Skocz do zawartości
riwus

Rx 6800 xt wywala do pulpitu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak wyżej w temacie po wymianie karty na nowego rx występuje problem wywalania z gier do pulpitu. Ale od początku, podczas uruchamiania gry występuje dźwięk jak by jakieś urządzenie była odłączane od komputera, mimo tego gra działa bez żadnych problemów, po jakimś czasie może być po 20nminutqch po godzinie jest to losowe, na 2 sek dostaje black screen po czym wywala mnie do pulpitu, gry w dalszym ciągu działają w tle słychać dźwięk jednak nie da się ich przywrócić jedyna opcja jest wyłączenie ich z menadżera zadań. Ustawienia w biosie mam deufalt i nie zmieniałem żadnych ustawień w karcie, reinstal Windowsa nie pomógł.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Radeony sa takie karty jednorazowki, na przyszlosc kupuj Nvidie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy maja jednokierunkowo ustawione mozgi i nie potrafia ich uzywac w odpowiedni sposob, a do tego widza tylko jedna sluszna prawde i opcje Monn. Cos jak ze zwolnennikami i wyznawcami PiS.

 

Riwus - poszukaj w Podgladzie Zdarzen Windowsa, czy nie masz tam jakichs warningow albo errorow, moze cos jest logowane w trakcie takiego przywieszenia aplikacji i bedziesz w stanie namierzyc co jest powodem takiego, a nie innego zachowania GPU.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Odinstaluj stery Ddu i spróbuj zainstalować na nowo.

Po drugie jaki zasilacz masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robil reinstall windowsa to mial sterowniki na czysto instalowane i samo DDU i reinstalacja sterownikow raczej niewiele w tym temacie wniesie.

 

Predzej szukal bym bledow w podgladzie zdarzen windowsa i cos na ich podstawie staral sie znalesc.

 

Pytanie o zasilacz jest jak najbardziej OK i moze on byc powodem niestabilnosci.

Najlepiej jakbys @riwus podal cala konfiguracje komputera swojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair HX750i 750W 80 Plus Platinum

Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500

Patriot 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Viper VP4100

Gigabyte X570 GAMING X

G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL14  Flare X Black Ryzen 

Amd ryzen 9 5900x

Podgląd zdarzen sprawdzę tak za godzinkę bo nie mam dostępu teraz do komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, ram kręcony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w co grasz, dx11 czy dx12 ? (podobny objaw miewałem w malym Navi na dx12 The Division2), wrzuć GPU-Z w tle z logowaniem - może pokaże za duży pobór mocy z gniazda PCIe lub po linii 12V z zasilacza? Zakładam że zasilasz kartę dwoma osobnymi kablami PCIe a nie na tak zwanym daisychain?
Pierwsze chyba polarisy miały wykraczający poza specyfikację pobór mocy ze slotu PCIe, poprawili potem to w sterownikach - może to taka tradycja czy coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry są różnorodne na dx11 i dx12, typowe cs LOL, oprócz tego valhalla, monster hunter problem występuje w każdej grze. Odnośnie pcie możliwe że to jest to bo używam jednego 2x 6+2.

Ram nie kręcony ma deufalt cl 16 o 2400 MHz ale właśnie mam zamiar ustawić na cl 14 3000mhz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, riwus napisał:

Gry są różnorodne na dx11 i dx12, typowe cs LOL, oprócz tego valhalla, monster hunter problem występuje w każdej grze. Odnośnie pcie możliwe że to jest to bo używam jednego 2x 6+2.

I jeszcze piszesz że możliwe  :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na bieżąco z tym tematem wiec dla was może być to śmieszne, wcześniej miałem gtx 970 który tego problemu poprostu nie miał, tak czy owak idę po drugie złącze dam znać jutro czy wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię ze to kabel, ale dołożyć drugi nie zaszkodzi

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon ExperienceTM Enjoy your ride 

  • Like 3
  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla niektórych konfiguracji Amd dalej sobie nie poradziło ze sterami do 5700xt. Ja się dziwię ludziom którzy kupują radki, nie że fanbojem jestem, czy coś podobnego, ale tyle ile tu i na świecie tematów było na temat 5700/xt i z ich problemami, to brać radka to jak grać w rosyjską ruletkę z 2 nabojami w bębenku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, dzisiaj znowu to samo drugie złącze nic nie zmieniło, dodatkowo wyskoczyło coś takiego (dodam w załączniku ale znając życie jakość screnów robionych prze zemnie wole też przepisać).

