabić. Przy 34" 3440x1440 oraz zakrzywieniu matrycy gra to poezja, czas reakcji bez różnicy, większe do fps np. proporcje 32:9 w rozmiarze 49" zgodzę się, jest kapa jak monitor stoi na biurku, nie sposób ogarnąć tego wzrokiem ale przy 34" z zakrzywioną matrycą żadnych problemów w użytkowaniu, jesteśmy swobodnie ogarnąć przestrzeń. Kurde, może te 35" to za duże już było, trzeba było 34" kupić :D

bo każdy gra na fov 60 jak na konsoli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dawidoxx napisał:

Zabawny jesteś.. więcej po bokach w multi to napewno szybsza reakcja


Jak ktoś gra jak bot.. to zapewne zadnej roznicy nie widzi..  :E 

Napisałem że większe pole widzenia przy 3440x1440 i monitorze o przekątnej 34 cali nie pogarsza reakcji. Jak Cie mają kilić to i tak Cie będą kilić :E
 

13 minut temu, Armage169 napisał:

 

bo każdy gra na fov 60 jak na konsoli :E

No ta, bo by nie zrobili headshota :E

Edytowane przez mati17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dawidoxx napisał:

Zagraj w cs'a  ;) 

Wiedziałem że to wszystko rozchodzi się o cs'a xDDD
 

Polecam obejrzeć, najlepiej cały odcinek :D

Edytowane przez mati17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy lepszy przykład gry w  której potrzebna szybkiej reakcji, a po 2 latach użytkowania 21:9 twierdze ze w multi ekrany 16:9 wygrywają z ultrawide i tyle  ;)

Nie oglądam tych pseudo testów z morele - od  normalnych testów monitorów to masz np hardware unboxed, a nie tego spaslaka od zupek chinskich i racji żywnościowych.

Aż dziwne ze esportowcy nie używają 21:9.. w koncu przeciez lepsze, więcej widać :E:E:E:E 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dawidoxx napisał:

To pierwszy lepszy przykład gry w  której potrzebna szybkiej reakcji, a po 2 latach użytkowania 21:9 twierdze ze w multi ekrany 16:9 wygrywają z ultrawide i tyle  ;)

Nie oglądam tych pseudo testów z morele - od  normalnych testów monitorów to masz np hardware unboxed, a nie tego spaslaka od zupek chinskich i racji żywnościowych.

 

To już Twoja ocena, Ty tak sądzisz. Ja sądzę całkowicie odwrotnie, nie wyobrażam sobie powrotu do 16:9. Ku woli podsumowania, to że ktoś kupi monitor o takich proporcjach nie oznacza że np. w cs nie ustawi 16:9, w każdej grze ustawi co zechce. Jeszcze kiedyś takie proporcje były dla wybranych z racji wysokich cen, monitorów także było jak na lekarstwo, teraz większość matryc to 144hz przy niskim czasie dostępu.

To obejrzyj od nich czy od chudszego techliptona, ja wrzuciłem pierwszy lepszy filmik. Ludzie nie chcą kupić 21:9 bo już mieli i im się nie podoba. Pierwsze grono ludzi nie wie że takie monitory istnieją, drugie grono wybiera 16:9 bo na forach, m.in tutaj większość osób im odradza zakup pisząc że 21:9 to gówno, nigdy nawet nie widząc takiego sprzętu na oczy :E

Edytowane przez mati17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dawidoxx napisał:

Lipton i monitory :E dobra eot.

Najpierw obrażasz człowieka bo jest wagowo większy, to nie zna się, potem liptona który jest chudszy, tez się nie zna. Co za troll :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie dokladne testy montiorow na TFTCentral, albo Rtings.com. Mozesz tez zerknac na testy Hardware Unboxed na Youtube.

Jesli nie widzisz roznicy miedzy tymi testami, a tym co pokazuje Morele, czy Lipton to rzeczywiscie on jest trolem... LOL

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie obraża po prostu ani on ani Lipton nie są dla mnie specami od monitorów. 

Lipton ma za to pojęcie o prockach i gpu, a grubasek zna się na zupkach i racjach żywnościowych :E

21:9 nadaje się lepuej do pracy i grania w singke, ale nie do multi - a o to się tutaj rozchodzi. 

