Skocz do zawartości
Typowy_

Zestaw pod gry na intelu do ~8tys. zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry piszę że nie może być AMD bo nie, zresztą to nie komputer dla mnie :)

Potrzebuje pomocy przy dobraniu reszty podzespołów, bazą ma być procesor i9-10850K i karta RTX 3080. Komputer nie będzie podkręcany, dysk wystarczy 1TB SSD reszta nie ma większego znaczenia. Procesor będzie brany z proshop(1850zł), a grafika to nie mam pojęcia, nigdzie nie znalazłem dostępnej a za kartę mogę wydać maksymalnie 4 tysiące, podpowiecie może gdzie najlepiej szukać?

Dobrałem coś takiego, ma to sens? https://www.x-kom.pl/lista/rgeduubyu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę możesz zmienić na tańszą Z490 Gaming Plus(ogarnie bez problemu i7 10700K z koszyka) a zasilacz kupić mocniejszy, dobrałbym 750W.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wziąłbym nowszą jednostkę, czyli sumpremo FM2, najlepiej na zapas 750W https://www.x-kom.pl/p/363849-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-supremo-fm2-750w-80-plus-gold.html

Jakiegoś lepszego SSDeka bym nie pakował. A2000 idealnie sobie poradzi w typowym codziennym działaniu oraz grach.

A co do karty... To temat rzeka. Na pewno nie szukałbym w jakiś lewych, nieznanych sklepach, bo się możesz ostro przejechać.

1 minutę temu, Typowy_ napisał:

@Saren7 i7 dałem w koszyku jako przykład, będzie i9 10850k.

Jak nie będziesz kręcił tej i9, to Tomahawk styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 10850k pod oc daj tomahawka. Nie wiem jak te pamięci pod Grandis i za dużo spc w takim budżecie. Karty nie dostaniesz nigdzie. Nie ma, szybko nie będzie a jak się pokażą, to ilość preorderow taka, że jeszcze zamówienia z dnia premiery nierealizowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym spc to racja, jest jakaś alternatywa w podobnej cenie dla zasilacza i chłodzenia?  Jeszcze raz napiszę nie będzie żadnego OC, jedynie włączę XMP, nastawię wentylatory i ma działać. Chłodzenie Gelid Phantom Black poradzi sobie lepiej czy tak samo jak ten Grandis? I myślałem też żeby zamienić ram na 4x8GB 3200mhz bo dopłata niewielka, ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grandis powinien być lepszy od gelida aczkolwiek przydało by się coś lepszego 10850k to mimo wszystko ciepły procek. Zasilacza szukaj xpg reactor 750w albo trzeba będzie wydać że 150zl więcej na zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany się pozmieniały i wybór padł na i7 10700k z 3070. Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Typowy_ napisał:

Plany się pozmieniały i wybór padł na i7 10700k z 3070. Dzięki wszystkim za pomoc.

Pachnie Allegrowym black friday :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak procesor byłem zmuszony wziąć z allegro, bo nie załapałem się na i9 z proshop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...