Skocz do zawartości
suspect-0

RTX 3070 Aorus Master - lipny model czy pech?

Rekomendowane odpowiedzi

No to bardzo ciekawe. Grataluję napewno udanego zakupu!

Czasem takie na szybko bywają najlepsze (niestety nie w moim przypadku)

Kurczę wezmę ją chyba pod uwagę po wcześniejszym teście TUFa jak ten wpadnie on w trochę normalniejszej cenie.
Brzmi tak jakbym:

a) miał cholernego pecha

b) wybrał zły model RTXa

c) oba powyższe

Tutaj dla porównania różnica w głośności kiedy ja włączę swoje wentyle na 1750 obrotów a więc ~80% mocy. Buda zamknięta, telefon w odległości jak mam głowę.

Telefon niestety nie zbiera dokładnie tego jak to brzmi, ale słychać różnicę głośności podczas gdy wszystko inne chodzi jak zwykle:

video 1

video 2

Edytowane przez suspect-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jeszcze porównanie do Mastera 3080 po 2 przejściach, total stock ustawienia, bez UV, bez krzywych, bez niczego - prosto z pudła. Trzyma 65'C i koniec. Przy zabawie krzywą i UV OC na 0,925V @1995Mhz, wentylatory to odpowiednio Fan1: 1600rpm Fan2: 1319rpm przy temperaturze 69'C - ledwo słyszalne. 
IzxzwFi.jpg

Jeszcze co do Valhalli - w niej karta przy obrotach Fan1: 1453rpm Fan2: 1206rpm z UV OC wcześniej wspomnianym dobija maksymalnie do 62'C, co wynika z ciekawego wykorzystania PL w tej grze ~ 65% (230W) przy wykorzystaniu GPU na poziomie 95%.

Co do odpowiedzi na Twoje pytanie - myślę, że a) jest prawidłowa. Inni użytkownicy nie mają takich jazd :/ 

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka  " no i gitara" ?

To wyżej to do Dżerego jakby co

Edytowane przez tomyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaczorex26 no to ja mam przy takim samym napięciu 10 do 15 stopni różnicy z tym, że o wiele niższe muszę mieć wtedy taktowanie rdzenia bo nie urobi inaczej ;/

 

PS. Do poprzedniego posta dodałem właśnie 2 wideo pokazujące jaka jest różnica w głośności jak wentyle przechodzą do około 1750 rpmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie teź ten syf po prostu zwróć i zamów coś normalnego

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@donger łatwo się mówi, ale powiedz mi teraz, która karta zapewni mi najlepszą kulturę pracy ;)
TUF? A może ten Palit powyżej, który faktycznie nieźle się osiągami prezentuje (chociaż osobiście nie jest dla mnie prywatnie ładniejszy od TUFa)?

Najbardziej z alternatyw podchodzi mi Strix, ale ludzie we wsi mówią, że cewki to tam lubią dokuczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, suspect-0 napisał:

@donger łatwo się mówi, ale powiedz mi teraz, która karta zapewni mi najlepszą kulturę pracy ;)
TUF? A może ten Palit powyżej, który faktycznie nieźle się osiągami prezentuje (chociaż osobiście nie jest dla mnie prywatnie ładniejszy od TUFa)?

Najbardziej z alternatyw podchodzi mi Strix, ale ludzie we wsi mówią, że cewki to tam lubią dokuczyć.

po prostu zamów wszystko co dostępne, masz 14 dni na testy, to co Ci się nie spodoba to odeślij i tyle. Jak nie porysujesz kart, nie rozwalisz pudełek to żaden sklep nie będzie robił problemów z przyjęciem zwrotu. Robię tak odkąd weszło to prawo i zero problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy pierdzielnik niż to warte moim zdaniem. Chce dopóki jeszcze mam czas na zwrot Aorusa wziąć inną i wtedy mając dwie na biurku porównać. Nie będę więcej hajsu mroził żeby mieć więcej niż dwie sztuki ja chacie. 

Dlatego poszukuję jednego  najbardziej poleconego modelu i wtedy go biere jak będzie w spoko cenie.

