Skocz do zawartości
Hidd3n

Prosty odkurzacz automatyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Chciałbym kupić rodzicom odkurzacz automatyczny. Zarazem, co ważne, rodzice nie mają smartfonów, więc sobie nim niezbyt posterują.

Widziałem kilka "prostych" odkurzaczy, które nie wymagają aplikacji, ale też nie umieją same rozpoznać planu mieszkania. A jednak wolałbym by był to "uczący się" odkurzacz, co sobie wytyczy trasę po domku i będzie ją na stałe znał będąc efektywnym itp. Dlatego zastanawiam się, czy jest szansa, że np. ja na swoim telefonie ustawie naukę domu w takim odkurzaczu, a rodzice będą mogli sami - gdyż mieszkamy osobno - podejść do odkurzacza i go odpalić?

Budżet: no nie wiem, tak do 1000 zł?

A, u rodziców dużo firanek do ziemi, słyszałem, że to ważne?

 

Będę wdzięczny za pomoc! 

Pozdrawiam

Edytowane przez Hidd3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączę się do tematu bo sam szukam

o ile wiem do sterowania takim robotem i tak jest potrzebna apka, ustalanie godziny sprzątania, obszaru itp. wszystko wymaga dobrego zmapowania i aplikacji na smartfonie.

firanki nie wciągnie o ile nie leży zwinięta na ziemi.

w granicach 1000zł nie pomogę ja celuje  1500-2500 i moje typy:

- roborock s6maxv  2400zł

-robojet x force na promocji -20% 1780zł

ktoś miał styczność z tymi robotami? o roborocku jest dużo opinii, o robojecie nie, to polska firma, ale nie czytałem nigdzie negatywnych opinii na temat ich sprzętu

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem robojet. To polska marka, która bierze chińskie sprzęty i branduje oraz spolszcza system. Na Ali te same konstrukcje występują pod wieloma innymi nazwami. Riborock to niby półka wyżej. 

Polecić mogę Eufy. Mapowanie jest zbędne. Mam 35c bez mapowanie a nauczył się rozkładu mieszkania i sam zawraca przed progiem ;)

O eufy poczytajcie opinie np na Amazon. Mało popularny u nas w kraju a ma dziesiątki tysięcy pozytywnych opinii. Porównywalem z xiaomi vac i mój 35c lepszy znacznie, skuteczny, cichy, daje rade nawet z nogami suszarki na pranie oraz dywanani. 

Także polecam eufy. To marka Ankera, jednego z najlepszych producentów sprzętu. 

 

Aha, mam apke ale nie korzystam. 50m2 odkurzy na jednym ładowaniu. Baaaardzo skuteczny. 

Ja dałem 700zl w Al.to w promocji z 900zl

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2020 o 17:47, vBeton napisał:

Witam podłączę się do tematu bo sam szukam

o ile wiem do sterowania takim robotem i tak jest potrzebna apka, ustalanie godziny sprzątania, obszaru itp. wszystko wymaga dobrego zmapowania i aplikacji na smartfonie.

firanki nie wciągnie o ile nie leży zwinięta na ziemi.

 

Co do apki to widziałem bezapkowe odkurzacze, które po prostu się odpala, ale wolałbym coś mądrzejszego :)

Co do firanki to:

"Wydaje się to być dziwne pytanie – co wspólnego mają firany z odkurzaniem podłogi? Roboty wyposażone są w różne systemy nawigowania, oparte na różnych czujnikach. W przypadku posiadania materiałów, które wiszą nisko nad podłogą, problematycznymi robotami będą te, które mają nawigację opartą na dalmierzu. Roboty o tym rodzaju nawigacji mają charakterystyczną wieżyczkę wystającą ponad korpus urządzenia. Wiązka z dalmierza jest wysyłana przeważnie na wysokość 8 – 12 cm. Jeśli trafi np. na firanę, robot nie będzie chciał uderzyć w firanę, ponieważ potraktuje ją jako ścianę. Podobna sytuacja będzie z sofą czy fotelami – jeśli narzuta sięga do podłogi, robot nie wjedzie pod te meble. Roboty wyposażone w pozostałe systemy nawigowanie nie powinny mieć z tym problemu."
Źródło: https://verdykt.pl/agd/Jaki.robot.sprzatajacy.20.pytan.na.ktore.musisz.odpowiedziec.zanim.wydasz.pieniadze,85

 

W sumie widzę, że wiele odkurzaczy oprócz apki ma po prostu piloty :D To może być też rozwiązanie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to straszne odkopywanie, ale może komuś się przyda ta wiadomość?

Temat założyłem ponad rok temu, a oprócz pytania na forum doktoryzowałem się oglądając m.in. testy na JuTubie  (kanał Vacuum Wars, bardzo polecam) i ostatecznie wybrałem Mi Robot Vacuum Mop (zwany też 1C) od Xiaomi.

Maszyna spełnia wszystkie moje wymagania; jest smart, więc zapamiętuje mieszkanie i uwzględnia też pewne zmiany dziejące się w trakcie (np. przesunięcie mebli, ale potrzebuje na to chwili), aplikacja działa całkiem nieźle, można wybierać obszary do sprzątania w ramach pokoi (sami sobie je nazywamy) albo zaznaczonego ręcznie obszaru; zarazem można go spokojnie uruchomić ręcznie (robi wtedy czyszczenie całego piętra/mieszkania), więc rodzicom bardzo się podoba. Oczywiście jest też możliwość ustalania harmonogramu. Czyści się go intuicyjnie, a pojemność zbiornika na śmieci jest większa niż u konkurencji w tym segmencie cenowym. Odkurzacz ma również mopa, który w testach internetowych wypada lepiej niż niż w rzeczywistości, oczywiście nie domyje plam, ale pozwoli odświeżyć podłogę.

Odkurzacz sprawdza się na tyle dobrze, że nawet rodzina i znajomi prosili o podanie modelu. Ostatecznie wylądował m.in. w:

- u rodziców do czyszczenia piętra (dywany, panele, płytki). Odkurzacz ma czujnik, więc nie spada ze schodów.

- u teściów, gdzie codziennie zwycięsko wychodzi z walki z sierścią golden retrievera 

- u nas, gdzie czasem nawet kilka razy dziennie sprząta po rocznym synku, który poza tym lubi na niego włazić (odkurzacz jest najwyraźniej w stanie przewieźć 9kg dziecko) - oczywiście przede wszystkim my sprzątamy po dziecku, więc to nie tak, że jak wysypie chrupki, do odkurzacz wszystko wyczyści, ale na pewno dobrze wspomaga codzienne zbieranie okruszków itp.

- u rodziców znajomej, gdzie bardzo dobrze się sprawdza, ale nie znam szczegółów. ;)
 

Za odkurzacz w grudniu 2020 dałem 820 zł, w marcu 2021 (dla siebie) - 840 zł. Teraz widzę, że podszedł pod 900 zł.

Jest też wersja Essential, która pomimo dwóch śmigiełek zbierających wychodziła gorzej w testach, ma mniejszą baterię i mniejszy pojemnik. Ale jest też tańsza. ;) 

EDIT:
Żona przypomniała mi, że odkurzacz "rozszedł" się jeszcze po dwóch innych domostwach w rodzinie (w jednym małe dziecko, w drugim kolejny golden retriever). Aż żałuję, że nie mam obrywów od Xiaomi. 

 

Edytowane przez Hidd3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...