Skocz do zawartości
bartiano

Normalny smartfon nie dla gigantów poniżej 6,1 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie wiem co to za czasy nastały, że będąc facetem nie mogę napisać swobodnie smsa w jednym ręku uzywając większości telefonów na rynku. Aktualnie posiadam honora 8, którego kupiłem w 2017 roku i pora na zmianę, bo już mi się wysłuzył, ale był i w sumie dalej jest mega spoko telefonem. Maksymalny budżet możemy określić na 2000-2500zl, aczkolwiek rozważe wszystkie propozycje o ile warto lub nie warto dopłacać. Proszę pomożcie mi, bo jak czytam, że w samsungu galaxy s10 i huawei p30 ŹLE działa odblokowywanie palcem ekranu i nie zawsze działa to mi się robi niedobrze. W flagowcu z 2016 roku odblokowywanie działa za każdym razem bez zająknięcia, a w flagowcu z 2019/20 roku wprowadzają takie upośledzone rozwiązania?

Moje wymagania (lepszy honor 8):

- min 5,5  cali, max ~6,1 cali (max 15,5cm na wysokosc i 7,5 na szerokość) - dla zobrazowania xiaomi mi a3, 6,1 cala jeszcze spoko, ale nokia 7.2 6,3 cala dramat

- dobra bateria

- bezproblemowe odblokowanie telefonu (nie wierzę, że musze w dzisiejszych czasach o tym pisać)

- nfc

- reszta standardowa, zeby telefon wytrzymal parę lat i chodzil normalnie

Z racji tego wszystkiego sam poszukałem trochę telefonów, które spełniają moje kryteria i nie wierzę, że to mówie, ale chyba najbliżej mi do iphone'a XR/X, bo galaxy s10 ma podobno slaba baterie i zle odblokowywanie ekranu, a w p30 "tylko" to drugie... Jest jeszcze cos takiego jak A41, ale to wygląda troche cienko :/ Przyjmę każdą sensowną propozycję.

Co myślicie o s10e, który ma czytnik palucha na boku, a nie w ekranie. Czy lepiej to działa? Czy bateria faktycznie jest taka słaba?

Edytowane przez bartiano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bateria w S10E jest wręcz tragiczna - a nie słaba.
Fizyczny panel w większości przypadków będzie działać lepiej, ale powiedzmy sobie szczerze - dopracowanie czytnika w ekranie jest na naprawdę dobrym poziomie i rzadko się zdarza mu mylić (mówię o mocnych średniakach i flagowcach)
Do tego możesz jeszcze włączyć odblokowanie twarzą, kodem i urządzeniem, także raczej ciężko o narzekanie pod tym względem.

Ogólnie to tak. Tendencja producentów do tworzenia ciężkich i dużych smartfonów powoli wygasa, wielkość została ale waga i grubość idzie w dół co się odczuwa na co dzień (piszę jako użytkownik Oppo Reno X10 zoom - który waży blisko 220g) 

Nie podałeś budżetu, ale jeśli chodzi o uniwersalne propozycje, które przez kilka lat nie będą dużo "odstawać" od konkurencji, to
Oppo Reno 4 Pro, Vivo X51, Samsung S20 FE 5G, Oneplus 8T/8T PRO, Realme X50 Pro
Oppo i Vivo mają dobre aparaty, świetne ekrany. Vivo ma gimbal w obiektywie i 4k60fps. Oppo ma ultra szybkie ładowanie 65W po kablu 
Samsung ma ładowanie indukcyjne i najmocniejszy procesor - ale jest z tyłu plastikowy a na przodzie ma dość starą gorillę podatną na rysy. Dobry wyświetlacz, bateria w sam raz. 
Oneplus jest pełnoprawnym flagowcem - bez indukcji - za to trochę waży
Realme X50 Pro moim zdaniem to jest taki niedoceniany smartfon - jest w przyzwoitej cenie i ma topowe bebechy.

Jednakże jeśli bardzo Ci zależy na ergonomii i wygodzie trzymania smartfona - to Oppo i Vivo bez dwóch zdań tutaj wygrywają z racji wagi, grubości i faktury w dotyku 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet podałem wyżej - max 2000-2500 zl. Celuje raczej w zeszłoroczne flagowce, albo średnio-wysoką półkę z tego roku. Jedynym telefonem któy podałeś, który spełnia moje kryteria jest s20, ale jest troche za drogi, nie widze sensu wydawania tyle kwitu na telefon, ktory ma byc po prostu lepszym honorem z 2016 roku - reszta jest zdecydowanie za duża i na pewno nie wezme telefonu, który może mi wylecieć z 1 ręki.