Kieruje się ku TUFowi bo o ile na początku myślałem czy nie wziąć drugiego Aorusa dla porównania, to wygląda na to, że może to nie mieć sensu. Zbyt wiele wskazuje na to, że ogólnie z tym modelem coś jest nie halo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 11:08, suspect-0 napisał:

Hej, chciałem porozmawiać z wami o Aorusie Master 3070.

Popatrzyłem na tego aorusa

Chłodzenie wygląda ekstremalnie podobnie do mojego w RX 5700 XT Gaming OC. Spisuje się podobnie kiepsko jak to opisujesz -cykanie i nieprzyjemny dźwięk wentyla przy załączaniu, głośne i wysokie temperatury. Szczerze mówiąc to próbowałbym szczęścia z innym modelem, ale rozumiem że obecnie dostępność jest kiepska. 

A i podaj te temperatury przy otwartej obudowie. Może rzeczywiście spadną mocniej? 

Edytowane przez jacktheripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie spadają jakoś znacznie. Są to różnice rzędu 10° ale nawet jakby to było i 30...to by tylko trochę mi ulżyło bo nigdy nie byłem maniakiem trzymania bardzo niskich temperatur. Z reguły raczej właśnie ich kosztem staram sobie stworzyć jeszcze lepszą kulturę pracy = ciszę. W tym modelu jakos średnio mi się to udaje niestety. 

Innym modelem tj. 3070tką od innego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawet jeśli musisz czekać to warto. Powiem ci tak -nie warto się męczyć z taką kartą. Nie zwlekaj do końca 14 dni, tylko odsyłaj już teraz. Zbawienie nie przyjdzie. I szczerze mówiąc, mimo że jest to rozwiązanie trochę chamskie, ale jak możesz to zamów wszystkie karty 3070, tak jak jeden user doradził. Po swoim przypadku zrobię podobnie, bo to po prostu właśnie jest mniejsza strata czasu paradoksalnie, kiedy zamówisz wszystkie jakie bierzesz pod uwagę, wybierzesz jedną, a resztę zwrócisz. Nie wiem jak sklepy na to patrzą jeśli odwalasz takie numery nonstop, ale co zrobić, jak jakość sprzętu za 3 tys zł jest tak tragiczna? Skoro w zasilaczu za 500zł[corsair] można się pozbyć piszczących cewek, to w karcie za 3 tys zł się nie da? Myślą że ludzie to jakieś jelenie są że nie wiedzą jakie są zyski i marże z tego typu towarów? To tak jak z monitorami za kilka klocków, ludzie oczekują że matryca będzie luksus, a nie raz widzę że zwracają po kilka, a nawet kilkanaście monitorów. Parodia i tragedia jednocześnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego 3070 z tematu i u mnie wszytko ok. W pulpicie ok 30 stopni, w grach ok 60 stopni i nie słychać cewek. Wiec zależy od egzemplarza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to w zasadzie zamyka tę dyskusję. Jakby jednak ktoś miał jakieś inne spostrzeżenia/uwagi i chciałby mi doradzić jakąś kartę, która według nich cechuje się naprawdę solidną jakością wykonania (oprócz MSI Gaming X) to będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polecanych imo najlepszym wyborem będzie X Trio(najcichsza 3070 na rynku), ASUS TUF, ewentualnie Gaming OC/Vision. Strixa nie wymienia, bo już sama cena go dyskwalifikuje na starcie. Reszty raczej bym nie tykał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakoś nie mogę przeżyć wizualnej strony tego RTXa od MSI. Totalnie dla mnie plastikową banderą daje. 

A pomijajac cenę, Strix jest wart zachodu czy też różnie z nim bywa pod względem ciszy wentylowej i cewkowej?

TUF rzeczywiście wydaje się chyba najrozsadniejszym wyjściem z sytuacji a po przebojach z Aorusem, zastanawiam się czy wchodzić dalej w produktu Gigabyte  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, suspect-0 napisał:

Właśnie jakoś nie mogę przeżyć wizualnej strony tego RTXa od MSI. Totalnie dla mnie plastikową banderą daje. 

