Skocz do zawartości
Oran

RTX 3070 Palit Gaming Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie tego właśnie RTXa co w temacie. No i problem jest taki, że w sumie to bardzo mało mam punktów w 3dmarku. Bez oc 11600, po oc 12800 maks udało mi się (chociaż oc nie na maks, bo tylko core +80 i mem +1000).

Co może być powodem? Jakaś słaba karta, czy może proc ma wpływ nawet w benchmarku i robi wąskie gardło, bo jak porównuje sobie w 3dmarku do innych wyników z rtx 3070, to nie dość, że niektórzy mają nawet niższe taktowania niż ja, to nikt nie ma ryzena 5 3600.

 

Ogólnie w grach wszystko ładnie śmiga, ale wiecie jak to jest, że człowiek zmienił 1080 na 3070 to myślał, że nagle 300 fps będzie ;) Więc benchmarka odpaliłem i aż mnie portfel zabolał, bo trza będzie chyba płyte i proca zmieniać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównaj sobie do innych gier na YT w podobnej konfiguracji jaką posiadasz, 3dmarka olej, imo najgorszy syfiasty bench ever, już wolę testować w jakimś unigine valley czy superposition benchmark

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś ważnych szczegółów jakimi są temperatury karty oraz taktowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Oran napisał:

Kupiłem sobie tego właśnie RTXa co w temacie. No i problem jest taki, że w sumie to bardzo mało mam punktów w 3dmarku. Bez oc 11600, po oc 12800 maks udało mi się (chociaż oc nie na maks, bo tylko core +80 i mem +1000).

Co może być powodem? Jakaś słaba karta, czy może proc ma wpływ nawet w benchmarku i robi wąskie gardło, bo jak porównuje sobie w 3dmarku do innych wyników z rtx 3070, to nie dość, że niektórzy mają nawet niższe taktowania niż ja, to nikt nie ma ryzena 5 3600.

 

Ogólnie w grach wszystko ładnie śmiga, ale wiecie jak to jest, że człowiek zmienił 1080 na 3070 to myślał, że nagle 300 fps będzie ;) Więc benchmarka odpaliłem i aż mnie portfel zabolał, bo trza będzie chyba płyte i proca zmieniać :D

Jakich punktów? GPU score czy ogólny wynik?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Art385 napisał:

Jakich punktów? GPU score czy ogólny wynik?

GPU score, ogólny wynik to niższy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj OSD z afb i obadaj co karta robi pod obciążeniem. Powinieneś mieć coś z 13.5k bez oc aha i odkręć jej power limit 

Edytowane przez Art385
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Art385 napisał:

Zapodaj OSD z afb i obadaj co karta robi pod obciążeniem. Powinieneś mieć coś z 13.5k bez oc aha i odkręć jej power limit 

power limit od razu odkręciłem, jest na 113%. Zaraz się biorę za testy bo w pracy byłem.

 

Może być, że płyta albo zasilacz za słabe? Raczej nie, no nie? Tyle, że gen 4 nie mam na tym msi b450, ale to raczej drobnica w punktach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadaj osd co karta robi i będziesz wiedział 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Art385 napisał:

Obadaj osd co karta robi i będziesz wiedział 

Power limit niby przekracza te 113% (skacze do 115%), więc w sumie nie wiem czy dobrze myśle ale undervolt by tu mógł coś pomóc?

 

edit:

(taki na niby, bo pisałem posta i wpadłem na ten pomysł) Zwiększyłem power limit bez oc i mam 13833 GPU SCORE, czyli tak jak trzeba! Więc wychodzi na to, że przynajmniej w benchmarku mam lepszą wydajność bez oc. Trzeba by chyba robić oc bawiąc się tym wykresem napięcia, ale ja tego nie kminie za bardzo, więc czas na lekture pewnie. 

 

Ale co myśliscie na temat UV tej karty, czy to mi coś da?

Edytowane przez Oran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do mnie do sygnatury. Mam w sumie tę samą kartę bo palit/gainward/pny to wsio to samo. Na a czy ci coś da? mniejszy pobór prądu i wyższą wydajność  

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Art385 napisał:

Zajrzyj do mnie do sygnatury. Mam w sumie tę samą kartę bo palit/gainward/pny to wsio to samo. Na a czy ci coś da? mniejszy pobór prądu i wyższą wydajność  

Zrobiłem sobie tak na szybko przy tylu co ty (czyli 0.987) 1950mhz, no i w 3dsmarku od razu 13908 ale z pamiątkami o 1000 podwyzszonymi. No ale nic nie wjeżdża poza 100% powerlimitu (a właśnie ty zwiększałeś, czy masz na 100% ustawiony?). Na 1800 mhz miałem 75% power limit i 400pkt mniej tylko.

 

edit: a w blackopsie 30fps więcej i nie skaczą :D omg, nieźle

Edytowane przez Oran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...