Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o podjęcie decyzji który z lapków byłby lepszy? 
Asus na Ryzen 9 4900H z RTX 2060, 32GB, 1TB SSD
https://allegro.pl/oferta/asus-tuf-gaming-a15-fa506iv-r9-32gb-1tb-rtx2060-9887251970 (w morelach za 6100zł po rabacie jak wybłagam może nawet i za 6 tyś pójdzie)
Dream Machines z ryzen 5 3600 z RTX 2070, 32GB, 1TB SSD
https://www.dreammachines.pl/en/configurator/RT2070-15PL53 (z 32GB za 6169zł)

czy taki co troche przekracza mój budżet
Dream Machines Ryzen 7 3700x z RTX 2070, 32GB, 1TB SSD
https://www.dreammachines.pl/en/configurator/RT2070-15PL54 (z 32GB 6769zł)

Ogólnie ciekawią mnie polskie produkty dream machines, bo mają wsadzone desktopowe CPU, aczkolwiek zastanawia mnie ich precyzja wykonania, czy nie są to jakieś eksperymentalne  jednorazówki co się zaraz popsują. Asus to Asus jakąś tam renomę już na rynku ma i serwis. A na allegro same outletowe dream machines w x-kom, czyli klienci je oddają. No nie wiem co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm szczerze to ten omen chyba sie nie opyla skoro tuf na r9 4900h 32gb ramu i 1tb m2 "mógłby" być za 6000 ewentualnie 6100 (bo pytałem ile przy rozbudowie z 16 do 32)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na systemie mi nie zalezy nowym bo mam org 7 i sobie podniosę do 10. Ale co te dream machines odpadają kompletnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. DM to laptop jak laptop. Jak Chcesz coś konkretnie wykonanego i cichego, to lepsza od tuf jest seria rog, tylko jest droższy. Rog z kartą 1660Ti kosztuje 5,6k, więc zależy do jakich gier Chcesz go uzywać. W relacji ceny do wydajności i otrzymanych podzespołów dobrze wypada Acer Nitro. Kwestia też czy będziesz podpinał go pod Bravię i ma być 15,6", czy może być większy 17,3".

Acer Nitro 5 i7-10750H/16GB/512 RTX2060 120Hz

Acer Nitro w najnowszej odsłonie doczekał się procesora Intel i7 10-tej generacji i karty graficznej RTX 2060. Matryca 17,3" 120Hz jest dobra do szybkich gier, więc wydajność w grach i odświeżanie ekranu idą w parze. Klawiatura w tym modelu jest wygodna a jej skok dość wyraźnie wyczuwalny, co również jest dużym plusem. Kolejny plus to możliwość montażu drugiego szybkiego dysku ssd m.2. Test laptopa https://www.notebookcheck.net/Acer-Nitro-5-AN517-52-in-review-Largely-well-rounded-gaming-laptop-offers-decent-battery-life.477269.0.html

 

 

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF GAMING i ACER NITRO 5 od razu skreśliłbym z listy zakupów ze względu na to jakie temperatury tam dochodzą + marną jakość wykonania. Co do DM. Pod obciążeniem (gry) są głośne i moje pytanie brzmi. Nie będzie Ci to przeszkadzać?

Swoją drogą. HP OMEN 15 jest o niebo lepszym laptopem jak ASUS TUF GAMING czy ACER NITRO 5. Chodzi tutaj o jakość wykonania, matryca + chłodzenie które on posiada świetne. Ja widzę tutaj dwie opcje bo nie ma sensu płacić za laptopa z RTX 2060 aż 6000zł.

1. https://www.x-kom.pl/p/602015-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-8gb-512-rtx2060-144hz.html

Laptop ma świetną matryce 144Hz oraz świetne chłodzenie. Tutaj zauważmy, że trzeba zakupić dodatkową kość ramu 8GB (3200MHz) i włożyć ją samemu. Wyjdzie około 5350-5400zł więc opcja super i na inną bym nie zwracał uwagi.

2. Jeżeli nie zależy Ci na kulturze pracy a zależy głównie na jej wydajności to tu przy celowałbym w DM (RT2070-15PL53). NVIDIA GeForce RTX2070 8GB, AMD Ryzen 5 3600, Adata DDR4 8GB 3200MHz CL22 8GB DDR4 3200Mhz (32GB do gier nie potrzebne) - Tutaj 16 wystarczy w zupełności i muszą być dwie kości po 8GB, ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB M.2 PCIe x4 Brak (jeden z lepszych dysków), THERMAL GRIZZLY - KRYONAUT. Koszt to : 6239zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikaj matryc 120hz są to najtańsze budżetówki. 32GB ramu to overkill do gier, 16gb powinno spokojnie wystarczyć.
Jeśli najbardziej celujesz w wydajność zobacz na:
MSI GL65 i7-10750H/16GB/512 RTX2070 144Hz z mocnym i7-10750H RTX 2070 16gb ramu 512 GB SSD oraz 2070, jednak możesz się tutaj spodziewać wyższych temperatur, ale itak lepszych niż np. w Tufach.