A pomijajac cenę, Strix jest wart zachodu czy też różnie z nim bywa pod względem ciszy wentylowej i cewkowej?

TUF rzeczywiście wydaje się chyba najrozsadniejszym wyjściem z sytuacji a po przebojach z Aorusem, zastanawiam się czy wchodzić dalej w produktu Gigabyte  :)

Gościu jesteś chyba najbardziej niezdecydowanym forumowiczem z jakim miałem do czynienia. Kup tego Palita albo Asusa i testuj, a nie siedzisz na tym padacznym gigabyte z 85*C

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, suspect-0 napisał:

Właśnie jakoś nie mogę przeżyć wizualnej strony tego RTXa od MSI. Totalnie dla mnie plastikową banderą daje. 

A pomijajac cenę, Strix jest wart zachodu czy też różnie z nim bywa pod względem ciszy wentylowej i cewkowej?

TUF rzeczywiście wydaje się chyba najrozsadniejszym wyjściem z sytuacji a po przebojach z Aorusem, zastanawiam się czy wchodzić dalej w produktu Gigabyte  :)

Ta karta ma chłodzenie z 3080 i waży prawie 1,5kg :E wykonanie topowe. No chyba że odrzucają Cię wszędobylskie ledy to rozumiem :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s99 gościu, jak masz problem że rozmawiam z innymi na temat ich opinii odnośnie różnych kart to po prostu nie czytaj tego i tyle a nie spinasz się. Zupełnie jakbyś nie rozumiał do czego służy FORUM. Żyłka jeszcze pęknie i co będzie?
Jakoś niezbyt widzi mi się zamawianie paru kart na raz więc chcę jedną konkretną, i mam jeszcze bufor czasowy to sobie nosem pokręcę. A to że inni w tym wątku dalej się udzielają to z chęcią rozmowę podtrzymam. Bo niby dlaczego nie.

@Khold z recenzji, które widziałem to karta ewidentnie sprawia wrażenie plastikowej i ten pasek led, jakoś tak średnio się prezentuje o ile rzeczywiście widać na nim wyraźnie w którym miejscu znajdują się diody. Słabo to wygląda i tyle osób w różnych miejscach o tym wspominało, że zraziłem się do tego modelu :) No chyba, że się mylę, i wygląda solidniej niż we wsi mówią. Wtedy wyprowadź mnie z błedu.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym miał jakoś zachwalać, ale powiem Ci, że ten TUF nie podobał mi się na obrazkach. Jakiś taki prosty, surowy ,wręcz brzydki. Ale na żywo robi naprawdę fajne wrażenie. Chłodzenie porządnie wygląda, i co najważniejsze świetnie działa, jest całe metalowe, co przy plasticzanym , tęczowym Aorusie o wiele lepiej się prezentuje (oczywiście to moja opinia), a jak wiadomo, każdy ma swoją.  Tyle, że ja mam obudowę bez okna i specjalnie nie zależ mi na wyglądzie karty. Poza tym nie kręcą mnie światełka.

Więc najlepiej kupić i się przekonać. Opinie innych to tylko opinie innych. Musisz sam zobaczyć,  pomacać i  przetestować.  Zawsze można zrobić zwrot, jak nie pasi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można przeżywać wygląd karty? I tak widzisz backplate, albo kawałek boku. Wyłącz ledy za pomocą apki i tyle. Karta ma być sprawna, być cicha bo słyszysz GPU cały czas, a widzisz tylko przelotnie i to jak masz pcta na biurku[skoro nie jesteś RGBTowcem to raczej nie masz na biurku]  i mieć niskie temperatury żeby się nie upaliła po 2-3 latach. Tyle, robisz filozofie z tego. 

