Skocz do zawartości
piekarnik123

niewielki fon z dobrym aparatem za ~800

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
poszukuję przyzwoitego smartfona dla żony.
Ważne, żeby nie był za duży i za ciężki oraz żeby robił dobre zdjęcia. Na jakiejś super mocy obliczeniowej mi nie zależy, bo jeżeli wchodzą w grę (nomen omen) gry to pewnie jakieś podstawowe. Służył będzie głównie do internetu oraz robienia zdjęć, ale wolałbym, żeby nie był oparty o jakiś dziadowski MediaTek.

Zastanawiam się nad Huawei P30 Lite i P40 Lite (ze względu na aparaty, które ponoć są bardzo dobre) - ale na niekorzyść P40 lite są rozmiary oraz brak Google, pooglądałem, że niby się da, ale też nie do końca wszystko działa, więc to raczej wyklucza P40 Lite.
Rozważałem Samsunga A21s, ale nie wiem jak tam z aparatem i jest to Samsung - mam uraz, bo na kilku ich produktach się przejechałem.
Motorola G8 - zamówiłem mamie, niby większy, ale 650zł kosztuje, zobaczymy jak się będzie sprawować.

Pytanie co jeszcze warto rozważyć. Wiadomo, że zaczynają się wyprzedaże, więc jak będzie fajna oferta na P30 Lite to biorę, ale jak coś fajnego doradzicie to rozważę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto rozważyć Huawei nova 5t, p20 co prawda nowe są ponad budżet niestety ale używki z pewnością do dorwania. Jeśli używka wchodzą w grę. Chociaż może 5t na Black Friday spadnie jeszcze z ceny. Jest jeszcze xiaomi mi 9 se ale to raczej też by była używka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczasje promocje na tego 5t, aparat ma ten co P30 lite, ale lepsze bebechy.
Ogólnie mam p20 i jestem bardzo zadowolony ze zdjęć, dlatego patrzę przede wszystkim na tą markę (wcześniej miałem p8 i też był świetny - ale uszkodziłem go). Myślałem, żeby żonie oddać swój p20, ale to jest zły pomysł, bo pewnie kupiłbym sobie coś z hi-endu i nadwyrężyłoby to budżet domowy ;)

Używki nie wchodzą w grę, bo ma być to telefon na lata - smartfony są tak wydajne, że do podstawowego użytkowania ich wydajność starczy na długo, ale tak długo pełnią swoją funkcję jak długo żyje bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W p30 lite bym się nie pchał chyba , podobno narzekają ludzie na baterie. Mi 9 Se tez ma straszną baterie ,używałem go przeszło rok i niestety już ledwo dzień wytrzymywał. Zwracaj szczególnie uwagę na szerokość smartfonu bo to daje lepszy feeling użytkowania. Wspomniana Huawei Nova 5T ma fajne rozmiary i jest generalnie bardzo dobrym smartfonem z dużym zapasem mocy , jednakże na promocjach rozchodzi się jak ciepłe bułeczki ?

Za około 1000zł ciężo o poręczny smartfon , nie najgorzej wypada Oppo A91 ale nie chcesz mediateka (chociaż z tym oppo i 8GB RAM działa bardzo sprawnie) . Do tego ma bardzo fajne aparaty.

Szukam na siłe coś innego o szerokości max 73mm ale nic nie przychodzi mi do głowy. Teraz wyszedł Oppo A73 za 800zł , również wąski i lekki ale główny aparat sporo gorszy jak w A91.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak Samsung Galaxy S10e, mały telefon i robi całkiem dobre zdjęcia. Możesz obczaić recenzje na Mobzilli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge się wypowiedzieć na temat tego Samsunga , kupiłem już około 10 sztuk jako służbowe do mojej firmy. Całkiem fajny model rzeczywiście apart przyzwoity w tej cenie , bardzo fajny gabaryt i niezły ekran pomimo HD rozdzielczości. Nie wiem jak wydajnośc w dłuższym użytkowaniu ale nie narzekają ludzie chociaż przy konfiguracji już czułem że to jest raczej telefon o słabej wydajności i raczej wieskze apki moga go zamulić. On ma chyba coś koło 100k w antutu więc poziom Snapa 625.

W sumie to pojawiał się ostatnio Samsung A41 na promocjach . od biedy mógłby być ciekawy ma Helio P65 wydajność minimalnie niższa od Snapdragona 665 ale za to dobry aparat,  świetny ekran , niezła bateria..

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...