Skocz do zawartości
Spindender

Jaki laptop do gier do 4500?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Dzisiaj podjąłem decyzję o wymianie laptopa i udało mi się znaleźć o takie coś:

LENOVO Legion 5P 15.6" Gaming Laptop - AMD Ryzen 7, RTX 2060, 256 GB SSD 

Czy to będzie dobry zakup w cenie 4500?

Czy może to będzie lepsze?

HP Pavilion 15.6in Ryzen 7 8GB 512GB GTX1660Ti

ASUS TUF A15 15.6in Ryzen5 8GB 512GB GTX1660Ti

 

Dziękuję za pomoc! 

 

Pozdrawiam, 

Spindender! 

Edytowane przez Spindender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion najlepszy. Alternatywnie taniej możliwe,  że uda Ci się o ogarnąć Voucher HP dla wymieniających laptopa na nowy, to Pavilion w Cashbacku wyjdzie o 650zł mniej. U Nas w PL w tym budżecie też da się ogarnąć laptop z RTX-em 2060. Kwestia też jaki jest przelicznik £ na pln. 

MSI GF65 i5-9300H/8GB/512 RTX2060 120Hz 

Smukły i lekki laptop z wydajnymi podzespołami. Matryca 120Hz dobrze sprawdza się w szybkich grach. Obudowa w tym modelu jest metalowa i nie wygina się podczas przenoszenia.

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pbesc dzięki piękne! Coś czytałem na ten temat vouchera hp ale nie wiem czy to działa też w UK. 

Obecnie £1 = 5 zł, zresztą w sumie średnio zawsze tak jest. 

Tutaj ten MSI najtaniej wychodzi £1000 nawet ściągany. Wezmę chyba tego Lenovo. 

 

Pozdrawiam, 

Spindender! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie są koszta wysyłki do PL. Jak jesteś teraz w uk, to spoko a w PL, to lepiej chyba w kraju kupić. Kwestia też czy gwarancja jest na sklep, czy na producenta. Odsyłanie laptopa do Uk z Pl na gwarancję może być kosztowne. Lenovo ma dysk 256GB, to jak się zapełni a zechcesz trzymać więcej gier drugi trzeba będzie dokupić. Można też dodać moduł 8GB RAM. 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie sęk w tym, że ja nie mieszkam w Polsce tylko w UK. I dlatego patrzę co jest tutaj lokalnie. Mam 2 dyski 500 GB na USB 3.1 więc te 256 GB SSD chyba powinno dać radę kosztem innych podzespołów.

Ewentualnie kiedyś zmienię i rozbuduje plus dołożę RAM. 

 

Pozdrawiam, 

Spindender! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym brał na Twoim miejscu Asusa A15 z gtx1660ti. W porównaniu do rtx2060 będzie wytwarzać mniej ciepła, a dużej różnicy między tymi kartami nie ma, zwłaszcza w grach. MSI z rtx2060 radzi sobie średnio pod względem temperatur i w tych pieniądzach aż prosi się o matrycę 144Hz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, golbi napisał:

A ja bym brał na Twoim miejscu Asusa A15 z gtx1660ti. W porównaniu do rtx2060 będzie wytwarzać mniej ciepła, a dużej różnicy między tymi kartami nie ma, zwłaszcza w grach. MSI z rtx2060 radzi sobie średnio pod względem temperatur i w tych pieniądzach aż prosi się o matrycę 144Hz. 

No dobra, a co z Lenovo? Bo MSI nie wchodzi w grę zupełnie. 

Asus z kolei tak jak i hp nie mają nawet portu USB 3.0 więc to też trochę jest tak do bani. Zgrywanie danych na dysk zajmuje godziny. I odwrotnie. 

 

Pozdrawiam, 

Spindender! 

Edytowane przez Spindender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Spindender napisał:

No dobra, a co z Lenovo? Bo MSI nie wchodzi w grę zupełnie.

Sam model jest dobrym wyborem jednak nie wiem jak sobie poradzi z R7 i rtx pod względem chłodzenia. Te podzespoły, szczególnie R7, bardzo się grzeją. Najlepiej pooglądaj testy tego modelu w tej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spindender napisał:

No dobra, a co z Lenovo? Bo MSI nie wchodzi w grę zupełnie. 

Asus z kolei tak jak i hp nie mają nawet portu USB 3.0 więc to też trochę jest tak do bani. Zgrywanie danych na dysk zajmuje godziny. I odwrotnie. 

 

Pozdrawiam, 

Spindender! 

