Skocz do zawartości
Wolwgang

Prawidłowy montaż radiatora AiO na topie obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz składam PC'ta z AiO, i nie mogę ogarnąć jednej rzeczy:

Docelowo buda będzie miała 3 wiatraki z przodu obudowy jako intake, oraz 2 na topie jako exhaust. Chciałem również zamontować radiator AiO na topie wraz z tymi dwoma radiatorami jako exhaust. Rzecz której nie mogę ogarnąć to z której strony radiatora powinienem zamontować wiatraki? pomiędzy obudową a radiatorem (2), czyli "nad" nim, czy bezpośrednio "pod" radiatorem (1)? Wybaczcie jeśli to idiotyczne pytanie ale szukam po necie i nie mogę znaleźć satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Załączam poglądowy rysunek o co mi chodzi xD

Aio radiator.jpg

Edytowane przez Wolwgang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia. Nie ma różnicy w wydajności pomiędzy konfiguracją push (wentylatory pod chłodnicą pchające powietrze przez nią) a konfiguracją pull (wentylatory nad chłodnicą przeciągające powietrze przez nią). Jedyna różnica jest taka, że przy konfiguracji pull osadza się mniej kurzu między chłodnicą, a wentylatorami jak w przypadku konfiguracji push, gdzie po długim (bardzo) czasie potrafi zebrać się sporo kurzu. To jednak drobiazg. Zamontuj to tak jak Ci pasuje i jak bardziej Ci się podoba. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, zawsze myślałem że jest tak samo jak przy chłodzeniu wierzowym, zawsze jest wydajniej jak wentyl wieje w radiator a nie wyciąga z niego ciepło :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W push jest wydajniej... o jakieś 0,5-1 stopnia, więc margines błędu pomiarowego :E. Nie warto sobie głowy zawracać takimi różnicami.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedział to mogłem do swojej budy wziąć na top chłodnicę 280 zamiast 240 bo w pull wchodzi taka :E ? Nawet pisaliśmy na pw i jak napisałem że na top wchodzi 280 ale pull to napisałeś "to lipa" ? jeszcze bardziej mnie to podtrzymało przy przekonaniu że jest znaczna różnica w takim razie. Niezłe jaja by byly jakby się okazało że tam ALF II 280 by wszedł wtedy :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, zawisztheblack napisał:

Musiałem nie zaskoczyć co i jak :E.

Tu masz test z push vs pull vs push-pull :).

ten gość był w kgb na 100%

Sam musiałem zrobić konfigurację pull i o ile nie mam porównania co do temp to wiem jak wygląda kwestia hałasu i opcja pull jest spoko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowy sposób montażu AiO na topie obudowy to wentylatory na chłodnicy skierowane tak,żeby wyciągały gorące powietrze z obudowy przez chłodnicę,czyli sposób nr 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...