Skocz do zawartości
suspect-0

RTX 3070 Aorus Master - lipny model czy pech?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.11.2020 o 19:00, suspect-0 napisał:

@donger łatwo się mówi, ale powiedz mi teraz, która karta zapewni mi najlepszą kulturę pracy ;)
TUF? A może ten Palit powyżej, który faktycznie nieźle się osiągami prezentuje (chociaż osobiście nie jest dla mnie prywatnie ładniejszy od TUFa)?

TUF = lepsza kultura pracy i niższe temperatury.

W dniu 24.11.2020 o 17:14, Kaczorex26 napisał:

Tu masz jeszcze porównanie do Mastera 3080 po 2 przejściach, total stock ustawienia, bez UV, bez krzywych, bez niczego - prosto z pudła. Trzyma 65'C i koniec. Przy zabawie krzywą i UV OC na 0,925V @1995Mhz, wentylatory to odpowiednio Fan1: 1600rpm Fan2: 1319rpm przy temperaturze 69'C - ledwo słyszalne. 
 

Jeszcze co do Valhalli - w niej karta przy obrotach Fan1: 1453rpm Fan2: 1206rpm z UV OC wcześniej wspomnianym dobija maksymalnie do 62'C, co wynika z ciekawego wykorzystania PL w tej grze ~ 65% (230W) przy wykorzystaniu GPU na poziomie 95%.

Co do odpowiedzi na Twoje pytanie - myślę, że a) jest prawidłowa. Inni użytkownicy nie mają takich jazd :/ 

A teraz zaklej do połowy wysokości boczne wyloty powietrza i powtórz test. Tak mniej więcej zaklejony jest Aorus 3070 ;)  Tutaj designerzy i księgowi projektowali chłodzenie. 

 

Wyloty boczne powietrza w AORUS 3070 są mniejsze o połowę od tych w GB GAMING 3070, mimo iż Gaming jest niższy od Aorusa o 10mm. Czyli jakby debil jakiś do tej projektu tej karty palców nie wsadził, to wylot powietrza mógłby być większy niż w Gamingu. I tak ze 3 razy większy jak aktualnie w tym aorusie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie się z Tobą @Minciu zgadzam. Też nie kumam po kiego grzyba kartę, która jest i tak gruba starali się bez sensu odchudzić zmniejszając jej wentylację.
W wielu innych modelach 3070 jest praktycznie 1:1 chłodzenie jak w 3080 i jakoś to sensownie wygląda.

Tutaj komuś coś gdzieś grało, ale nie wiedzieli z którego radia i wyszedł mały piekarnik z Tamagotchi.

A wystarczyło nie robić nic i prawdopodobnie byłoby zaje**ście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ja też prawie dałem się nabrać na tego Aorusa, który okazał się paździerzem. Dobrze że go nie wziąłem. Miałem X TRIO, ale niestety zwróciłem przez cewki. W killerze GPU jakim jest RDR 2 w 3440x1440 ULTRA detale wentylatory ledwo przekraczały 1400 obrotów na stockowych ustawieniach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafna uwaga. Mogli nic nie ruszać i puścić killera. 

I właśnie teraz mnie olsnilo. Tańsza karta. Tańsza chłodzenie niż w droższych kartach żeby nie podbijać ceny w sklepie. Chyba tak to powinno wyglądać? A za Ani rusz 3070 jak narazie dopłaca się wcale nie mniej jak w serii 3080. To właściwie w jaki. Celu popsuło karte,  tylko dla kręcenia lepszej marży niż na 3080? Trochę to Posrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Khold X Trio piszczało? A to ciekawe bo wiele osób właśnie te kartę mi poleciało. Czyli wychodzi na to, że nie ma żadnego modelu od tego wolnego. 

Smutne to.

Jakoś PSU da radę zrobić żeby było ciche jak cholera a tu lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, suspect-0 napisał:

@Khold X Trio piszczało? A to ciekawe bo wiele osób właśnie te kartę mi poleciało. Czyli wychodzi na to, że nie ma żadnego modelu od tego wolnego. 

Smutne to.

Jakoś PSU da radę zrobić żeby było ciche jak cholera a tu lipa...

Cewki zależą od egzemplarza, nie modelu (chyba, że mowa o Strixie 3080 :szczerbaty:) + zasilacz.

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaczorex26 sądzisz, że 3080 ROG Strix OC z naprawdę dobrym zegarem w trybie OC będzie mieć ten sam problem z cewkami, czy standardowo, loteria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Vache napisał:

@Kaczorex26 sądzisz, że 3080 ROG Strix OC z naprawdę dobrym zegarem w trybie OC będzie mieć ten sam problem z cewkami, czy standardowo, loteria?

