Skocz do zawartości
andzic

[7000] Możliwie najcichszy laptop do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Prośba o pomoc w wyborze jak najcichszego laptopa do gier do 7000 PLN.

Gram praktycznie tylko w World of Tanks i w Starcraft II, sporadycznie coś innego.

Zależy mi żeby w tych dwóch grach było jak najwięcej FPS na najwyższych ustawieniach.

Myślałem o 17 calach, ale 15,6 też wchodzi w grę, ekran 144HZ.

Z tego co do tej pory wyczytałem na forum najlepiej chyba będzie wziąć procesor Intela z serii 9 z możliwością undervolting.

Pytanie też jaka grafika - co się mniej grzeje - 1660 Ti czy 2060.

Czy ten laptop będzie sensownym wyborem w moim przypadku? (nie wiem tylko jaki ekran tam jest)

https://www.x-kom.pl/p/575725-notebook-laptop-173-lenovo-legion-y540-17-i7-9750hf-32gb-960-win10-rtx2060.html

A może znajdzie się coś co będzie cichsze?

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, BTPOTW napisał:

Generalnie tak, ale ten Acer Nitro mógłby mieć 20cali i tak będzie piekarnikiem.

w modelach na 2020 rok nic w tej kwestii nie poprawiono? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszą opcją od tego co wybrałeś jest nowszy Legion z procesorem H nie HF i matrycą 144Hz, bez której jeśli nie podpinasz zewnętrznego monitora nie odzwierciedli ilości klatek fps generowanej przez laptop.

Lenovo Legion 5i-17 i7/32GB/512/Win10X RTX2060 144Hz 6799 zł

Legion 5i 17 z matrycą 144Hz i kartą 2060 będzie aż za nadto pod Twoje wymagania. Układ chłodzenia ma dobry, wykonanie też a klawiatura w tym modelu jest wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje.

Czy w tym procesorze i7-10750H jest możliwy undervolting? I jak w tej kwestii wygląda to w procesorach Ryzen?

Co będzie cichsze ten Omen z 4800h czy ten Legion 5i z i7-10750H?

Najchętniej bym chyba wziął Legiona 5i z procesorem i7 9x, ale nie mogę takiego znaleźć.

Ten HIRO też mnie bardzo zaciekawił, ale nie znam tej marki - nie ma tutaj problemów z jakością i obsługą w ramach gwarancji? Czy procesor i7-8750H będzie dużo słabszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-y740-i7-8gb-256ssd-rtx2060-w10_1.bhtml

Najlepszą możliwą opcją będzie tu właśnie ten laptop tylko, że tutaj osobiście trzeba dorzucić drugą kość ramu no i trochę większy dysk. 

Porównanie dB między OMENEM a LEGIONEM są praktycznie takie same. Oba laptopy mają super chłodzenia. OMEN będzie głośniejszy przy wiatrakach 100% ale gry przy grach te wiatraki na 100% nie chodzą. 

Edytowane przez no1special91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750HF/32GB/512/Win10 GTX1660Ti - jeśli szukasz rzeczywiście możliwie jak najcichszej jednostki lenovo y540 w 15" z GTX 1660Ti zajmuje tutaj jedno z najlepszych miejsc. podczas bezczynności jego hałas wynosi do 30dB, przy obciążeniu między 35-45 dla porównania 17" z RTX 2060 w bezczynności 30-34 a podczas obciążenia 44-52.

Jeśli jednak szukasz czegoś 144Hz wtedy świetną opcją będzie HP OMEN 15 i7-10750H/32GB/512 GTX1660Ti 144Hz z GTX 1660ti jednak tutaj możemy się już spodziewać hałasu na poziomie Legiona y540 17"

 

Edytowane przez Mamos55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mamos55 z tego co czytałem to wszędzie jest informacja że 17" będzie cichsze od 15", co ma sens, a z tego co Ty piszesz wynika że 15" będzie cichsze? Czy też może to kwestia grafiki - 1660Ti będzie cichsze od 2060?