Więc na logikę najlepszym rozwiązaniem będzie p30 - tylko powiedzcie mi jak to jest z tym wsparciem - czy google mapsy itd będą działać "legancko"? Niby p30 jest jeszcze generacją przed banem, więc nie dotyczy to tego modelu - jak to wygląda w praktyce?

Co myślicie o iphonie XR? Wydaje się też dobrą propozycją pod moje wymagania - wielkość przejdzie, bateria bardzo dobra, odblokowanie bardzo dobre, nfc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież S20 FE 5G jest większy i cięższy od Oppo i Vivo  ?

O iphone XR sie nie wypowiadam, bo to tylko przyzwoita bateria i ekosystem apple. Nie ma nic ciekawego do zaoferowania. I pomyśl sobie jak dobre jest faceID w teraźniejszych czasach, gdzie masz zasłonione pół twarzy :)

P30 jak kupisz poniżej 1200/1300zł to jest dobry deal - jeśli nie to wtedy masz Huawei Nova 5T na niekończących się promocjach 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, czyli wszystkie podałeś za duże :D Chodziło mi oczywiście o zwykłe S20, który jest na granicy wielkości maksymalnej, którą podałem. Dziękuje oczywiście za zainteresowanie, ale powiedz mi czy nie ma czegos troszku mniejszego niż te co podałeś, bo na długość mają one tyle co Nokia i jednak trochę już tracę równowagę jak sie bawie takim telefonem jedną ręką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam p30 i w sumie używałem honora 8, p9, p10 i u12+ w między czasie. U12 oddałem dla małżonki bo był nie wygodny w obsłudze jedną ręką. Udało mi się kupić p30 za grosze i powiem szczerze że strzał w dziesiątkę w dobie obecnych patelni. Nie oczekuj wodotrysków w jakości wyświetlacza w porównaniu do droższej konkurencji no i paluch na wyświetlaczu nie zawsze załapie ale jest to naprawdę fajny tel w użytkowaniu. Szybki, przyjemny tyle że śliski. Przy etui MSVII matowym półprzeźroczystym nie ma problemu z ryzykiem upuszczenia, chyba że jesteś osobą której wszystko leci z rąk. Jest poręczny jak na dzisiejsze standardy i jak wyżej, jeśli zaufane urządzenie bluetooth jest w pobliżu to nie ma problemu z odblokowaniem i twarzą też szybko można to ogarnąć. 

Usługi Google były, są i będą gdyż prawo nie działa wstecz. Wsparcie producenta też jest poniekąd zapewnione jeszcze przez jakiś czas. 

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bartiano napisał:

A, czyli wszystkie podałeś za duże :D Chodziło mi oczywiście o zwykłe S20, który jest na granicy wielkości maksymalnej, którą podałem. Dziękuje oczywiście za zainteresowanie, ale powiedz mi czy nie ma czegos troszku mniejszego niż te co podałeś, bo na długość mają one tyle co Nokia i jednak trochę już tracę równowagę jak sie bawie takim telefonem jedną ręką :)

dlatego napisałem, że waga i ergonomia robią robotę - a nie długość smartfona. Dużo smartfonów jest też dobrze wyważonych i można je na palcu położyć i się nie przewrócą. 
Zobacz jeszcze na pixela 4a - ale z zagranicy - bo u nas ceny są srogie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P30 jest do wzięcia za 1750 nowy, więc jak 1200 1300 :o? Podsyłaj link i biorę z buta.

IPhone XR będzie jutro za 2200. Google pixel 4a (to jest to!)  jest w Polszy drogi, ale na allegro ludzie sprzedają za 1700 zl nowe z Niemiec (dobra cena? widziałem w mm.de jest za 340 juro plus dostawa, wiec by wyszlo ponad 1550). W ogóle polecacie kupować takie rzeczy przez pośrednika? 

Może coś jeszcze ktoś poleci? Czy naprawdę nie ma telefonów, które nie mają 6,5 cala, nie kosztuja 3 kloca, a spelniaja podstawowe warunki jak bateria, nfc? :< Może powinienem znowu kupić honora 8, który ma to wszystko, robi robotę, a kosztuje teraz pewnie z 500zl albo mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup se p20. Za 500 znajdziesz używanego w dobrym stanie i będzie pod każdym względem lepszy od honora a niewiele większy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak jakoś niechętnie piszecie o p30? Ogólnie z tego co czytałem to wydaje sie bardzo dobry telefon i w wątkach rok temu bardzo często polecany. Z kolei ten nova 5 t to jest w ogole inna klasa telefonu wyswietlacz, ip + sam fakt, ze to nie jest flagowiec. 