Ja tylko piszę na podstawie obserwacji kolegów z forum, którzy Strixa 3080 mieli i podobno takiego stada świerszczy nie słyszy się na co dzień :D 
Jednym się udało to wyeliminować UV + wygrzewaniem, kilka osób chyba zwróciło. Do tego w strixie poza cewkami jest jeszcze problem rezonującej osłony wentylatorów:

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XD

To grubo, a sam poważnie myślałem o Strixie. Napewno nie takich opinii sie spodziewałem. 

Wychodzi ja to, że topowe modele tak średnio sobie radzą, ale za to trochę niższe nawet nie najgorzeje. Ciekawa generacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś wadliwą kartę i tyle. Temperatury 80c ? max jakie widziałem na tej karcie np. w Metro exodus to 69/71c.

Po UV stabilnie na 0.862, taktowanie 1860MHz, karta jest niesłyszalna, na wydajności praktycznie nic nie tracimy, a zyskujemy temperatury w/w grze  63/65c.

Cewki, owszem są delikatnie słyszalne , ale to powyżej 800fps.

 

 

W dniu 24.11.2020 o 19:00, suspect-0 napisał:

@donger łatwo się mówi, ale powiedz mi teraz, która karta zapewni mi najlepszą kulturę pracy ;)
TUF? A może ten Palit powyżej, który faktycznie nieźle się osiągami prezentuje (chociaż osobiście nie jest dla mnie prywatnie ładniejszy od TUFa)?

Najbardziej z alternatyw podchodzi mi Strix, ale ludzie we wsi mówią, że cewki to tam lubią dokuczyć.

Chcesz mieć w miarę tanią , cichą i chłodną kartę porównywalną  do TUF albo MSI Xtrio pod względem kultury pracy to pomyśl o PNY 3070.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2020 o 18:51, suspect-0 napisał:

XD

To grubo, a sam poważnie myślałem o Strixie. Napewno nie takich opinii sie spodziewałem. 

Wychodzi ja to, że topowe modele tak średnio sobie radzą, ale za to trochę niższe nawet nie najgorzeje. Ciekawa generacja. 

Na swoim strixie tego nie mam ale problem występuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Pitt_34 napisał:

Dostałeś wadliwą kartę i tyle. Temperatury 80c ? max jakie widziałem na tej karcie np. w Metro exodus to 69/71c.

A jak w Quake2 albo Control?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, RozQ napisał:

Na swoim strixie tego nie mam ale problem występuje. 

Ile czasu musi minąć, by ludzie rewidowali swoje poglądy vs konkretny model.
W wątku zakupowym ktoś pytał o perspektywę pogonienia za chwilę Palita 30xx, i co słyszał?
"Żeby to był Strix albo Trio, to jeszcze byś zarobił, ale z Palitem, to umrzesz chłopie, tego nikt nie weźmie.".
A później oglądam taki filmik z grającym (wiem, znaczenie może mieć egzemplarz, mobo, zasiłka, itd.) strixem i dumam o co kaman (?) :hmm:

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza jest sprawa dostępności, oddasz gpu na zwrot 14 dniowy i jesteś kilka dni tyg bez gpu, pójdzie na gw i po 30 dniach bez gpu serwis stwierdzi, że "wady nie stwierdzono" znajomy miał podobny problem na 7950 chłodzenie wpadało w wibracje. Serwis szedł w zaparte, że jest ok. Jak się okazało na 99% karta była sprawdzana w benchu bo wystarczyło, że kumpel położył obudowę na bok i karta była cicha i działała jak trzeba...

Nawet jeśli aktualny właściciel gpu uzna, że zostanie z kartą po UV to, przy odsprzedaży będzie tylko gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pitt_34 najwyraźniej bo obecnie przy chwilkę dłuższym graniu temperatury prawie wcale nie schodzą poniżej 80 stopni.

I to po UV to 1000, żeby zachować jeszcze w miarę bliskie oryginałowi taktowania.

Jedyną opcją żeby zejść poniżej tej temperatury jest włączenie agresywnej automatycznej krzywej ale wtedy wsio wyje niemiłosiernie jak dla mnie. Jakby sąsiad za ścianą jakimś starym czterdziestoletnim odkurzaczem ogarniał ściany.

@RozQ dlatego jedyną sensowną opcją jest tu zwrot. Jest przy nim jeszcze taki patent, że masz maksymalnie 14 dni na zwrot towaru po wysłaniu deklaracji o odstąpieniu od umowy. Więc we wtorek/poniedziałek to zrobię i będę czatował (w sumie nic innego ostatnio nie robię) na jakiś sensowny model ale z jakiegoś znanego pod względem zwrotów elektro-marketu. Niestety, ale obecnie jest taka posucha, że szkoda gadać, ale to każdy pewnie wie. Myślałem, że może na BF coś wrzucą ale pustka więc może Cyber Monday przyniesie jakieś ciekawe rzeczy. Oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic ciekawego z serii 30xx na bf i cm nie będzie na 100%.

