Skocz do zawartości
Zergonyac

Głośne chłodzenie Lenovo Thinkbook 14

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z chłodzeniem laptopa (Lenovo Thinkbook 14 i5 1035G4 , 16gb ram, dysk 500gb ssd Samsunga), który objawia się bardzo głośną pracą wentylatorów. Nawet jak komputer jest w stanie spoczynku i zużycie procesora wynosi kilka procent, to chłodzenie i tak cały czas daje o sobie znać. Jak włączy się chrome'a, youtube'a czy cokolwiek innego to wiatraki wkręcają się na pełną moc i jest to uciążliwe.

Próbowałem zmienić ustawienie Thermal Control w BIOS z Intelligent na Quiet, jednak nie spowodowało to zmian. Komputer jest nowy, więc odrzucam możliwość zapchanego/zabrudzonego chłodzenia. W niektórych testach recenzenci podkreślają, że chłodzenie jest głośne (jak kupowałem go na początku roku, to na takowe się nie natknąłem...), jednak czy da się coś z tym fantem zrobić?

Może chłodzenie za bardzo się podkręca wraz z gwałtownym wzrostem taktowania procesora i należałoby założyć jakiś kaganiec?

Z góry dziękuję za porady. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThrottleStop sobie sciagnij i zrob undervolting procesora  i iGPU.

Poszukaj w sieci jak co pozmieniac.

Niestety wiekszosc wspolczesnych "nalesnikow" tak bedzie miala.Smieszne malutkie radiatorki z cieniutkimi cieplowodami i malutkimi wiatraczkami ... a do tego procesory ktore kiedys wkladalo sie tylko do komputerow stacjonarnych ...

Takie uroki , przeciez klienci tego chcieli ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpis grayman_1. 

Problem ogarnąłem. Zmieniłem w ustawieniach chłodzenie z aktywnego na pasywne, do tego ustawiłem maksymalny limit wykorzystania procesora na 99% zamiast 100% i jest ogromna różnica. Szczerze mówiąc, myślałem, że do zmiany poziomu wykorzystania procesora potrzeba oprogramowania Intela, a tu się okazuje, że można w Windowsie :). Przy okazji zmienię pastę termoprzewodzącą na jakąś przyzwoitą, może zbiję kilka stopni. 

Temat do zamknięcia. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...