Ten Y540-15 ma ekran 60 Hz tak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy procesorze bez zintegrowanej grafiki nie będzie włączać się karta graficzna. Na laptopie z GTX-em 1660Ti Autor będzie miał w grach około 144fps co w połączeniu z matrycą 60Hz w starcrafcie, czy wot daje do myślenia, bo moim zdaniem, to równie dobrze może wybrać wersję z kartą 1650Ti. Y740-17 jest cichy, ale w konfigu 8gb/256gb ssd kosztuje 7,8k, czyli jeszcze wypada rozbudować.

Nie ma Legion-a 5i z poprzednim i7. Jest tylko z najnowszymi procesorami 10-tej generacji, co nie powinno tak bardzo rzutować na kulturę pracy, bo te +- kilka stopni nie powinno robić różnicy. https://amp.reddit.com/r/LenovoLegion/comments/ieje84/working_legion_5i_undervolt/

MSI GF65 i7-9750H/16GB/512/Win10X RTX2060 144Hz 5449 zł
Możesz też wybrać msi 15,6" z i7-9tej generacji, który po uv jest chłodny. Jak za laptop z kartą 2060 cena nie jest wygórowana a kupujący chwalą ten model. 

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andzic  zazwyczaj sytuacja tak wygląda że 17" laptopy mają minimalnie bardziej wydajne chłodzenie i temu też potrafią być cichsze, jednak nie zawsze tak jest. Zmiana na 1660ti również może mieć na to wpływ, ale już przykładowo 17" model z 2060 jest cichszy niż model z 1660ti. Dane które podaje są prosto z testów tych legionów w różnych konfiguracjach. Różnice w wynikach takich testów mogą być bardziej kwestionowane przy sprawdzaniu hałasu podczas bezczynności gdyż hałas otoczenia to średnio 30Db, jednak pod obciążeniem statystyki są raczej skutecznie odwzorowane. Co do ekranu tak, jest to 60hz zarówno w 15 jak i 17.

Edytowane przez Mamos55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Legion Y740 zaproponowany przez @no1special91 mnie kusi, tylko mało RAMu i dysku jak na tą cenę. Czym się różni Y740 od Y540?

Ta promocja w RTV faktycznie tylko do końca dnia, czy potem raczej ją przedłużają? (promocja niby z black friday, a dziś wtorek dopiero)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.overclockers.co.uk/lenovo-legion-5-nvidia-rtx-2060-16gb-17.3-fhd-ips-144hz-ryzen-7-4800h-gaming-laptop-lt-01e-lv.html

O ile nie przeszkadzać i dostawa z Anglii to w tej chwili najlepsza oferta bez dwóch zdań.

Skur... Dali w promocji za 1049 £ dwie dwa tygodnie temu dałem 1314 w innym sklepie.

Na tą chwilę tej konfiguracji i tej ceny nie przebija nikt absolutnie, a jeśli sprawdzisz recenzję w necie to lapek jest chyba najbardziej energooszczędny i najcichszy w tej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MrBulletproof podał na chwilę obecną najlepszą opcję dla założeń które przedstawił autor - jedyny minus przy tym laptopie jest taki że klawiatura jest w standardzie UK a nie US. Ale jeśli komuś to nie przeszkadza do jest to najlepsza oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ci grafika GTX1650ti? Jest ona sporo słabsza od GTX1660ti, choć w tych grach co pisałeś i tak spokojnie wystarczy, aby pograć na wyższych detalach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem że ten hyperbook ma GTX1650ti a nie GTX1660ti.

Wygląda więc że ten Legion z UK faktycznie najbardziej opłacalny i się chyba nie niego zdecyduję.

Myślicie że jest jeszcze szansa że na Black Friday jeszcze coś opuszczą czy lepiej brać od razu póki przecenione? (obecna cena to £1,099.99)

I jeszcze jedno - czy system operacyjny będę mógł zmienić na polską wersję?

Jeszcze się zastanawiam nad opcją z x-kom, ale jest tylko 15,6":

https://www.x-kom.pl/p/602030-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-960-win10x-rtx2060-144hz.html

Edytowane przez andzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 calowa wersja z oferty UK, posiada większą baterię oraz czytnik kart pamięci.

Osobiście już dawno bym go zamawiał tylko ten brytyjski układ klawiatury (UK) mi nie pasuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...