Skocz do zawartości
TheDevil2

Widnows 10 - blue screen nawet po formacie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś tydzień temu zrobiłem format, zainstalowałem system na nowo na SSD. Wyłączyłem opcje automatycznej aktualizacji sterowników(podobno mogło to powodować jakieś konflikty), pomimo tego już dziś znowu critical process died, tak jak przed formatem miałem tego blue screen'a tak jest i dziś się pojawił (2x podczas gdy brat miał zdalne lekcje). Przed formatem aktualizowałem BIOS - nie działało, próbowałem odłączyć drugi dysk (HDD) - też nie pomogło, raz dałem kompa ziomeczkowi gdzie kupiłem mówił, że testował na OCCT 5h chyba i jakąś poprawkę wprowadził (coś z aktualizacjami i przez to ten błąd), ale po jakimś czasie problem znów wystąpił, i teraz znowu to samo. To było jakoś że raz to i 3 razy w ciągu dnia wyskakiwał, a potem na nwm tydzień nie ma. Nie mam do tego sił.

Specyfikacja: Ryzen 5 2600/ Nvidia RTX 2060/ MSI B450-A PRO/ G.SKILL AEGIS 3000Mhz 16GB

Nie wiem czy to ważne, ale jak wyskoczy ten blue screen to jak tam jest "Ukończono 0%", że niby się ma załadować i zrestartować komputer to się nie chce ruszyć, muszę przyciskiem wyłączyć.

Przesyłam SMART dysków, co jeszcze mogę zrobić

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/driver-verifier-tracking-down-a-mis-behaving/f5cb4faf-556b-4b6d-95b3-c48669e4c983 - spróbować tego?

HDD - https://ibb.co/GpCCmQ3

SSD- https://ibb.co/kHXFW7F

 Proszę o pomoc ?.

Edytowane przez TheDevil2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w aktualizacje i zobacz w historii która się nie zakończyła powodzeniem,bo chyba o aktualizację ci chodzi.Jeśli to aktualizacja jakiegoś sterownika to trzeba wyłączyć ich aktualizowanie.Jaki ten win 10 masz bo można wyłączyć.Wejdź w usługi/windows update,przełącz na wyłączone (lub ręcznie) i w zakładce odzyskiwanie zmień w polu na pierwszy błąd nie podejmuj żadnej akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i wszystkie aktualizacje poszły pomyślnie (sam nie wiem czy o aktualizacje chodzi, być może).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukończono 0% nie ma związku ze startem- chodzi o zrzut, tzw dump, pamięci- masz pewnie ustawione na zrzut całej pamięci, ustaw na mały zrzut, 64kb -  win + r, wpisz sysdm.cpl, zaawansowane, gdzieś będą tam awarie..

jeśli nie masz pliku stronicowania w ogóle wyłącz tam zrzuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten zrzut pamięci włączyłem wcześniej, by później móc użyć blue screem view, tylko czy te ładowanie się ma znaczenie do zrobienia zrzutu pamięci czy to jest robione po prostu po błędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w dzienniku zdarzeń jakie są błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, TheDevil2 napisał:

Akurat ten zrzut pamięci włączyłem wcześniej, by później móc użyć blue screem view, tylko czy te ładowanie się ma znaczenie do zrobienia zrzutu pamięci czy to jest robione po prostu po błędzie?

ładownie ma znaczenie, bo podczas niego tworzony jest plik dump; i co te pliki wykazują, jeśli są?

ukończono% na pewno do zrzutu, bo poza tym nie ma sensu - na pewno nie do ładowania systemu

a masz plik stronicowania, bo bez niego zrzutów nie będzie - jeśli nie wiesz cmd w trybie administratora, wpisz cd \ i potem dir /as

plik nazywa się pagefile

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w CMD i jest plik pagefile.sys, tylko że dziś blue screena nie było więc i zrzutu na razie nie będzie

Edytowane przez TheDevil2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałem jeszcze dziwne coś, jak wpisałem hasło by się zalogować kliknąłem enter i czarny ekran, nic się nie działo - musiałem restartnąć i weszło. Zagrałem w gierkę, alt tab na pulpit brak odpowiedzi discord zrobił się czarny ekran wyskoczyły okienka taskhostw.exe błąd systemu, steam.exe błąd systemu, wyłączył się włączył dalej czarny ekran w lewym górnym rogu pojawiła się kreska taka jak gdy szuka skąd bootować system, ale nic się nie działo, restartnąłem znowu.

Edytowane przez TheDevil2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś w cmd jako admin sfc /scannow...skoro nie ma w aktualizacjach błędów to  może jakiś sterownik wadzi,w menedżerze urządzeń nie ma jakichś urządzeń bez sterów bo dziennik zdarzeń usiany błędami od góry do dołu co normalne nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amp41 napisał:

Robiłeś w cmd jako admin sfc /scannow...skoro nie ma w aktualizacjach błędów to  może jakiś sterownik wadzi,w menedżerze urządzeń nie ma jakichś urządzeń bez sterów bo dziennik zdarzeń usiany błędami od góry do dołu co normalne nie jest.