Narzędzie do zgłaszania błędów AMD

Wykryto przekroczenie limitu czasu przez sterownik w systemie użytkownika. Utworzono raport o błędzie. Może on pomóc firmie AMD w odnalezieniu rozwiązania. Czy chcesz zgłosić problem.

Oczywiście zgłosiłem jednak znając życie nie oczekuje odpowiedzi od nich.

amd wywala.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak oficjalne forum AMD. Wprawdzie po angielsku, ale może szybciej Ci pomogą. Cóż, za nową kartę kupiłeś. Było kupić Radeon RX 5700 XT. Jest już jakiś czas na rynku i sterowniki są bardziej dopracowane. A tak co nagle, to po diable.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 5700 XT, ma o wiele słabsze osiągi wiec nie wiem co ma do tego ta opinia jaką karte można było kupić, mogłem również zamiast tego kupić rtx 3080 który ma większy sens niż rx 5700 xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, riwus napisał:

RX 5700 XT, ma o wiele słabsze osiągi wiec nie wiem co ma do tego ta opinia jaką karte można było kupić, mogłem również zamiast tego kupić rtx 3080 który ma większy sens niż rx 5700 xt.

Też mogłeś. Ale kupiłeś co kupiłeś. Więc zajrzyj na forum AMD. Tam może ktoś szybciej Ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakiś blue screen? To wygląda na timeout detection and recovery. Po prostu sterownik zbyt długo mieli, przekracza czas odpowiedzi, i ten sam sterownik[ a raczej jego komponent amd crash defender] zamyka proces, aby nie wywaliło BSODa. 

Gadanie o kablach -jeden kabel starcza przy tak porządnym PSU, o ramie -że stockowy ram wywalałby błąd sterownika graficznego, zamiast bsoda, czy resetu? Sorry ale takie rzeczy mogą gadać laicy, nie ujmując nikomu ;)

Ludzie będą gadać żebyś czekał na sterowniki, a ja powiem: zwracaj kartę. Kup sobie coś od nvidii, bo u amd na dobre stery sobie poczekasz pare miesięcy, albo wcale. 

 

Edytowane przez jacktheripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue screen nie wystąpił, nwm czemu ale takim połowicznym rozwiązaniem jest włączenie w oknie nie wywala nic, zostawiłem grę w tle na 5h, a sam grałem z dobre 3 i nic się nie stało. Nie zmienia to faktu że błąd nie został rozwiązany dlatego jest to połowiczne, raczej nikt to już niczego nie wymyśli więc temat można zamknąć a co do samej odpowiedzi od AMD kazali przeinstalować stery lub ewentualnie czekać na aktualizacje czyli zostałem przez nich :sex:. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, riwus napisał:

Blue screen nie wystąpił, nwm czemu ale takim połowicznym rozwiązaniem jest włączenie w oknie nie wywala nic, zostawiłem grę w tle na 5h, a sam grałem z dobre 3 i nic się nie stało. Nie zmienia to faktu że błąd nie został rozwiązany dlatego jest to połowiczne, raczej nikt to już niczego nie wymyśli więc temat można zamknąć a co do samej odpowiedzi od AMD kazali przeinstalować stery lub ewentualnie czekać na aktualizacje czyli zostałem przez nich :sex:. :D

Dlatego jak pisałem wcześniej - lepiej kupować ich karty ciut starsze - ja wiem, że wolniejsze. Ale sterowniki są bardziej dopracowane. A z nowinkami jest jak jest. Z najnowszymi kartami Nvidii też niedawno był podobny problem. Jeszcze wyłącz FreeSync w monitorze do testów.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam jestem zadowolony z zakupu, a full screen czy border nie robi dla mnie różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi na myśl w sytuacji gdy pomaga borderless - np. LOLu z włączonym ReLive nie chciał działać na fullscreen ( po załadowaniu mapy BSOD). Pomogło wyłączenie, uruchomienie gry w trybie borderless. Może masz coś włączone w sterowniku co jest obecnie zbugowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w sterach włączony "Chill" to wyłącz i sprawdź czy nie ustąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmniejszyć taktowanie rdzenia o 50-100 MHz i pamięci kilkaset MHz w dół

Może trafił Ci się słaby egzemplarz który nie robi fabrycznego taktowania

 

Wtedy tylko reklamacja zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...