Skocz do zawartości
QuickPete

Światłowód i słaby zasięg i słaba prędkość na piętrze...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio trafił do mnie w końcu światłowód. Router leży na parterze i tam śmiga jak zły. Niestety na piętrze mam słaby zasięg a co z tym związane słabą prędkość... Co zrobić? Co kupić? Kupiłem ostatnio jakiś wzmacniacz sygnału Tp-Link miało być cudowanie a wyszło guano... Co byście mogli mi poradzić? Co kupić? Co wybrać żebym był zadowolony. Pozdrówka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, QuickPete napisał:

Kupiłem ostatnio jakiś wzmacniacz sygnału Tp-Link miało być cudowanie a wyszło guano...

Skoro radiowo nie wychodzi to pozostaje kabel...

Ewentualnie jeśli są warunki to można próbować PLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się coś zrobić bez wiercenia i bez kabli ??? 

8 minut temu, Qwinto napisał:

Skoro radiowo nie wychodzi to pozostaje kabel...

Ewentualnie jeśli są warunki to można próbować PLC.

Nic, będę szukał jakiegoś dobrego wzmacniacza wifi. Wiem że są takie które pomagają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia!

Możesz jeszcze próbować uruchomić jakiś MESH. Ale i tak najtaniej i najefektywniej wychodzi puszczenie kabla do AP na piętrze. Jakoś musisz do niego dostarczyć ten internet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduję się na kabel. Może da się jakoś zamaskować żeby nie raził w oczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zdecydowalem sie ze puszcze od glownego routera kabel na pietro. Czy musze szukac jakiegos specjalnego kabla? Co byscie mogli polecic? No i do czego na gorze to podpiac? Router czy access point? Poleccie cos. Pozdrowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnego kabla? Nie. Wzialbym jakis Cat 7 bo są solidne i w oplocie. Alternatywnie mozesz wziąć jakiś płaski Cat 6 jeśli ci to pomoze go ukryć.

Routera nie potrzebujesz jeśli o samą funckjonalność chodzi bo router masz na dole. Dwa routery w domu to albo specyficzny use case albo proszenie się o kłopoty.

Albo kup router i przełącz w tryb AP albo kup dedykowany AP, jakiś Ubiquiti np. 

Pociagniecie kabla do AP bedzie najlepszym rozwiazaniem, ale jesli ma Ci ten kabel strasznie wadzic to moze tak jak kolega sugerowal - powerline adapter. Ja z lenistwa w jednym miejscu mam i szału nie ma, ale do TV czy jakiś drugorzędnych urządzeń wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na dole mam predkosc ponad 300mb/s na gorze mam juz kolo 200. Jest sens zabawy w to wszystko? Czy nic nie jest w stanie tego poprawic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to 200Mbps masz po kablu czy po WiFi? Bo jeszcze tydzień temu pisałeś że na górze masz słabe prędkości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są prędkości po WiFi, bo kabla jak rozumiem na górze nadal nie masz to czy aby nie szukasz problemów tam gdzie ich nie ma?

Tego typu prędkości wskazują na 5GHz a tam zawsze będą duze spadki kiedy tylko przechodzisz przez ścianę. Jeśli bardzo Ci zalezy na wyzszych prędkościach na górze, to mozesz tam dać ten AP, ale w pokoju obok znowu zobaczysz podobne spadki, więc jeśli potrzebujesz tych prędkości 300 Mbps+ na jakimś konkretnym kliencie to moze zwyczajnie pociągnij tam kabel? Będzie szybko i stabilnie.

A no i jeśli te twoje słabe prędkości to 200 Mbps to powerline adapter będzie słabym rozwiązaniem, bo może być nawet wolniej. Sporo zalezy od tego co sieje po sieci elektrycznej i jakości oraz topologii samej instalacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...