Skocz do zawartości
Sawyer1916

Battlefield 5 w 30 fps - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Panowie, dziś przychodzę z takim o to zagadnieniem.

 

Mój komp (i5 4590, 8 gb ram w dualu i GTX 750 Ti) mocno średnio radził sobie z BFV. To moja ulubiona obecnie gra, więc trochę mnie to uwierało. Praktycznie codziennie po pracy sobie w tę gierkę pogrywam, ale obecnie nie mogłem więcej wyłożyć na sprzęt. Kartę z 4 gb pamięci kupię na wiosnę i ten zestaw mi spokojnie wystarczy, ale tymczasem musiałem myśleć, jak zmusić tego gtx-a do poradzenia sobie z BFV.

 

Przy niskich detalach miałem wprawdzie jakieś 50 fpsów, ale na niektórych mapach mocno chrupało, przy wymianie ognia komp potrafił się przyciąć i momentalnie ginąłem. Poszukałem na pewnym kanale YT rozwiązania.

 

Gość uświadomił mnie, że mogę zablokować klatki na poziomie 30, o czym nie miałem pojęcia. Nie byłem do tego przekonany, ale po paru meczach jedno wiem – jest dużo stabilniej. Obraz się nie rwie, nie szarpie, ale wiadomo – to tylko 30 fps. Plusem jest też fakt, że podniosłem sobie ustawienia grafiki i gra nadal wyrabia się w stabilnych 30 fps.

 

Czy Waszym zdaniem granie w 30 fps na PC ma sens? Czy lepiej jednak uwolnić klatki do 60 i pocierpieć na bardziej wymagających mapach lub grać na tych na których problemów większych nie było ( np. Hamada, Prowansja)? Co byście zrobili na moim miejscu? Screen z rozgrywki na 30 fps załączam poniżej. Wiadomo, wcześniej wszystko miałem na low i wyglądało to bardzo kiepsko, a płynność i tak była mocno przeciętna (wszystko powyżej 30 fps po prostu chyba jest zbyt dużym wysiłkiem dla tej karty).

690551ec7e17f.jpg

P.S

Mam nadzieję, że ktoś przeczyta ten przydługi wywód :)

Edytowane przez Barak12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czemu nie zrobisz nawet lekkiego upgrade? GTX970 - za 350zł powinieneś dostać podstawową wersję i ładnie się podkręcają, RX470 300zł, niżej bym nie schodził, ale jeśli trzeba to można (fajnie jakby karta miała 4GB pamięci).

 

Obczaj też LowSpecGamer'a 
https://www.youtube.com/watch?v=gnViU4Lxwe4

Odpala tą grę dość płynnie na "ziemniaku"

 

Nie wiem jak w BF'ie, ale jest wiele gier gdzie wymiana HDD na SSD przynosi mocną poprawę, znikają ścinki, nagłe dropy fps etc.

 

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ze wskazówek z tego filmu skorzystałem ;) Na razie nie mogę rozbudować kompa, żona ma mniejszy dochód w czasie pandemii, uznałem, że do wiosny dotrwam na tym co jest. Potem faktycznie SSD i karta z 4 gb pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym niskie detale ale 60fps niż srednie i 30.

Swego czasu kiedys w bf4 grałem na integrze, w oknie aby jakoś te fpsy utrzymać. możesz też tak sprawdzić: 

Pytanie jeszcze jak masz detale ustawione, FFR włączone czy nie, dx11 czy 12?

z drugiej strony ten proc na 64 osoby może być za mało, prędzej 32 osobowe tryby byłby płynniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze stworzyć user.cfg z tymi parametrami by uzyskać trochę fps

GameTime.MaxVariableFps 90
GstRender.Thread.MaxProcessorCount 2
PerfOverlay.DrawFPS 1
RenderDevice.VSyncEnable 0
Render.VSyncFlashTestEnable 0
RenderDevice.TripleBufferingEnable 0
RenderDevice.RenderAheadLimit 0
RenderDevice.DxDiagDriverDetectionEnable 0
RenderDevice.VSyncEnable 0
RenderDevice.RenderAheadLimit 2
RenderDevice.StereoConvergenceScale 0
RenderDevice.StereoSeparationScale 0
RenderDevice.StereoSoldierZoomConvergenceScale 0
PostProcess.DofMethod 0
PostProcess.DynamicAOEnable 0
PostProcess.DynamicAOMethod 0
PostProcess.ForceDofEnable 0
PostProcess.SpriteDofEnable 0
PostProcess.SpriteDofHalfResolutionEnable 0
WorldRender.LightTileCsPathEnable 1
WorldRender.MotionBlurEnable 0
WorldRender.MotionBlurFixedShutterTime 0
WorldRender.MotionBlurForceOn 0
WorldRender.MotionBlurMax 0
WorldRender.MotionBlurMaxSampleCount 0
WorldRender.MotionBlurQuality 0
WorldRender.SpotLightShadowmapEnable 0
WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 1024
WorldRender.TransparencyShadowmapsEnable 0
WorldRender.PlanarReflectionEnable 0
 

Pierwsza opcja ustawia limit fps. Co do przycinek twój procesor jest za słaby na V i wymiana GPU za wiele nie pomorze. Sytuację może poprawić rozgrywka z mniejszą ilością graczy np. 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mój poprzedni komp to był i5 4440, 8 gb wolniejszej pamięci, ale jednak R9 380 4GB. Różnica była duża na korzyść tego poprzedniego zestawu. 

 

Oczywiście też wolałbym niskie detale i 60 fps, z tym, że te 30 mam stabilne, a przy 60 pojawiają się spadki do 20 nawet, przycięcia i na niektórych mapach festiwal zgrzytów.

Edytowane przez Sawyer1916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiłem klatki z 30 na 45 i jest ok, grywalnie, również na podboju. Wyłączyłem zarazem opcję "OGRANICZENIE PAMIĘCI KARTY GRAFICZNEJ" czy coś takiego. Bo uznałem, że przy niskich ustawieniach włączenie jej nie ma sensu. Może to trochę poprawiło płynność, sam nie wiem.

Edytowane przez Sawyer1916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym procku będziesz miał spadki w ostrej zadymie - wymiana karty na coś mocniejszego za wiele nie pomoże.. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dawidoxx napisał:

Na tym procku będziesz miał spadki w ostrej zadymie - wymiana karty na coś mocniejszego za wiele nie pomoże.. 

 

 

Być może, natomiast na i5 4440, wolniejszej pamięci ram i karcie z 4 gb pamięci gra działała na zupełnie innym pułapie. Stałe 60 fps na średnio - wysokich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...