Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Chcę zakupić drugi dysk ssd do mojego laptopa, waham się między 256 a 512 GB. Zauważyłem, że są jakieś interfejsy typu SATA m.2 itp. dlatego nie chcę nic sknocić i wolę zapytać o radę

Najlepiej jakby dysk był dość przystępnej cenie ?

 

Mój laptop to: HP Pavilion Gaming i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz

Link do laptopa w X-kom: https://www.x-kom.pl/p/513180-notebook-laptop-173-hp-pavilion-gaming-i7-9750h-8gb-256-gtx1660ti-144hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim lapku można dołożyć dysk SATA, elementy montażowe będą w pudełku albo już w laptopie - wszystko zależy od partiiyć
Spokojnie możesz dołożyć tego Kingstona, montowałem go ostatnio do laptopa narzeczonej i wszystko śmiga od jakiegoś czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, Samsung wydaje się dla mnie być najlepszy. Nie za bardzo znam się na tym wszystkim, myślicie, że najlepiej byłoby dać laptopa do X-kom żeby to zamontowali, czy sam dam radę? No i wtedy system lepiej instalować na sata czy ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Patron95 napisał:

No i wtedy system lepiej instalować na sata czy ssd?

System już masz na dysku SSD, pewnie NVME na M.2, bo taki jest na start w tym laptopie. Zawsze warto instalować system na najszybszym dysku i w tym przypadku będzie to dysk NVME, który już masz ;) 

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, teraz mniej więcej rozumiem. Chyba przejdę się do salonu x-kom, gdzie kupię ten dysk i poproszę o podłączenie go. Generalnie będzie różnica w płynności gier pomiędzy dyskami? Chodzi mi o to czy np. jak zainstaluję Cyberpunka na SSD to gra będzie działała płynniej, czy jednak nie ma to różnicy, który z dysków wybiorę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Patron95 napisał:

Chodzi mi o to czy np. jak zainstaluję Cyberpunka na SSD to gra będzie działała płynniej, czy jednak nie ma to różnicy, który z dysków wybiorę?

Przecież już masz zainstalowaną na SSD. Nie, w praktyce nie będzie różnicy. Teoretycznie dysk wbudowany jest szybszy, więc teoretycznie gra będzie wolniej działać na nowym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Patron95 napisał:

ok, teraz mniej więcej rozumiem. Chyba przejdę się do salonu x-kom, gdzie kupię ten dysk i poproszę o podłączenie go. Generalnie będzie różnica w płynności gier pomiędzy dyskami? Chodzi mi o to czy np. jak zainstaluję Cyberpunka na SSD to gra będzie działała płynniej, czy jednak nie ma to różnicy, który z dysków wybiorę?

W praktyce nie będzie różnicy, najważniejsze, że gra jest na SSD, a nie na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co jest jeszcze niecałą godzinę w xkomie w gorącym strzale też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pioy napisał:

Ten co jest jeszcze niecałą godzinę w xkomie w gorącym strzale też jest ok.

a to nie jest ten dysk tylko dla PC? zawsze myslalem ze są osobne do laptopa i do kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie te dyski na SATA są bardzo podobne więc i ten: https://www.x-kom.pl/goracy_strzal będzie OK.

Teraz, Patron95 napisał:

a to nie jest ten dysk tylko dla PC? zawsze myslalem ze są osobne do laptopa i do kompa?

Ważne żeby były 2,5"- za czasów HDD ważna była też grubość, ale obecnie wszystkie SSD 2,5" mieszczą się w laptopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kupiłem ten z tego strzału, w sumie najtańszy, bo tylko 199 zł a parametry miał nawet większe niż poprzednie propozycje. Tak czy owak, dizękuję wszystkim za doradztwo, jak zawsze można liczyć na pomoc :)

przu okazji, ktoś mi powie jak się korzysta z tych reflinków przy zakupie? nie mogłem nigdzie znaleźć tej opcji podczas kupowania tego dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...