Skocz do zawartości
Don_majkelo

Upgrade sprzętu/W3 z 2015/do CP2077/5k-7k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Powoli zabieram się do upgrade'u mojego sprzętu:

i5 4690K @ 4,7GHZ - @1,26v

2x8gb DDR3 Kingston 2400 mhz CL11 - tu jest lipa bo nawet na XMP słabo stabilne są już teraz i musiałem je zrzucić na 2133.

Gigabyte Z97X-Gaming 3

Cooler to chyba Fortis, ale będzie do wymiany na jakiś AIO WC (coś z SPC bo jakoś lubię tę firmę). Wbrew pozorom naprawdę daję radę.

Gigabyte GeForce GTX970 Gaming G1 core @1460 mem @ 1980 - w sumie dalej nie ma szans na większe OC bo sypie artefaktami nawet na zwiększonym napięciu rdzenia

obudowa to Enthoo Pro więc naprawdę sporo miejsca w niej jest

Zasilacz to Thermaltake 450W albo 530W więc raczej do wymiany na silniejszy

monitor Acer XB240H (144hz 1080p Gsync etc)

1 ssd tylko na system 240gb ssd na gry 500gb hdd na dane

Słuchawki Creative Aurvana Live recablowane + ISK HP-580(super scena do gier Online)

 

I wstępnie myślałem o przeznaczeniu 5-6k na to ale na pewno będę chciał mieć RTX3070 więc na całą resztę mam zaledwie 3-4k. I tu się rodzi pytanie - one de facto dostępne nie są (GPU). A że black frajer za rogiem to pewnie ceny wszystkie +20% do góry. Najlepszą opcją jest zapewne czekanie na po świętach...? Bo celując w okolice 3k teraz to się minę z zamiarem bo przyrost mocy nieziemski nie będzie raczej? 

 

TLDR;

Doradźcie za czym się rozglądać w dobrej cenie CPU(+cooler)+mobo+pamiątki+zasilacz tak do 3,5-4k - nie potrzebuje pierdół typu rgb. Może mieć bajery ale nie musi. Tak, będę się bawił w OC wszystkiego co się da. Raczej nie będę rozbudowywał przez jakieś 5 lat.

Wszelkie rady mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie ?

Płyta, RAM, chłodzenie:

https://proline.pl/koszyk/bda1a0cf - 32GB na zapas, niby nie mają ale na zamówienie chyba ściągną. Można poszukać tych kości gdzieś indziej w razie wu.

Jeśli mocne OC proca w planach to można rozważyć dopłatę do płyty z mocniejszą sekcją: https://proline.pl/gigabyte-z490-aorus-elite-ac-ddr4-s-1200-p6714353

Zasilacz:

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-silentiumpc-supremo-fm2-gold-750w-7688415788 - brać póki w fajnej cenie

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zamówiony.

Teraz będę szukał w promocji płyt i pamięci, mocno mi się nie śpieszy może coś spadnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci możesz też polować Crucial Ballistix 3600 MHz CL16 - są wersje z RGB i bez. Fajne parametry na start i idzie jeszcze z nich coś ugrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrioty na B-die? Opłaca się je brać? Na pewno wezme tę płytę gigabyte tylko spróbuję zapolować na promocje.

A odnośnie chłodzenia procka - czy 240/280  Arctic Liquid Freezer II  da radę? Czy lepiej dodać do 360?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280 wystarczy, ale kwestia ceny, jak dopłata do 360 nie jest duża to można dorzucić.

Patrioty na B-Die w dobrej cenie też ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Don_majkelo napisał:

A patrioty na B-die? Opłaca się je brać?

Tylko w jakiejś bdb promocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Caps napisał:

Tylko w jakiejś bdb promocji

Dzięki, bo coś słaba dostępność tych ripjaws.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazało się że mam trochę mniej premii świątecznej niż zakładałem z powodów wiadomych w tym roku. 

Muszę z płytą, ramem i chłodzeniem zmieścić się w 1500.

Wstępnie myślałem o tomahawku, grandisie 3 i mam problem z ramem bo chciałbym mieć te 32gb ale mogę się nie zmieścić w budżecie bo ciekawe ramy nie są tanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Grandisa weź Scythe Fuma 2. W zasadzie to jak trochę dołożysz to zmieścisz się z Z490 Tomahawk + Liquid Freezer II 280 + 16 GB RAM.

RAM weź na razie 16 GB, przecież spokojnie starczy. Wpadnie jakaś premia albo kolejna wypłata to dołożysz kolejne kości.

RAM-y wziąłbym Cruciale 3600 CL16 - https://www.net-s.pl/produkt/crucial-pamiec-ddr4-ballistix-16-3600-2x8gb-cl16-black-1085676;20-c-10 - mają niezły potencjał OC.

Można też zastanowić się nad HyperX co Caps proponował, jednak 9 dyszek w kieszeni i można dołożyć od AIO. A też się w miarę kręcą więc nie będzie źle. Nie ma się co zresztą zabijać aż tak o to taktowanie RAM-u.

 

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Aorusa, Ballistixy i w promocji dorwałem ALF2 360 za 460 zł. Prawie zmieściłem się w budżecie. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...