Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam dylemat czy brać IPS 27 cali czy VA 27 cali do grania w FPSy i słyszałem że VA się smuży, a to ma wpływ duży np w cs go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,znawcą tematu nie jestem bo sam kilka postów niżej mam swój temat, natomiast z tego co wiem do gier,tym bardziej FPSów matryca VA zbytnio się nie nadaje i w bardzo szybkich grach na wysokich FPSach możesz zauważyć smużenie.Dodam tylko ze mnie polecano tutaj nie kupywać monitora 27" w jakości mniejszej niz 1440p zapewne dlatego ze nasycenie obrazu/pikseli moze być rozczarowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up to ze starszymi matrycami VA.. zobacz np samsunga G7 tam żadnego smużenia nie zobaczysz ;) 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, dawidoxx napisał:

@up to ze starszymi matrycami VA.. zobacz np samsunga G7 tam żadnego smużenia nie zobaczysz ;) 

po 1 nie dotknę samsunga po 2 ta cena... Szukam monitora do 1200zł max

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dżeiejen napisał:

po 1 nie dotknę samsunga po 2 ta cena... Szukam monitora do 1200zł max

 

Ale ja go nie polecam.. Po prostu daje porównanie że są szybkie matrycę na va bez smużenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojsz20 napisał:

Hej,znawcą tematu nie jestem bo sam kilka postów niżej mam swój temat, natomiast z tego co wiem do gier,tym bardziej FPSów matryca VA zbytnio się nie nadaje i w bardzo szybkich grach na wysokich FPSach możesz zauważyć smużenie.Dodam tylko ze mnie polecano tutaj nie kupywać monitora 27" w jakości mniejszej niz 1440p zapewne dlatego ze nasycenie obrazu/pikseli moze być rozczarowaniem.

W grach niespecjalnie widziałem różnicę pomiędzy 1080 a 1440. Przynajmniej ja nie widziałem (poza sporym spadkiem wydajności). Pewnie jak się wpatrzeć w szczegóły to jasne, będzie ostrzej ale na 1 rzut oka różnica jak dla mnie jest bardzo niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, avn napisał:

W grach niespecjalnie widziałem różnicę pomiędzy 1080 a 1440. Przynajmniej ja nie widziałem (poza sporym spadkiem wydajności). Pewnie jak się wpatrzeć w szczegóły to jasne, będzie ostrzej ale na 1 rzut oka różnica jak dla mnie jest bardzo niewielka.

Dobrze że to tylko Twoje zdanie, może masz wadę wzroku ? 
Do autora tematu kupuj 27" 1440p, matryca VA czy IPS to musisz sam zobaczyć która Ci bardziej odpowiada, IPS nie ma czerni a zaś VA smuży troche.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ketiw555 napisał:

Dobrze że to tylko Twoje zdanie, może masz wadę wzroku ? 
Do autora tematu kupuj 27" 1440p, matryca VA czy IPS to musisz sam zobaczyć która Ci bardziej odpowiada, IPS nie ma czerni a zaś VA smuży troche.

Kupuje fhd bo wqhd to zbędny dodatek do fpsow tam się liczą klatki na sekundę, ale to mnie nie obchodzi bo zamówiłem już aoc 27g2u 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dżeiejen napisał:

Kupuje fhd bo wqhd to zbędny dodatek do fpsow

Zależy jakich. Do prostych graficznie wystarczy niższa dokładność rasteryzacji detali (czyli np. do CounterSstrike 1920x1080 niejednemu obleci w zupełności), natomiast w takim battlefield 3 w miejscu gdzie jest zalesienie i wiele przeszkadzajek, im niższa rozdzielczość, tym trudniej w tych krzakach dostrzec przeciwnika, na nawet nie specjalnie dalekim dystansie.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kyle_PL napisał:

Zależy jakich. Do prostych graficznie wystarczy niższa dokładność rasteryzacji detali (czyli np. do CounterSstrike 1920x1080 niejednemu obleci w zupełności), natomiast w takim battlefield 3 w miejscu gdzie jest zalesienie i wiele przeszkadzajek, im niższa rozdzielczość, tym trudniej w tych krzakach dostrzec przeciwnika, na nawet nie specjalnie dalekim dystansie.

Tylko idioci grają w csa w fhd jak już to 4:3 ale podjąłem decyzję już 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dżeiejen napisał:

Tylko idioci grają w csa w fhd jak już to 4:3 ale podjąłem decyzję już 

Nie ważne - sednem jest, że do takich gier niska rozdzielczość obleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, dżeiejen napisał:

Tylko idioci grają w csa w fhd jak już to 4:3 ale podjąłem decyzję już 

Powiedz to prosom, którzy cisną 16:9 ;)  SzpeC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, duch11 napisał:

Powiedz to prosom, którzy cisną 16:9 ;)  SzpeC...

Nie istnieją tacy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2020 o 21:23, ketiw555 napisał:

Dobrze że to tylko Twoje zdanie, może masz wadę wzroku ? 

Dosyć niedawno przerabiałem już taką dyskusję, moje zdanie popiera rynek, monitory FHD w 27" wychodzą nowe wciąż więc jest popyt. Ja np. na GTX1080 w QHD już w nic nowego nie pogram, a w FHD spokojnie leci na b. wysokich detalach. Na ten moment jeśli musiałbym kupić monitor, to oczywiście QHD, ale od razu z nowym RTXem. W grach różnica nie jest kolosalna, poza nimi - owszem, ale jednak detale/fpsy mają większe u mnie znaczenie niż piksele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, avn napisał:

 owszem, ale jednak detale/fpsy mają większe u mnie znaczenie niż piksele.

Rozdzielczość do której renderowana jest gra ma wpływ na dokładność renderowania detali. Jestem zdania, że wybór VA vs IPS albo rozdzielczość vs odświeżanie, to kwestia indywidualna. VA ma swoje zalety i wady, tak jak IPS. Analogicznie rendering do 3840x2160 przy 60FPS ma swoje zalety i wady tak jak 2560x1440 przy 120 FPS.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...