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, jacktheripper napisał:

Jak można przeżywać wygląd karty? I tak widzisz backplate, albo kawałek boku. Wyłącz ledy za pomocą apki i tyle. Karta ma być sprawna, być cicha bo słyszysz GPU cały czas, a widzisz tylko przelotnie i to jak masz pcta na biurku[skoro nie jesteś RGBTowcem to raczej nie masz na biurku]  i mieć niskie temperatury żeby się nie upaliła po 2-3 latach. Tyle, robisz filozofie z tego. 

też mnie już gościu zaczyna wkurwiać XD

daję mu najprostsze mistrzowskie rozwiązanie a ten WIĘCEJ TO ZACHODU BLABALBLA no ja sram

3 strony pieprzenia o niczym gdzie każdy normalny wchodzi na jakiś zbiorczy test patrzy co najtańsze + ciche i bierze i TYLE, jak można tyle o tym PIEPRZYĆ

Edytowane przez donger
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@donger weź się melisy napij jak ci na dekiel uderza i skończ się uzewnętrzniać kiedy nic ciekawego nie masz do dodania. Normalna rozmowa z którą nikt nie miał problemów a spinasz się jakby ktoś ci kota wykastrował. 

Nie rozumiesz po co jest forum? To zmień miejsce i od razu łatwiej będzie się oddychało. Wybitnie widać, że tego typu miejsca ciebie przerastają. 

Jak ja razie to ty bez sensu rozmowę ciągniesz więc zrób z kolegami tę łaskę i oddal się ku zachodzącemu słońcu. 

@jacktheripper no tak, wybacz, że mam czelność mieć wymagania co do karty, która będzie widoczna zza szkła na biurku. Jak ja w ogóle mogę chcieć żeby mi się podobała, prawda?

I gdzie niby robię filozofię?

Bo wydaje mi się, że wystarczająco razy napisałem, że plan już w takim razie mam...

Czy dla Ciebie też niezbyt jasno to oznajmiłem? Nie na tyle, żebyś bez sensu się nie spienił?

Bo jak na razie to jakaś dziwna grupka frustratów się zbiegła, której ewidentnie nie pasuje to, że ktoś tu sobie dyskutuje. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 19:00, suspect-0 napisał:

@donger łatwo się mówi, ale powiedz mi teraz, która karta zapewni mi najlepszą kulturę pracy ;)
TUF? A może ten Palit powyżej, który faktycznie nieźle się osiągami prezentuje (chociaż osobiście nie jest dla mnie prywatnie ładniejszy od TUFa)?

Najbardziej z alternatyw podchodzi mi Strix, ale ludzie we wsi mówią, że cewki to tam lubią dokuczyć.

Miałem Palita mam TUFA. Co jest lepsze? Pomijając że miałem w palicie głośne wentyle to i tak nie ma szans z TUFem. 

Chociażby fakt, że przy niskim obciązeniu TUF trzyma 1000rpm i można sobie krzywą samemu zbudowac nawet poniżej 1000rpm a w Palicie na start jest 1300 ;) 

16 godzin temu, jacktheripper napisał:

Jak można przeżywać wygląd karty? I tak widzisz backplate, albo kawałek boku. Wyłącz ledy za pomocą apki i tyle 

Na palicie jak wyłączysz LEDy i usuniesz apkę, to ledy wracają ;) Nie da się uwolnić od Apki.

W dniu 25.11.2020 o 09:21, Khold napisał:

Z polecanych imo najlepszym wyborem będzie X Trio(najcichsza 3070 na rynku), ASUS TUF, ewentualnie Gaming OC/Vision. Strixa nie wymienia, bo już sama cena go dyskwalifikuje na starcie. Reszty raczej bym nie tykał.

TrioX = TUF pod względem głośności. TrioX ma gęstszy radiator i chyba przez to przy tym samym RPM jak TUF jest głośniejsza. Ale przy 100rpm niżej TrioX zrównuje głość z TUFem. Temperatury tez +/- 2 stopnie róznicy max. Ten sam poziom

Na plus dla TUFa to znacznie lepiej chłodzona sekcja zasilania i ramu. Do 10*C różnicy na kożyść TUFa względem TRIOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 16:30, JeRRy_F3D napisał:

wentyle pon. 1800 temp 62 - max 63'C

żadnych UV, żadnych OC.
pudło = komp

 

 

 

Co to za aplikacja do monitoringu podzespołów  ?- ciekawie wygląda :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...