Jaki masz ten monitor że dostajesz taki spazmów na myśl o ultrawide? :D

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co kto gra. Do szybkich FPSów 16:9 to moim zdaniem lepszy wybór (wielu prosów gra nawet w 4:3). Niby mniej widać na boki niż w przypadku 21:9, ale minimapę i informacje (wybrana broń, ilość pocisków w magazynku itp.) ma się bliżej środka pola widzenia i znacznie łatwiej tam zerkać, a to bardzo ważne w szybkich grach kompetetywnych. Do gier singlowych 21:9 może być lepszym wyborem bo nasze oczy widzą szerzej niż w proporcjach 16:9 i pewnie 21:9 to mniej więcej tyle ile ogarnia nasz wzrok patrząc na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zachy napisał:

Zobacz sobie dokladne testy montiorow na TFTCentral, albo Rtings.com. Mozesz tez zerknac na testy Hardware Unboxed na Youtube.

Jesli nie widzisz roznicy miedzy tymi testami, a tym co pokazuje Morele, czy Lipton to rzeczywiscie on jest trolem... LOL

Nikt tu nie mówi o testach matryc, tylko o rozdzielczości, wielkości, polu widzenia i odczuciach z użytkowania.

 

14 godzin temu, dawidoxx napisał:

Nikt nikogo nie obraża po prostu ani on ani Lipton nie są dla mnie specami od monitorów. 

Lipton ma za to pojęcie o prockach i gpu, a grubasek zna się na zupkach i racjach żywnościowych :E

21:9 nadaje się lepuej do pracy i grania w singke, ale nie do multi - a o to się tutaj rozchodzi. 

Jaki masz ten monitor że dostajesz taki spazmów na myśl o ultrawide? :D

 

 

 

Ku woli podsumowania, to że ktoś kupi monitor o takich proporcjach nie oznacza że np. w cs nie ustawi 16:9, w każdej grze ustawi co zechce. Jeszcze kiedyś takie proporcje były dla wybranych z racji wysokich cen, monitorów także było jak na lekarstwo, teraz większość matryc to 144hz przy niskim czasie dostępu. Ludzie nie chcą kupić 21:9 bo już mieli i im się nie podoba. Pierwsze grono ludzi nie wie że takie monitory istnieją, drugie grono wybiera 16:9 bo na forach, m.in tutaj większość osób im odradza zakup pisząc że 21:9 to gówno, nigdy nawet nie widząc takiego sprzętu na oczy.

 

15 godzin temu, AUTO6 napisał:

Zależy w co kto gra. Do szybkich FPSów 16:9 to moim zdaniem lepszy wybór (wielu prosów gra nawet w 4:3). Niby mniej widać na boki niż w przypadku 21:9, ale minimapę i informacje (wybrana broń, ilość pocisków w magazynku itp.) ma się bliżej środka pola widzenia i znacznie łatwiej tam zerkać, a to bardzo ważne w szybkich grach kompetetywnych. Do gier singlowych 21:9 może być lepszym wyborem bo nasze oczy widzą szerzej niż w proporcjach 16:9 i pewnie 21:9 to mniej więcej tyle ile ogarnia nasz wzrok patrząc na wprost.

Zależy od gry. W wielu tytułach mapa pozostaje bez zmian. Mówiłem o 34", gdzie każdy z boków jest dłuższy o 9cm, do tego dochodzi spory kąt zakrzywienia, wtapiamy się w rozgrywkę :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się wtapiasz ze w multi nawet nie wiesz skąd dostałeś jak nie masz  kill cama :E:E 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zawodach światowych nie używają 21:9, bez obaw, zwyciężysz! :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, mati17 napisał:

Na zawodach światowych nie używają 21:9, bez obaw, zwyciężysz! :E

Wiedza co jest dobre, a co nie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zachy napisał:

Wiedza co jest dobre, a co nie... :D

Używanie monitorów o proporcjach 21:9 to były by cheaty :E oni wiedzą co dobre :E

Edytowane przez mati17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno cheat, jesli na turnieju w danym miejscu wszyscy graja na takim samym sprzecie z takimi samymi monitorami. LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zachy napisał:

No na pewno cheat, jesli na turnieju w danym miejscu wszyscy graja na takim samym sprzecie z takimi samymi monitorami. LOL

Facepalm xD https://www.rockpapershotgun.com/2020/11/18/the-35-best-ultrawide-pc-games/ pooglądaj, poczytaj trochę, a nie, sorry, zapomniałem że Wy tylko w csa gracie, to nawet na ziemniaku da radę te 100 fps wyciągnąć xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...