Skocz do zawartości
sebix21111

Rtx 3070 dziwny dzwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  zamontowałem nową kartę GIGABYTE GeForce RTX 3070 Gaming OC. Gdy wentylatory sa w spoczynku karta jest cicha natomiast gdy tylko się uruchomią wydaje dziwny dźwięk. Czy to uszkodzone chłodzenie? Dodaje link z nagraniem. Z góry dziękuje za pomoc

https://files.fm/u/878hf4uux#/view/dq7ge2e5n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak cewki - mocno irytuje ? Jeśli nie to zostaw kartę, jak tak to odeślij na zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, zatrzymuj ręką wentylatory (po kolei), jeśli żaden z nich nie wydaje tego dźwięku to cewki - tutaj raczej nic gwarancyjnie nie zdziałasz, tylko zwrot i kupno następnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ma ręką zatrzymywać wentylatory. Wystarczy ustawić krzywą żeby startowała z jakiegoś wysokiego pułapu temperaturowego i nawet nie będą się włączały.
Nie ma co tam grzebać jak to chodzi bo jeszcze krzywda komuś, albo czemuś się stanie i wtedy to już klops :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hałas jest dość uciążliwy, nawet jeśli wentylatory nie działają i tak dźwięk występuje. Wychodzi na to, że to cewki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również obstawiam cewki karty graficznej. Jeszcze pytanie kontrolne, masz AiO na procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sebix21111 napisał:

Nie, nie mam. A to coś zmienia ?

Nie, zawsze jest opcja, że pompka piszczy na AiO jeszcze. W Twoim przypadku to objaw cewek na karcie graficznej. Wiesz, spróbuj zrobić UV karty, to zazwyczaj mocno pomaga :) 

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że chwilowo możesz też ustawić w biosie tak, żeby wszystkie wiatraki podłączone do plyty glownej startowały powyżej jakieś temperatury i wtedy jak przyłożysz ucho, łatwiej zlokalozujesz. Jak gdzieś ze środka (patrząc po długości? karty to dobiega, i bliżej backplateu niż samych wentyli to cewki. Jest to charakterystyczne bzyczenie, które powinno Ci znikać (w większości przypadków) jak przełączysz się alt-tabem z gry na pulpit.

Edytowane przez suspect-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że spauzuje grę i właśnie to "bzyczenie" ustaje, gdy włączę pojawia się znowu. Mam tylko nadzieję, ze po zwrocie znów nie trafi mi się taka wada :)

Czy poza tym wkurzającym dźwiękiem wpływa to jakoś negatywnie na kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cewki ewidentnie. 

Nie masz jakimkolwiek gwarancji na to niestety. Jestem w bardzo podobnej sytuacji i myślę że tylko wybór zupełnie innego modelu może mieć szansę na realną poprawę. W teorii oczywiście bo jest to niestety popularne zjawisko a głównie jaka różnica między kartami jest to "jak bardzo", a nie "czy wcale".

Absolutnie nie ma to innego negatywnego wpływu na działanie karty. Tylko krwawiące uszy i urażona duma mówiąc pół żartem pół serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz ? To też może powodować to irytujące bzyczenie cewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem znika gdy założy się słuchawki :D Chyba zaryzykuję , może trafi się lepszy egzemplarz.

Seasonic focus gx-750, dziś wymieniany. Zastanawiałem się na początku czy to nie on ten dźwięk powoduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Może dostałem Twoją kartę :D Pudełko było lekko rozdarte z jednej strony. Czy "wygrzewanie" karty może coś pomóc w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakując kartę rozerwało mi się delikatnie pudełko z jednej strony xd karta kupiona w me w Gnieźnie. Nie mam pojęcia, czytałem że niektórym to pomaga, tak jak UV. Ja zwróciłem i czekam na Tufa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze cewki to  przekleństwo 30xx, u mnie dopiero 3 sztuka okazało się akceptowalna.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...