Skocz do zawartości
JohnLockePC

Kupno 3070 na przeczekanie do napływu 3080 na rynek.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Ze względu na deficyt 3080 na rynku, zaczynam się skłaniać do pomysłu zakupu 3070 na przeczekanie do czasu, gdy 3080 będą dostępne w odpowiednim nakładzie, by wtedy wymienić na wspomnianą wcześniej 3080. Czy to jest dobry pomysł? Oprócz tego miałem zamiar składać kompa do 10k, więc reszta zestawu nie powinna robić bottlenecka dla przyszłościowego 3080.

Co o tym sądzicie? Czy warto biorąc pod uwagę dzisiejszą cenę 3070 (ok. 3000zł) kupić ją i za jakiś czas wymienić na 3080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Saberman napisał:

Dzień dobry.

Ze względu na deficyt 3080 na rynku, zaczynam się skłaniać do pomysłu zakupu 3070 na przeczekanie do czasu, gdy 3080 będą dostępne w odpowiednim nakładzie, by wtedy wymienić na wspomnianą wcześniej 3080. Czy to jest dobry pomysł? Oprócz tego miałem zamiar składać kompa do 10k, więc reszta zestawu nie powinna robić bottlenecka dla przyszłościowego 3080.

Co o tym sądzicie? Czy warto biorąc pod uwagę dzisiejszą cenę 3070 (ok. 3000zł) kupić ją i za jakiś czas wymienić na 3080?

Szkoda kasy imo, wywalisz obecnie 3k, jeśli za parę miesięcy 3080 zejdą do normalnej ceny ~3500 to nikt za 3k nie odkupi 3070 więc będziesz mocno w plecy. Lepiej poluj jak Ci się spieszy na jakiś model 3080 w granicach 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Raarmas napisał:

Szkoda kasy imo, wywalisz obecnie 3k, jeśli za parę miesięcy 3080 zejdą do normalnej ceny ~3500 to nikt za 3k nie odkupi 3070 więc będziesz mocno w plecy. Lepiej poluj jak Ci się spieszy na jakiś model 3080 w granicach 4k.

Zajechało absurdem. Straci kasę, bo cena 3070tki spadnie? Przecież jeśli spadnie powiedzmy z tych 2700 do nawet 2200, to nadal jest na zero jesli 3080tka spadnie z 4000 do 3500. A za 4000 to chyba wciąż w granicach cudu, podczas gdy 3070tkę da sie pewnie za te 2700 dorwać. Bez przesady. Karta taka jak 3070 zawsze pójdzie za 2k+, nawet jak stanieje o 500zł, to 3080tka też stanieje o 500zł. Zero straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ciśnienie to bierz 3070. Jeżeli zwieracze pozwolą to lepiej poczekać na 3080. Pamiętaj jednak że sprzedając 3070 nawet na gwarancji nie dostaniesz za nią pełnej wartości. 

5 godzin temu, lys napisał:

Zajechało absurdem. Straci kasę, bo cena 3070tki spadnie?

Chodzi o różnicę wartości między nowa-używana 3070.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lys napisał:

Zajechało absurdem. Straci kasę, bo cena 3070tki spadnie? Przecież jeśli spadnie powiedzmy z tych 2700 do nawet 2200, to nadal jest na zero jesli 3080tka spadnie z 4000 do 3500. A za 4000 to chyba wciąż w granicach cudu, podczas gdy 3070tkę da sie pewnie za te 2700 dorwać. Bez przesady. Karta taka jak 3070 zawsze pójdzie za 2k+, nawet jak stanieje o 500zł, to 3080tka też stanieje o 500zł. Zero straty.

Jeśli spadnie. Tylko zobacz dostępność 3080, a 3070 - nie będzie to spadać w tym samym tempie. To jest gdybanie czy spadnie. Kupując nowe - sprzedaje już używane i na tym już na pewno traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Saberman napisał:

Dzień dobry.

Ze względu na deficyt 3080 na rynku, zaczynam się skłaniać do pomysłu zakupu 3070 na przeczekanie do czasu, gdy 3080 będą dostępne w odpowiednim nakładzie, by wtedy wymienić na wspomnianą wcześniej 3080. Czy to jest dobry pomysł? Oprócz tego miałem zamiar składać kompa do 10k, więc reszta zestawu nie powinna robić bottlenecka dla przyszłościowego 3080.