Jeśli jednak szukasz też czegoś co nie przegrzewa się za bardzo zobacz na:

Lenovo Legion 5i-15 i7/16GB/1TB/Win10X RTX2060 144Hz z rtx 2060, ale za to świetnym układem chłodzenia i równie dobrą matrycą 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GL65 i i7 10750h to trochę przesada kolego bo temperatury jakie w nim dochodzą przechodzą same siebie. Nie wiem czemu wy takie badziewie ludziom polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem 'kolego'. Zaznaczyłem iż MSI ma wysokie temperatury, i jest opcja dla ludzi którzy celują w jak najlepsze podzespoły i podkreśliłem iż lepszą opcją jest coś z słabszą kartą ale dobrym układem chłodzenia. Uwagi 'kolegi' na tym forum już niejednokrotnie były określane jako zbędne i bezsensowne, a już o hipokryzji nie wspomnę jeśli sam Pan nie raz poleca laptopy z matrycami 120hz czy też hyperbooki jako ciche laptopy. Może pora wyciągnąć wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja napisałem, że HYPERBOOKI są ciche? ? To jest głośny sprzęt tak samo jak DM czy ASUS TUF GAMING. Głupoty piszesz kolego. Myślisz, że jesteś specem a to słabo Ci wychodzi. Przeglądam od czasu do czasu forum i widzę co polecacie ludziom i czasem po prostu za głowę się łapie. Jeżeli polecasz coś komuś to poleć konkretny sprzęt ale nie GL65 z 10750h. Jak polecać GL65 to tylko i wyłącznie z i5-9300h ze względu na undervolting procesora. Pozdrawiam.

Przeczytaj sobie ten temat i zobacz kto tu miał rację.

Edytowane przez no1special91
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to tylko pan łapał się za głowę.. Miłego Dnia :)

Edytowane przez Mamos55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no nie wiem ten DM mnie kusi z tym r7 3700x -ogolnie mialem w planach składać PC z tym prockiem :D a tu miałbym go w laptopie :D. No i RTX 2070. Cena dość wysoka no ale miejsca na stanowisko z PC u siebie w mieszkaniu już nie mam :/ rodzinka się powiększa ? i chciałbym coś mega wydajnego w założonym budżecie, a i lapek głownie byłby podłączany do TV w weekendy na moze max 4h. I kusi ten DM bo CPU fajny jak w pececie i graficzka nawet nawet ramu sporo, tylko szkoda, ze tego nie można zobaczyć na żywo nigdzie za bardzo... Tuf też fajny wydawał mi się ten ryzen 9 na YT w grach nieźle sobie radzi i bije i7-10750h. 

Edytowane przez makatanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz laptopa bez systemu, to oczywiście możesz wybrać takiego Omena: 

HP OMEN 15 Ryzen 7-4800H/16GB/512 RTX2060 144Hz

Oczywiście DM będzie najwydajniejszy, ale licz się też że będzie on dosyć głośny, co w przypadku laptopów do gier (i takiej akurat konfiguracji) nie powinno specjalnie nikogo dziwić. Konfiguracja R7+RTX 2070 jest zacna i tu nie ma o czym dyskutować. Pamiętaj też że jako konsument masz 14-dni na zwrot - warto więc być może tym razem skorzystać (ja wiem że 90% osób nie lubi się bawić w odsyłanie itp., ale skoro już  jest to zawsze masz jakieś wyjście awaryjne-tym bardziej że nie wydajesz 10zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebujesz systemu, legion dostaniesz taniej w wersji z RTX2060.

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX2060 144Hz 5449 zł
Myśle, że więcej na ten moment niż 16 GB ram nie ma sensu. 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 144Hz, 100% sRGB, Dolby Vision dobrej jakości, stonowany design, nowy 8 rdzeniowy procesor, podświetlana klawiatura, dobre rozmieszczenie portów, możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk SATA. Wersja z i7 na intelu jest około 200 zł drożej.

Jako alternatywa jego większy brat Lenovo Legion 5i-17 i7-10750H/8GB/512 RTX2060 144Hz 5999 zł
Warto od razu dorzucić kostkę ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Mamos55 napisał:

Unikaj matryc 120hz są to najtańsze budżetówki.

To czy matryca będzie miała w grach 60%rgb, czy więcej nie ma aż takiego znaczenia i może być równie dobrze 120Hz. W codziennym użytkowaniu może jest jakaś różnica, natomiast matryca 120Hz ma pod szybkie gry moją rekomendację z uwagi na krótki czas reakcji.

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym coś z gtx1660ti ze względu na niższe temperatury. Może ten rog strix Cię zainteresuje. Ma mocne podzespoły, bardzo dobrą jakość wykonania i układ chłodzenia, który trzyma temperatury w ryzach. Matryca 17 cali IPS 144Hz robi w nim robotę. Ze względu na windowsa w cenie jest on w granicach budżetu.
ASUS ROG Strix G17 i7-10750H/16GB/512/W10 144Hz 6499zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...