Skocz do zawartości
ryba17

Laptop do codziennego użytku oraz grania 4000-4500

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na zmianę laptopa, poprzedni się rozleciał. Poszukuje laptopa płynnego, który pozwoli mi na zagranie w ciut bardziej wymagające tytuły od czasu do czasu, który nie będzie się ciął jak mój poprzednik przy najsprostszych czynnościach. Budżet: 4000-4500zł. Preferowałbym zainstalowany system operacyjny. Jest czas promocji więc może coś fajnego się znajdzie. Zaciekawiła mnie ta oferta: 

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-y540-i5-8gb-512ssd-rtx2060-no-os_1.bhtml  wydaje się być całkiem wydajną opcją

 

Czekam na inne Wasze propozycje, bo nie jestem zbytnio na czasie jeśli chodzi o obecne specyfikacje. Liczę na wasze doświadczenie ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GF65 i5-9300H/8GB/512 RTX2060 120Hz

Lekki laptop z wydajnymi podzespołami. Ma procesor i5H z integrą. Matryca 120Hz dobrze sprawdza się w grach. GF65 ma metalową obudowę, która nie wygina się podczas przenoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y540 z RTX'em 2060 to dobra opcja, jeżeli jest dostępny to można brać.

Nie ma systemu, ewentualnie w podobnej cenie (gdyby ten z RTX'em nie był dostępny):

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750HF/16GB/512 GTX1660Ti

W tym wypadku z nieco wolniejszym GTX'em 1660Ti, ale jest to wersja 17-sto calowa, a dodatkowo jest tu 16GB pamięci, procesor i7 oraz 512GB SSD. Z kodem bfx2020 za 4499zł

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Legion, którego podrzuciłeś byłby spoko gdyby nie fakt, że procesor nie posiada karty zintegrowanej, a co za tym idzie bateria będzie mocno dostawać po "tyłku". Poza tym w tych modelach nie wiadomo jaka jest dokładnie matryca (chociaż w większości znajdziemy tam standardową matrycę 60Hz..) Jeśli bardzo podoba Ci się design legiona to brałbym jego nowszą wersję z lepszą matrycą (120, 144Hz) tylko wtedy w tym budżecie możesz liczyć jedynie na gtx1650ti. 

Możesz jeszcze rozważyć asusa A17 z wydajnym 6 rdzeniowym procesorem amd, 16gb ram i gtx1650ti. Matryca IPS 120Hz i system w cenie. Jeszcze trochę z budżetu Ci zostanie. 
ASUS TUF Gaming A17 FA706 R5-4600H 16GB RAM 512GB GTX1650Ti Win10 120Hz 4399zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej jest jeszcze wersja 15-calowa

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750HF/16GB/512 GTX1660Ti 4449 zł
Mniejszy model już wcześniej wspomnianych Lenovo y540. Cena z kodem bfx2020. Matryca FULL HD IPS, stonowany design, podświetlana klawiatura, możliwość zamontowania dodatkowego dysku SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie wybrałem laptopa dlatego postanowiłem odświeżyć temat. Czy są jakieś propozycje, które teraz moglibyście mi polecić? Mogę nawet nagiąć budżet, bo zależy mi żeby ten laptop posłużył te parę lat. Na x komie wyszukałem coś takiego 

https://www.x-kom.pl/p/601161-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5i-15-i7-32gb-512-win10x-rtx2060-144hz.html

https://www.x-kom.pl/p/617814-notebook-laptop-17-3-lenovo-legion-y540-17-i7-9750hf-16gb-512-win10x-gtx1660ti.html

Ogólnie na Euro jest sporo promocji w tym omen:

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-omen-r5-16gb512ssd-gtx1660ti-dos.bhtml

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l5-r7-8gb-512ssd-1660ti-no-os.bhtml

Co o tym sądzicie? Macie może jakieś inne propozycje? 

Dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten czas wiele się zmieniło, aczkolwiek 32 GB raczej nie wykorzystasz, więc nie ma sensu dopłacać. Wybrałbym Legiona 5, tylko w trochę innej konfiguracji:

Ten sam model tylko z dwoma kartami graficznymi oraz procesorem AMD 8 rdzeniowym. RTX2060 jest wydajniejszy. Głowną różnica jest również matryca 144hz przy tych modelach wersja z matryca 120hz jest zdecydowanie słabszej jakości. 144hz posiada 300 nitów oraz 100 % pokrycia kolorów, dopłata nie jest duża, więc warto. Do tego warto dobrać kość ram Lexar 8GB (1x8GB) 3200MHz CL22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, czyli Ryzen zamiast i7 z dodatkową kością pamieci. Pamięć zamontują w x komie? Do tego system więc tak czy siak 5000 wyjdzie. Ogólnie nastawiłem się na legiona teraz tylko dobrać optymalne podzespoły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już posiadaczem legiona w tej specyfikacji, mam małe pytanie odnośnie temperatur i nie chce zakładać nowego tematu do rozwiania wątpliwości.

Otóż program zanotował maksymalną wartość temperatury dla procesora w okolicach 95 stopni, dla gpu nie przekracza 70 stopni, czy takie wartości możemy uznać za normalne? Po zminimalizowaniu gry temperatura w ciągu 15 sekund wraca do poziomu 60-70 stopni. Do tego obudowa na srodku jest dosyć ciepła.  Zakupiłem również podstawkę chłodzącą cooler master u3.  W razie co mam jeszcze możliwość zwrotu gdyby było to coś niepokojącego.

Jako człowiek, który ostatnio używał laptopa do gier jakieś 10 lat temu wolę się upewnić i ewentualnie zadziałać póki mam jeszcze możliwość.

Z góry dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod pełnym obciążeniem i to dłuższym możesz takie temperatury uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...