Skocz do zawartości
Majki2306

Problem z wyświetlaniem Linux Mint

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim . 

Mam mały problem . Chciałem się zacząć bawić linuksem ale nie chciałem jednocześnie pozbywać się windows a.

W tym celu kupiłem dysk SSD i stacje dokującą do niego . 

Wczoraj zainstalowałem z pendrive Linuxa Mint .

Wszystko przebiegało ok . 

Problem pojawił się potem a nawet dwa problemy . 

Pierwszy jest taki że jak mam podpięta stacje dokującą to startuje grub mogę wybrać system i jak wybieram Minta to ładuje się , prosi o hasło a potem już tylko czarny ekran ..  . Jak wybieram windowsa to normalnie się odpala . 

Drugi problem jest taki że jak chce odpalić samego laptopa bez dysku zewnętrznego to cóż wyskakuje błąd że nie ma żadnego systemu .

Czy mógłbym poprosić o jakieś rady ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Majki2306 napisał:

Drugi problem jest taki że jak chce odpalić samego laptopa bez dysku zewnętrznego to cóż wyskakuje błąd że nie ma żadnego systemu .

Wcześniej miałeś partycję rozruchową na dysku wewnętrznym. Po instalacji Minta ustawiłeś sobie gruba na dysku zewnętrznym. Jak go odepniesz to komputer go nie widzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wyżej piszą, Grub zainstalował się na dysku podpiętym do stacji, albowiem pewnie wybrałeś opcję ZAINSTALUJ OBOK WINDOWS zamiast ręcznego partycjonowania, wtedy mógłbyś ustawić rozruch na partycję FAT32 którą stworzył wcześniej windows, ustawić tam flagę rozruchową dla linuxa /boot/efi i nie formatować. Wtedy cały czysty nowy dysk podpięty do stacji użyć jako EXT4 dla partycji linuxowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...