Przy tych cenach do gier celuj w minimum GTX1660ti. Moim zdaniem Legion 5 lub HP Omen 15.
Mom zdaniem modle z RTX to dobry wybór.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz jak wiem co wybrać to jest po sprawie. Wszystko sprzedane. Szlag mnie trafi... 

Dzięki za pomoc mimo wszystko. 

 

Pozdrawiam, 

Spindender! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Jak jestes zainteresowany to napisz na priv. Pare dni temu dostalem 17 calowke RTX 2060 i5IntelCore i niestety musze na szybko odsprzedac. Bez windowsa wlaczany 3 razy. Brak sladow uzywania. Cena 4100. 

 

Jak cos to pisz priv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeszcze cos w tej samej cenie, ale juz nie tak dobre. Czy jest to cos warte, a wlasciwie swojej ceny?

ASUS Blue

 

@Krystek94 czy masz na mysli Lenovo czy jakis inny sprzet? Szkoda tylko ze procek gorszy niz w tym co upatrzylem.

 

Pozdrawiam,

Spindender!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion Lenovo Y540 bralem z prockiem I5 9300 HF bo jest w nim UV wedlug paru uzytkownik z forum i dzieki temu jak to odblokujesz to nie grzeje sie tak mocno. W i7 juz tego podobno nie ma. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krystek94 niby spoko, ale to potrwaloby jeszcze 3 tygodnie minimum więc chyba muszę odmówić i nie łudzić Cię, że wezmę.

 

Szukam dalej, tyle mi zostało. Skontaktuję się jeszcze z Lenovo czy zamierzają wypuścić więcej czy to koniec. Jeśli nie będzie więcej to muszę zmienić poglądy znowu. Ehh... 

 

Pozdrawiam, 

Spindender! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion z 16GB RAM i pojemniejszym dyskiem SSD będzie niestety droższy. Asus może być, jeśli nie przeszkadza Ci, że nie jest najcichszy.

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX2060 144Hz

Laptop gamingowy z ekranem IPS 144Hz o rewelacyjnej płynności z bardzo dobrym pokryciem barw. Podzespoły to ośmio-rdzeniowy potężny procesor Ryzen 7-4800H, karta graficzna RTX 2060, 512GB SSD z możliwością dołożenia drugiego dysku, oraz 16GB pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Spindender napisał:

Znalazlem jeszcze cos w tej samej cenie, ale juz nie tak dobre. Czy jest to cos warte, a wlasciwie swojej ceny?

ASUS Blue

 

@Krystek94 czy masz na mysli Lenovo czy jakis inny sprzet? Szkoda tylko ze procek gorszy niz w tym co upatrzylem.

 

Pozdrawiam,

Spindender!

Przeciętna kultura pracy. Poszukałbym modeli które Ci podrzuciłem wcześniej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się dalej coś wygrzebac. Co prawda nie wiele, ale jutro mam dzwonić do producenta zapytać czy będą jeszcze czy nie bo na stronie oficjalnej jeszcze nie wyszły. Może. Się uda. Póki co mam takie jeszcze znaleziska. 

Czy to się ewentualnie nada? 

HP Pavilion 15-ec1006na Full-HD Gaming Laptop NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti, R7, 512 GB SSD nigdzie w tej cenie nie mogę znaleźć przyzwoitego Omena

Legion 5i i5, RTX 2060 6GB, 256 GB SSD całkiem znosnie ale nie wiem jak te procesory

Legion 5i i5, GTX 1660 Ti 6 GB, 512 GB SSD lekko gorsza karta ale większy dysk

Legion5 15IMH05H, Lenovo Gaming, 15.6 IPS FHD 144Hz, Intel i5-10300H, Nvidia GeForce RTX 2060 6GB, 256GB M.2 SSD, 8GB 2933Mhz DDR4 chyba taki sam jak ten 2 pozycje wyżej...

Legion5 15ARH05, Lenovo Gaming, 15.6" IPS FHD 144Hz, AMD Ryzen 5 4600H, Nvidia GeForce GTX 1650 Ti 4GB, 512GB M.2 SSD, 8GB 3200Mhz DDR4 tu znowu gorsza karta

Lenovo Legion 5 15.6" i7-10750H, RTX 2060, 16 GB (2933), 1TB SSD tu problem. Jest taki że to USA i nie wiem jak przesyłki stamtąd idą

Lenovo Legion 5 15" FHD, Intel Core i7-10750H, NVIDIA GeForce RTX 2060, 16GB RAM, 1TB HDD + 256GB SSD no w dobrej cenie, ale muszę prosić znajomych żeby mi kupili i wysłali bo inaczej się nie da...

