Skocz do zawartości
Matixoox

Opłacalność kart graficznych w dzisiejszych czasach

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu rx 5700 xt od tak naprawdę ponad 2 tygodni, jak widać bez rezultatów. Rozmyślałem ostatnio nad opłacalnością kart w dzisiejszych czasach i doszedłem do wnioski że raczej nie warto teraz kupować jakiś droższych modeli ( rynek wtórny). Tak naprawdę za 5700xt obecnie trzeba wyłożyć min. 1600zł za jakąś lepszą wersje, oczywiście zakup w tej kwocie tej karty graniczy z cudem (cały czas na uwadze mam gwarancje). Myślicie że dobrym rozwiązaniem obecnie będzie kupienie jakiejś 1080 na gwarancji min 2 letniej i odsprzedanie za rok? Może wtedy ceny kart pospadały by co nie co, a mógłbym wtedy wymienić na lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by pospadały, może nie. Jeśli nie lecisz na 5-letniej karcie, to sobie odpuść, ale jeśli masz kartę typu 1060/480/580 lub migrujesz do 1440p/4K, to już bym się zastanawiał nad kupnem jeśli lubisz grać w gry i mieć ładne gry. Jeśli nie musisz mieć ładnych, to też czekaj.

Co za rok będzie, to tylko szklana kula Ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czekać można w nieskończoność, ja na swojej 1050ti i tak już czekam kilka miesięcy bo nowa karta miała wlecieć przed okresem letnim. Z chęcią bym pograł w jakiegoś rdr2 czy assassina ale na obecnej karcie ciężko. Upatruje jakiejś 1080 na gwarancji min 2 letniej za max 1200-1300zł, co daję mi 400zł w kieszeni względem kupna rx 5700xt. Zastanawiam się czy faktycznie stracę mniej kupując teraz GTX i odsprzedaży go za rok (ceny pascali raczej nie powinny jakoś drastycznie spaść)czy rzucając się na głęboką wodę i kupno RX. Miał ktoś może z forumowiczów podobny dylemat i mógłby opowiedzieć jakie rozwiązanie wybrał?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z premierą ceny miały spaść i spadły na tydzień, po czym ceny wszystkich wróciły (nowych i używek) po czym poszybowały następne 20% w górę. Tak że jest obecnie drożej niż rok temu, bo kart nie ma. Ani nowych ani starszych modeli a i używki się kończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie czasy jak super mocne karty chodziły w sklepach po 1200 zł? Teraz, żeby kupić top kartę nówkę to 3500 zł trzeba. Co się stało. Kiedyś karty używane kupowałem po 600-800 zł z czołówek typu GTX 680/HD 7970 itd. A teraz taka karta kosztuje tyle co nowy pc czy laptop czy konsola. 

Pewnie ma wpływ bardzo popularny sposób spędzania czasu w grach. A produkcję gier mają budżet jak filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...