Tak robiłem sfc /scanow, coś tam znalazł i naprawił. To w menedżerze to powinny być żółte wykrzykniki, ale nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od odinstalowywania sterowników...dźwięku,lanu.grafiki,Sciągnij do tej płyty ze strony producenta płyty głównej albo pozwól aby się zainstalowały same windowsowskie po ponownym włączeniu kompa jak odinstalujesz.Ten bląd karnel to najczęściej wina sterownika i ewidentnie chciał się jakiś aktualizować ale nie mógł,wygląda na to jakby cały czas chciał.Jaką wersję win 10 masz,pokazuje w historii aktualizacji w sterownikach (jak się jakieś pobrały) błąd instalacji?Piszę o wersji systemu bo w 20H2 aktualizację sterowników trzeba wyłączyć w zasadach grupy a wcześniej wystarczyło we właściwościach systemu/sprzęt.Karnel boot to coś z bootowaniem systemu lub szybkim rozruchem,musisz szukać po błędach w google.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery które wymieniłeś pobrałem ze strony producenta płyty, nie nie pokazuje błędu instalacji https://ibb.co/6XFGjb7 <jeśli o to ci chodzi, mam 20H2 wersje. Myślisz że przez tego kernela ten blue screen?

Edytowane przez TheDevil2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wywala błędy na czerwono i następuje nieoczekiwane zamknięcie systemu to wujek google mówi o sterownikach,może to wina zasilacza ale raczej skupiłbym się na tej informacji że coś się próbuje zainstalować i nie potrafi wywalając błąd.Dyski przetestowałeś,gość męczył jakimiś programami grafikę i procka więc pewnie pozostaje chyba tylko ta nieszczęsna aktualizacja.Nie masz w wu informacji że możesz jakieś sterowniki zainstalować? mi od razu pokazało po aktualizacji że jak bym miał problemy to podsunął kilka sterów do pobrania.co ciekawe nie miałem podpiętego kompa do netu bo robiłem z zachowaniem danych...jeszcze lepiej bo kumplowi instalowałem na czysto i też były od strzału jakieś stery do zainstalowania w wu bez netu...tak że nie wiem co z tym systemem.Oczywiście pozostaje ponowna instalacja i nie wgrywać żadnych sterowników,zobaczyć czego brakuje w menedżerze urządzeń i ściągnąć najnowsze wersje do grafiki i dźwięku bo to najważniejsze ,oraz nieznanych urządzeń.Wtedy dopiero wyłączyć pobieranie sterowników jak pisałem i podłączyć internet.,nie powinno się nic pobierać i wybadać sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie jeśli chodzi o dziennik zdarzeń mam się zająć tylko tymi krytycznymi i błędami (na czerwono)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że powinieneś się nimi  zająć,niektóre pewnie można by pominąć.Ja ich nie sprawdzałem  oprócz tego co pisałem wcześniej lecz musisz się zastanowić co będzie lepsze (bo rozwiązywanie trwa już jakiś czas),szukanie i naprawianie lub najprostsza linia obrony do której szerokie grono się skłania czyli postawienie na czysto systemu,wylaczeniu aktualizacji sterów i instalacja tych podstawowych których system będzie potrzebował (bez internetu)...po prostu ściągnij sobie najnowsze do grafiki,dźwięku a resztę zobaczysz.Wtedy najlepiej chyba wykryć czy i co będzie wywalać po zainstalowaniu.System w większości ma sterowniki do wszystkiego,dla przykładu podam ile musiałem doinstalować do lapka na którym stawiałem na nowo 20H2...łącznie stery do grafiki intela,grafiki GF do dżwięku realteca chociaż dźwięk działał ale panelu nie było,touczpada i to tyle.Z tego co tam widziałem na zdjęciu to sterowniki ci się pobrały przez wu i zainstalowały pomyślnie (choć pisałeś że wyłączyłeś).Ciekawe jakie sterowniki od grafiki się pobrały bo u mnie jakieś starocie były a żeby się nie pobierały to trzeba było odłączyć neta aby się nie pobierały.Pisałem wcześniej że aby wyłączyć pobieranie sterów w 20H2 trzeba to zrobić w  zasadach grupy a tej nie ma w wersji home dlatego się pytałem o wersję systemu (choć można ja odblokować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam wersję Home, ale wiem że owe zasady grupy można "doinstalować", nawet chyba mam gdzieś plik wsadowy od tego. Coś porobiłem kernel power już nie mam, jest jakiś application- error przez skype'a, ale to raczej nie ma co się przejmować. To Distributed COM nie wiem czy się tym przejmować i czy może być przyczyną, jak na razie nie miałem blue screen'a od środy(jak napisałem na forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem sterowniki jak ziomek na filmie i wszystkie sterowniki nie od microsoftu są git. To znaczy, że któryś może to powodować, nie wiem czy jak odznaczę wszystkie od microsoftu czy coś się nie popsuje. Btw dalej nie pokazuje mi sie C:\windows\minidump mimo ze mam ustawione by tam się zrzuty tworzyły coś trzeba zrobić jeszcze by był?

 

Edytowane przez TheDevil2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj BSOD tylko jest problem,że nie mam folderu Minidump, ustawienia mały rzut ścieżka %systenroot%\Minidump mam, utworzyłem go przez CMD, ktoś miał podobny problem i jeszcze jakaś zmiana w rejestrze

if not exist %SystemRoot%\Minidump mkdir %SystemRoot%\Minidump
reg query "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones"

Nie wiem muszę poczekać czy się zapisze. Miał ktoś problem z brakiem tego folderu?

Edytowane przez TheDevil2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CrashControl

jeśli jest w 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg wpisu powinieneś mieć 5 zrzutów w folderze; nie usuwa ci przypadkiem ccleaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...