 

Tyle na chwilę obecna znalazłem, dalej szukam. Problem jest ze musze teraz robić to na telefonie więc jest mniej wygodnie i czasowo długo schodzi ?

 

Dzięki i pozdrawiam, 

Spindender! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jest jeszcze Cyber monday, więc może uda się coś dostać w promocji. do RTX2060 wystarczy spokojnie i5H, choć AMD 5 czy i7 są wydajniejsze.

Konfiguracje z GTX1650ti odrzuć, sporo słabsza grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Czekoladka2 napisał:

Jutro jest jeszcze Cyber monday, więc może uda się coś dostać w promocji. do RTX2060 wystarczy spokojnie i5H, choć AMD 5 czy i7 są wydajniejsze.

Konfiguracje z GTX1650ti odrzuć, sporo słabsza grafika.

Tak, tak. Oczywiście wstrzymuje się do jutra czy nawet wtorku z wyborem już teraz. Dla mnie bez różnicy i tak te 2 dni, skoro już 2 czekam ?

Też odnoszę wyrażenie że 1650 to przeżytek w takiej kategorii cenowej. Czyli 1660Ti i w górę? Czy już nawet skupić się na samym RTX? 

Mam rozumieć, że i5 10 generacji jest dobry ale R5 i i7 są o wiele wydajniejsze, tak? 

Wiem, mogę pogooglowac I się tego dowiedzieć, ale wolę zapytać jak już jesteśmy w tym temacie. 

 

Dziękuję i pozdrawiam, 

Spindender! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 10750h to praktycznie to samo jak Ryzen 4800h (6/12 vs 8/16). Jeżeli chodzi głównie o gry to celowałbym w i7 bo na pewno będzie delikatnie wydajniejsze. Single core ma trochę mocniejszy od AMD. Jeżeli chodzi o programy to na pewno lepszym rozwiązaniem będzie CPU od AMD. Co do kart graficznych. Różnica między GTX 1660Ti a RTX 2060 jest znikoma. ~5-8% (w zależności od gry) a cena zdecydowanie większa. Co do laptopa. Celuj zdecydowanie w legiona 5i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@no1special91 osobiście celuje w Lenovo legion 5P, ale chyba będzie trzeba zmienić cel na 5i.

Czyli mam rozumieć że Ryzen 5 i i5 to również to samo i że powinienem to brać pod uwagę jeśli jest możliwość wyboru z jakąkolwiek 7ka?

Dobra, czyli grafika też nie różni się wiele od siebie w tych dwóch opcjach i jeśli się da to RTX a jeśli nie to GTX wystarczy. 

Czy dobrze rozumuje? 

 

Pozdrawiam, 

Spindender! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo to są małe różnice, bardziej wilozadaniowo wychodzi lepiej AMD - lecz w grach np minimalnie lepiej wypada Intel.

RTX jest 10% wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać to samo co czekoladka wyżej. Wyręczył mnie :) Co do Ryzenow to tylko z pamięciami 3200mhz. Wtedy różnica jest minimalna względem i7. Ryzen również na niższe temp podczas obciążenia.

Edytowane przez no1special91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Czekoladka2 napisał:

 

 

1 godzinę temu, Czekoladka2 napisał:

 

@Czekoladka2 I te różnice chciałem wiedzieć. Czyli nie są zbyt wielkie.

@no1special91 a bardziej się przejmuje właśnie temperaturami gdyż nie chcę by sięgały wyżej niż 80.

Musze szukać! Dzięki za odpowiedź! 

 

Pozdrawiam, 

Spindender! 

PS: nie mogę usunąć cytatów w trybie telefonu ?

Edytowane przez Spindender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Legionie z Ryzenem oraz porządną podstawką chłodzącą temp nie dosięgną nawet 80*C. W zależności od gry będą od 65-73*C na CPU. Pamiętaj, że zawsze można wyłączyć w Ryzenie TURBO BOOST w HKEY_LOCAL_MACHINE. Jakiś czas testowałem jak to dokładnie działa. Testowałem strasznego AUSUSA TUF GAMING gdzie pod obciążeniem w CS:GO / PUBG zbierał 92-96*C. Po wyłączeniu TURBO BOOST przez rejestr temperatury spadły do 76*C w CS:GO a w PUBG 78*C był max. Różnica FPS w CS:GO była zerowa zaś w PUBG odnotowałem jakieś 3 kl/s. Jestem ciekaw jak by to wyglądało z Lenovo 5i bo na 100% musi to też działać. 

Edytowane przez no1special91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...