Co o tym sądzicie? Czy warto biorąc pod uwagę dzisiejszą cenę 3070 (ok. 3000zł) kupić ją i za jakiś czas wymienić na 3080?

imo bez sensu, na przeczekanie weź sobie jakiegoś 2060 używke na gw, sprzedasz ją później praktycznie bez strat, a jak ceny 3080 się unormują (pewnie jeszcze z pół roku poczekamy) to przeskoczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, kochan4 napisał:

imo bez sensu, na przeczekanie weź sobie jakiegoś 2060 używke na gw, sprzedasz ją później praktycznie bez strat, a jak ceny 3080 się unormują (pewnie jeszcze z pół roku poczekamy) to przeskoczysz

Jeżeli w ogóle znajdzie 2060 używkę w dobrej cenie. Rynek Używanych części na ten moment dostał pierdolca i wiele kart jest za drogich jak na ich możliwości. 

Edytowane przez G3MB0Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba normalne, że jeśli znajdzie okazję, przecież nie karzę mu za 1400 brać

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to się z ludźmi dzieje xD Chcą dostać pełną cenę sklepową za używaną jakiś czas kartę. To nie PRL i odsprzedasz malucha na giełdzie :lol2:

 

edit: choć z zapisami na karty to trochę jak w PRL xD

Edytowane przez Art385
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3070. Za dużo niepoliczalnych niewiadomych. Święta nadchodzą - będzie jeszcze większy młyn. Covid - w którą stronę pójdzie? Zluzuje, czy zamkną nam PL włącznie z kurierami? Co z Azją? itd. itd. Kupiłem, mam, gram... jak się sytuacja unormuję, będę się do niej dostosowywał z zakupem 3080 (czekam na TUF z x-kom z dnia premiery - przyjdzie? - nie przyjdzie? - czas pokaże). Stracę na 3070? Pewnie tak - i co z tego? Kupując dziś 3080, czatując, polując, zapuszczając boty - i nie mając gwarancji, że dostanę - i tak muszę grubo przepłacić (to tak, jak stracić na sprzedaży 3070). Jeden czort. Z tą różnicą, że już mam, już gram, czekam na CP, święta... i wyłączam się z tego szaleństwa łowów na 3080 (w i tak cholernie przepłaconych pieniądzach). 3080 to rarytas na przyszłość. 3070 całkiem pięknie wydala w 1440p i 144Hz, więc... mi pasi. Później sobie zmienię na 3080.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie czekać, to czekajcie na swojej 2060, ja sobie pogram pół roku we wszystkie gry które chcę ograć już od dawna, Cyberpunka czy Asasyna na 3070tce, która wszystko teraz ciągnie w 4k, a za te pół roku puszczę ją jakiemus kumplowi za 2100 i kupie sobie normalnie 3080Ti z 20GB vramu :) Po co się spinać. Kupowanie teraz jakiejkolwiek karty 3xxx to strata pieniędzy. Jak kupisz 3080tkę za 4000, to za pół roku będziesz miał 1000zł mniej karty. 3070tka stanieje pewnie z 500. Moim zdaniem normalny wybór, jak ktoś nie chce tracić pieniędzy w ogóle to poczeka pół roku albo normalnie kupi sobie 2xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może lepiej spróbuj upolować 3080. W ostatnich dniach było kilka okienek na zakup 3080  w okolicach 4k. Jak policzysz stratę kasy na 3070 to pewnie wyjdzie na mniej więcej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4k bym powiedział, że to w miarę ok cena, na pewno więcej się nie straci niż na 3070tce. Ale jeśli komuś przyjdzie do głowy płacić okolice 4500, no to nie. Chyba że za jakiegoś ekstrima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie realizują zamówień? To chyba mam farta że już mam 3080.

Tak jak pisaliście. Też w oczekiwaniu na swoją 3080 zamówiłem 3070. Ale krótko u mnie była, bo ku mojemu zaskoczeniu kilka dni później x kom wysłał mi moją 3080 z 17 września. Wiec 3070 zwróciłem.

Tak więc podzielam zdanie kolegów. Warto zaopatrzyć się w 3070 czekając, bo karta jest wydajna i daje radę. Zawsze trzeba liczyć się ze strata na wartości. To jak z samochodem z salonu. Ale przynajmniej można we wszystko pograć. Jak kogoś stać to why not.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to na 2070 czy 2060 nie można we wszystko pograć? i to na przeczekaniu? ktoś ci nad głową stoi i na słabszej karcie każe grać w ultra detalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 14:25, Art385 napisał:

Co to się z ludźmi dzieje xD Chcą dostać pełną cenę sklepową za używaną jakiś czas kartę. To nie PRL i odsprzedasz malucha na giełdzie :lol2:

edit: choć z zapisami na karty to trochę jak w PRL xD

Jak kryptowaluty nie przyhamują, to jeszcze drożej będzie można sprzedać używane GPU jak nowe kosztowało ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 14:25, Art385 napisał:

Co to się z ludźmi dzieje xD Chcą dostać pełną cenę sklepową za używaną jakiś czas kartę. To nie PRL i odsprzedasz malucha na giełdzie :lol2:

 

edit: choć z zapisami na karty to trochę jak w PRL xD

Uzywane x-trio wystawiłem na Allegro w cenie zakupu i 12 osób napisało w ciągu jednego dnia. Karta sie sprzedała w moment. Wiec uważam ze mogłem nawet na niej zarobić jakbym chciał. 

ja zrobiłem dokładnie tak jak autor i mam swojego 3080. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kowallosu napisał:

Uzywane x-trio wystawiłem na Allegro w cenie zakupu i 12 osób napisało w ciągu jednego dnia. Karta sie sprzedała w moment. Wiec uważam ze mogłem nawet na niej zarobić jakbym chciał. 

ja zrobiłem dokładnie tak jak autor i mam swojego 3080. 

Też tak myślę. Jeśli bym teraz wystawił mojego Eagla OC za 2650, czyli tyle co zapłaciłem, to ludzie by się pozagryzali o niego. I nie zapowiada sie, by w najbliższym miesiącu czy dwóch jakoś bardzo się to zmieniło. Jeśli wyruszy do mnie zamówiona 3080tka, to sprzedam, i już. Jeśli nie wyruszy, to za pół roku nadal sprzedam, po prostu wtedy już za 2300-2400, ale 3080tki też moze się unormują i będzie ok ;)

2 godziny temu, kochan4 napisał:

a co to na 2070 czy 2060 nie można we wszystko pograć? i to na przeczekaniu? ktoś ci nad głową stoi i na słabszej karcie każe grać w ultra detalach?

Za 2070/60 również przepłacisz, a gdy rynek się ustatkuje cena porządnie poleci, więc to non-argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tylko kiedy ceny spadną do akceptowalnych? :) Ja kupiłem miesiąc temu 2070 Super (MSI Gaming X Trio) za 2100 pln. Też z myślą, że wymienię na 3080, ale z tego co widzę, to zanim te karty w ogóle będą dostępne (i w normalnych cenach) minie z pół roku. A wtedy to już chyba warto poczekać na RTX-y 40xx? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, san_chez napisał:

No właśnie, tylko kiedy ceny spadną do akceptowalnych? :) Ja kupiłem miesiąc temu 2070 Super (MSI Gaming X Trio) za 2100 pln. Też z myślą, że wymienię na 3080, ale z tego co widzę, to zanim te karty w ogóle będą dostępne (i w normalnych cenach) minie z pół roku. A wtedy to już chyba warto poczekać na RTX-y 40xx? 

Za pół roku czekać na RTX 4xxx? Przecież premiery nowych architektur nVIDII są co 2 lata, a teraz w wirusie to kto w ogóle wie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 15:49, JeRRy_F3D napisał:

Ja kupiłem 3070. Za dużo niepoliczalnych niewiadomych. Święta nadchodzą - będzie jeszcze większy młyn. Covid - w którą stronę pójdzie? Zluzuje, czy zamkną nam PL włącznie z kurierami? Co z Azją? itd. itd. Kupiłem, mam, gram... jak się sytuacja unormuję, będę się do niej dostosowywał z zakupem 3080 (czekam na TUF z x-kom z dnia premiery - przyjdzie? - nie przyjdzie? - czas pokaże). Stracę na 3070? Pewnie tak - i co z tego? Kupując dziś 3080, czatując, polując, zapuszczając boty - i nie mając gwarancji, że dostanę - i tak muszę grubo przepłacić (to tak, jak stracić na sprzedaży 3070). Jeden czort. Z tą różnicą, że już mam, już gram, czekam na CP, święta... i wyłączam się z tego szaleństwa łowów na 3080 (w i tak cholernie przepłaconych pieniądzach). 3080 to rarytas na przyszłość. 3070 całkiem pięknie wydala w 1440p i 144Hz, więc... mi pasi. Później sobie zmienię na 3080.  

Mam dokładnie taką samą sytuację jak Ty, zamówiłem 17 września z x-kom TUFa 3080 i juz czekam 2 miesiące... Kupiłem na przeczekanie 3070 za 2800 zł nawet jak stracę te 400 zł to się nic nie stanie a przez święta będę grał aż mi oczy wypali bo mam urlop :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...