Skocz do zawartości
Alonz

BenQ EX2780Q vs konkurenci LG Dell

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tym modelu bo aktualnie jest w dobrze przeceniony (ok 1740pln) ma wyższy czas reakcji matrycy 5ms od 1ms  nano- konkurencji w postaci Dell i LG? Wiem ,że BenQ ma lepszy kontrast i czerń oraz ustawienie sRGB  poprzez rec.709 i generalnie dobre recenzje w sieci.Czy ta różnica w czasie reakcji będzie mocno widoczna w graniu w fps ?

Czy ktoś posiada i mógłby podzielić się opinią z użytkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu korzystam z tego LG i jestem z niego bardzo zadowolony. Kolory są żywe, smużenie w moim modelu nie występuje od razu po wyciągnięciu z pudełka. HDR w filmach na netflixie robi wrażenie. Generalnie po przesiadce z 60hz full HD zrobił na mnie kolosalne wrażenie (nie wiedziałem, że okienka w Windowsie mogą działać tak płynnie) Spodziewałem się, że czernie będą fatalne, a nie jest źle. Generalnie monitor na duży plus. Ma huba USB jeśli Ci to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach jak pytałem większość sprzedawców doradzało mi  bardziej tego LG 27GL850-B właśnie ze względu na szybkość matrycy niż Benq EX2780Q choć w praktyce słyszałem ,ze te różnice nie są mocno dostrzegalne .Rozumiem ,że czerń i kontrast wizualnie nie stanowi problemu bo to przyznaje trochę zniechęca mnie do LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też się zastanawiam nad tym Benq pod konsolę i sam już nie wiem, czy mi potrzebne wyższe odświeżanie - czy nie lepiej pójść w monitor z natywnym 4k (chociaż podobno ten Benq jest widoczny przez konsolę jako 4k 60 Hz)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konsoli może być całkiem dobry wybór .Głośniki w monitorze są podobne jedne z lepszych jakie w ogóle są obecnie w monitorach  ale rozdzielczość 4k 60 Hz na konsoli jest upsaclowana i nie wygląda tak czysto jak na natywnym 4k .Xboxa podobno można uruchomić w natywnej rozdzielczości 2k tego monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogąc się zdecydować na podstawie dostępnych testów zamówiłem w końcu dwa monitory LG GL850-B oraz Benq EX2780q  celem bezpośredniego porównania i  wyboru  tego jedynego.Monitory jeżeli chodzi o obraz dużo się nie różnią jeden względem drugiego, aczkolwiek zdecydowałem się na Benq ze względu na trochę lepsze kolory według mnie, testowane na xbox one x na standardowych ustawieniach i obsłudze 120 hz w rozdzielczości 2k  .Lg działał tylko na 60hz przy tej rozdzielczości . Na obydwu monitorach było możliwe uruchomienie trybu 4k 60hz .Minimalnie lepsza czerń i trochę lepsze kolory były na Benq w ustawieniach  które mi najlepiej odpowiadały  Benq -standard i LG- player 1 .Jeżeli chodzi o szybkość matrycy spodziewałem się większych różnic na korzyść LG.Tryb Fastest nano sekundowy jest tylko teoretyczny gdyż obraz w nim się do niczego nie daje .Dopiero tryb z którego można korzystać w grach to Fast które  jest odczuwalnie śladowo lepszy przy głębokim wpatrywaniu niż ustawienia Premium na Benq. Backilght  bleed niezbyt satysfakcjonujący   ale podobny w obydwu .Na koniec doszły na korzyść Benq głośniki które robią robotę na konsoli i odczuwalne mniejsze zmęczenie oczu jak na LG .LG miał tez dwa bad pixle na jasnym tle .Mam zdjęcia porównawcze w linkach do pobrania do których linki poniżej.

https://megawrzuta.pl/filesgroup/e16fb4943ddd7b3af47c3131722a3213.html

https://megawrzuta.pl/filesgroup/28a73b3074d016725dc4dc04da667337.html

 

Edytowane przez Alonz
dodanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...