Skoro dałeś 3100 za takie gpu to jedyne co bym zrobił to zwrot. Nie wiem jak długo używasz karty ale z czasem temp pójdą w górę i będzie tylko gorzej

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, w pełni się zgadzam że to zwrot bo takiej padaczki się nie spodziewałem, naprawdę. Kwestia tylko dorwania czegoś w zamian i tyle. Szkoda nerwów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 23:02, pablo-8511 napisał:

Co im nie pyklo? Karta ma dobra kulture pracy. Skopiuje moj post z tematu o RTXach: 

Obudowa Phanteks P600S - bardzo dobrze wytłumia hałas, aczkolwiek gram i tak bez przedniego i górnego panelu by poprawić cyrkulację powietrza. 

Front: Phanteks PH-F140MP 2x140 840 RPM 

Rear:  Corsair AF140 1x140 1170 RPM

Top: Corsair AF140 2x140 1680 RPM

CPU: Arctic Freezer 34 eSports DUO 1260 RPM

GPU: RTX 3070 Aorus Master 1645 RPM, rdzeń: 1965MHz, pamięć +500, UV 1.000 V.

Temperatury w mało wymagających grach 60 - 63 (np. multi BF1), w bardziej wymagających (Metro Exodus) od razu jest 70 i raczej się utrzymuje, Unigine Heaven Benchmark 68 stopni.

Karta jest cicha. Bardziej odczuwam hałas wiatraków od obudowy.

ASUS RTX 3070 TUF OC po lekkim UV 1920@0,850 , VRAM +1000

RDR2 1440p ultra - benchmark 67 fps

Przed:

RDR2 1440p ultra - benchmark 71 fps

 

AC Odyssey 1440p ultra - benchmark 69 fps

Przed:

AC Odyssey 1440p ultra - benchmark 72 fps

Edytowane przez Chomik911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 23:14, tomyx napisał:

Cieszę się , że jesteś zadowolony ze swojej karty. U mnie było kiepsko, tak, jak pisałem.

Teraz mam TUFa 3070 i powiem Ci tak

stara obudowa SPC, 5 wentyli 120mm

UV  0.9V, rdzeń 1650Mhz, pamięci +1000Mhz

temperatury w stresie ok. 60 stopni,  wentylatory ok. 1200 RPM i cisza

dziękuję, dobranoc

suspect , rzuć okiem

 

ASUS RTX 3070 TUF OC po lekkim UV 1920@0,850 , VRAM +1000

1.png

RDR2 1440p ultra - benchmark 67 fps

Przed:

RDR2 1440p ultra - benchmark 71 fps

AC-Odyssey-UV.png

AC Odyssey 1440p ultra - benchmark 69 fps

Przed:

AC Odyssey 1440p ultra - benchmark 72 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Chomik911 napisał:

ASUS RTX 3070 TUF OC po lekkim UV 1920@0,850 , VRAM +1000

1.png

RDR2 1440p ultra - benchmark 67 fps

Przed:

RDR2 1440p ultra - benchmark 71 fps

AC-Odyssey-UV.png

AC Odyssey 1440p ultra - benchmark 69 fps

Przed:

AC Odyssey 1440p ultra - benchmark 72 fps

Cieszymy się razem z Tobą, ale po co to wrzucasz w każdym temacie?:E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tomyx napisał:

Cieszymy się razem z Tobą, ale po co to wrzucasz w każdym temacie?:E

Eeeee...... Odpowiadam na posty? Tak jak teraz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką ty masz budę i liczbę wentyli to jest ważne, bo kartę nie trudno upiec nie mając przeciągu. No i kilka minut to trochę mała próbka przy poborze max 175W przy średnim 100W. Według tych danych to chłodzenie na PNY/Gainwardów i palitów to tym z TUFa dosłownie wyciera podłogę. 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chomik911 napisał:

ASUS RTX 3070 TUF OC po lekkim UV 1920@0,850 , VRAM +1000

RDR2 1440p ultra - benchmark 67 fps

Przed:

RDR2 1440p ultra - benchmark 71 fps

 

AC Odyssey 1440p ultra - benchmark 69 fps

Przed:

AC Odyssey 1440p ultra - benchmark 72 fps

Po lekkim UV? Haha. Ja to mojego "elitarnego" modelu na takim napięciu nawet nie ustawię :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chomik911 napisał:

Eeeee...... Odpowiadam na posty? Tak jak teraz? 

Eeee... na czyje posty?:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...