Trochę dziwny wątek powstał, bo podałem max budżet, a tu propozycje albo w jedną stronę albo w drugą. A widzę, że od tematu ajfona to uciekacie srogo haha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest flafowiec ale honora, bo to honor 20, tylko Huawei wziął certyfikowany model, zmienił nazwę i mamy nova 5t. Ma ten sam proc co p30 i p30 pro, ustępuje aparatami i kwestiami "zarezerwowanymi" dla flagowych słuchawek. Ogonie bdb telefon.

Mialem u12+ i zmieniłem na 5t. Brakuje mi jedynie aparatu i audio. Reszta miodzio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to dobrze wiedzieć, bo to są takie rzeczy, które są mocno maskowane i nie widać ich na pierwszy rzut oka :D

A co uważasz o braniu tego pixla 4a za 1700 zl z allegro, albo ogolnie o temacie brania iphona xr za 2200? Potrzebuję jednak tej stabilności, a w dobie tego co sie teraz dzieje jakby mi odcieli mapy google czy inne usługi to telefon do śmietnika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, bartiano napisał:

Hmm no to dobrze wiedzieć, bo to są takie rzeczy, które są mocno maskowane i nie widać ich na pierwszy rzut oka :D

A co uważasz o braniu tego pixla 4a za 1700 zl z allegro, albo ogolnie o temacie brania iphona xr za 2200? Potrzebuję jednak tej stabilności, a w dobie tego co sie teraz dzieje jakby mi odcieli mapy google czy inne usługi to telefon do śmietnika :/

sam się zdecyduj, najpierw chcesz małego telefonu a potem rozważasz iphone XR - jednego z większych kloców 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale XR ma 6,06 cala i 150 na 75, więc jest chyba mniejszy niż te co maja 6,5 cala.

Fliper, podałeś mi te dwa ergonomiczne telefony vivo x51 i oppo reno 4 pro, czy mógłbyś mi proszę podać również jakieś przykłady, ale w tak w cenie koło 2k, a nie 3? Wydaje mi się, że trochę źle patrzę na te cale, ale nie wiem jak stwierdzić czy coś będzie wystarczająco stabilne. Dalej jednak trzymam się dobrej baterii, nfc i jakiegos porządnego odblokowywania.

Edytowane przez bartiano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale patrz też na grubość urządzenia. 

... Oppo Reno 3 Pro? Idzie kupić blisko 2000zł. Naprawdę nic innego mi do głowy nie przychodzi, no i ewentualnie ten pixel 4a 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartiano miałem prawie, że identyczną rozkminę, zmieniam telefon z 2016 roku i czuję się jakby mnie ktoś wybudził z hibernacji. Wtedy okolice 5 cali były uznawane za sporawe ekrany, obecnie prawie że nie da się kupić niczego poniżej 6'3 w sensownych pieniądzach, nie licząc może pancernych telefonów do survivalu lub budowy. 

ALE, zwróć uwagę, że cale to nie wszytko, porównuj raczej wymiary całego urządzenia niż wielkość ekranu. Obecnie telefony mają duże mniejsze ramki niż parę lat wstecz, czyli dotykowy ekran zajmuje więcej procent powierzchni. Może się okazać, że nowoczesny smartfon, pomimo że ma przyjmijmy 1.3 cala ekranu więcej niż nasz obecny, jako urządzenie nie jest aż tak dużo większy, a jeżeli już, to jest wyższy, ale niekoniecznie szerszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozumiem - głównie patrzę na wymiar i teoretycznie najlepszą opcją by był google pixel 4a, galaxy S10e albo iphone xs.

Google pixel jest za 1700 na allegro, tylko pytanie czy to sie oplaca brac od janka co to sprowadzil na prowizje.

galaxy s10e ma tragiczną bateryje

Iphone XS  wydaje sie kozak opcją tylko ciężko jest w ogole wyrwać coś nowego. Widziałem jakieś powystawowe niby klasy X za 2-2.2k. Albo po prostu jakis 6 miesieczny za 2k. Opłaca się?

Edytowane przez bartiano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...