Skocz do zawartości
Chattab

Głośniki USB (bez podłączania do karty dźwiękowej)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy są jakieś niedrogie (+/- 50-100 zł) głośniki, które nie wymagają podłączenia do karty dźwiękowej, tylko grają bezpośrednio po podłączeniu do portu USB?

Coś takiego jak Logitech Z-10, tylko tańsze. Jakość dźwięku ma tu znaczenie drugorzędne, chodzi głównie o to, żeby ominąć kartę dźwiękową w komputerze, która najwyraźniej jest uszkodzona.

Chyba że lepiej kupić kartę zewnętrzną na USB za parę groszy i podpiąć do niej dowolne głośniki złączem jack? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już jakieś głośniki to lepiej kupić byle jaką kartę (są takie za parę złotych dosłownie) żeby nie robić niepotrzebnych kosztów które nic nie wniosą do jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie dla mnie, tylko dla mamy, która nie ma żadnych głośników, ani nie jest melomanką. Chce obejrzeć sobie serial i posłuchać radia internetowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To generalnie co byś nie wziął będzie niskiej jakości, warto się zastanowić czy nie lepiej kupić głośnik bluetooth (o ile ma laptopa, bo w stacjonarkach BT to rzadkość). Taki Tracer Rave robi niezłą robotę, a używany kupisz za parę dych. Nowy Overmax Soundbeat za 90zł to rewelacja (w tej cenie). Jeśli odpada to po prostu weź cokolwiek USB co znajdziesz na allegro, wszystko zadziała i jakiś tam dźwięk z siebie wyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że Integra jest uszkodzona? 

W tej cenie toż raczej wszystko jedno, dobre opinie zbierają Pebble 2.0 od Creative'a, ale najpierw bym się upewnił czy są warte przysłowiową stówę. W piwnicy mam Logitech Z120 kupione jakieś sto lat temu, wówczas mocno polecane. I powiem szczerze, że dla mamy/taty taki głośniki będą lepsze niż typowe głośniki z byle laptopa. Tylko tak czy owak takie głośniczki często się podłącza przez Jacka, po usb pobierają jedynie prąd. Jak ma być mocno ekonomicznie to poszedlbym w takie głośniki + jakaś karta dźwiękowa na USB, nawet z aliexpress. Pomijam jakość dźwięku, a skupiam się raczej na walorach użytkowania przez rodzica.

 

Edit: Pebble 2.0 podłącza się przez jacka i usb

Edytowane przez MordoTyMoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MordoTyMoja napisał:

Edit: Pebble 2.0 podłącza się przez jacka i usb

Czyli wtyk USB służy tylko do ich zasilania.

Kiedyś Creative oferował takie głośniki z wbudowaną kartą muzyczną Sound BlasterAxx SBX. Ja mam najmniejszy głośnik z numerem 8. A później już takich nie widziałem.

Zwyczajnie - trzeba sobie kupić kartę muzyczną na USB + jakieś głośniki.

Co do Integry - to może być stary komputer, do którego nie ma dedykowanych sterowników dla Windows 10 i dlatego ona nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sylwurg1996 napisał:

Według mnie tu nie ma co kombinować, kupić zwykłą kartę dźwiękową pod usb np. Ugreen i będzie ok. 

Ale karta to porażka. Dźwięk z niej jest lekko przytłumiony, Ale mikrofon do niej podłączony jest tak cichy że nic nie słychać z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie na allegro mówią całkiem coś innego, wydaje mi się że to rozwiązanie nie będzie takie złe patrząc na wymagania potencjalnego konsumenta ?

A jeśli to za mało można wybrać jakiś wzmacniacz słuchawkowy lub DAC pod usb.

Ja mam od kilku lat Audiotrak Prodigy Cube Black Edition i sobie chwalę. 

Chyba że jest to stacjonarka to jakąś kartę pod PCI, jest spory wybór, a ceny zaczynają się od groszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, gilban napisał:

Ale karta to porażka

Rozmawiamy o głośnikach USB za 30-40zł, ja to bym wziął do tego kartę USB taką za 5zł i byłoby elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest stacjonarny, nie laptop. Dźwiękówka zintegrowana na płycie głównej (MSI P43T-C51) przestała po prostu wydawać dźwięk. Próbowałem wtykać jacka pod każde możliwe wejście, słuchawki także - głucha cisza. Ściągnięcie sterowników ze strony MSI też nic nie dało. Na komputerze jest Windows 7. Naprawdę nie ma żadnych głośników, który miałyby wbudowaną kartę dźwiękową i podłączenie do komputera wyłącznie przez USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Chattab napisał:

Komputer jest stacjonarny, nie laptop. Dźwiękówka zintegrowana na płycie głównej (MSI P43T-C51) przestała po prostu wydawać dźwięk. Próbowałem wtykać jacka pod każde możliwe wejście, słuchawki także - głucha cisza. Ściągnięcie sterowników ze strony MSI też nic nie dało. Na komputerze jest Windows 7. Naprawdę nie ma żadnych głośników, który miałyby wbudowaną kartę dźwiękową i podłączenie do komputera wyłącznie przez USB?

głośniki z zasilaniem USB to z zasady tani shit, raczej nie będą tam jeszcze pakować dźwiękówki ? Dokup najtańszą za 5zł, będzie dobrze. Jak podłączysz to będzie sobie działać bez większej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Chattab napisał:

Komputer jest stacjonarny, nie laptop. Dźwiękówka zintegrowana na płycie głównej (MSI P43T-C51) przestała po prostu wydawać dźwięk. Próbowałem wtykać jacka pod każde możliwe wejście, słuchawki także - głucha cisza. Ściągnięcie sterowników ze strony MSI też nic nie dało. Na komputerze jest Windows 7. Naprawdę nie ma żadnych głośników, który miałyby wbudowaną kartę dźwiękową i podłączenie do komputera wyłącznie przez USB?

Jeżeli w komputerze jest Windows 7 i jak piszesz jest to płyta z podstawką 775 pod Intela to ja proponuję kupić na PCI używaną kartę muzyczną.

Tu mamy przykład:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/soundblaster-x-fi-extreme-fidelity

Gość za 15 zł sprzedaje całkiem przyzwoitą kartę Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, która do Windows 7 i takiego sprzętu jak znalazł. Będzie 100 x lepsza od tych tanich za 5 zł. Do tego jakieś głośniki. Głośników z wbudowaną kartą dźwiękową zwyczajnie nie ma. Nikt takich nie produkuje.

Jak już bardzo chcesz - to jest taki Dell AE515M. Jest to Soundbar z wbudowaną kartą dźwiękową. Ale i też kosztuje ponad 200 zł. Więc tanio nie jest.

 

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...