Skocz do zawartości
fiszek

Specyficzne lub nie, słuchawki douszne/dokanałowe +/- 150pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji specyfikacji zawodu szukam słuchawek które nie będą mi męczyły uszy (ściągały się i szarpały)
W pracy muszę być w lekkim kombinezonie przez który najczęściej słuchawki ściągają się ku dołowi i ciągną uszy co powoduje ich ból, dlatego szukałbym czegoś ala sportowego takie które zakłada się wokół małżowiny usznej + klips do tego niezbędny mi mikrofon(przepinam na tel i mogę normalnie przeprowadzić rozmowę bez kompletnego rozbierania się)
Muzyki słucham w zasadzie każdej prócz disco polo i metalu.
Nie preferuje słuchawek bezprzewodowych bo trzeba je ładować co 3-4h do tego jestem dinozaur w te klocki i wolę słuchać muzyki z mp3

Obecnie mam BRAINWAVZ DELTA i nie narzekałbym gfyby nie właśnie ból uszu po 1h pracy

Edytowane przez fiszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygodę - tu należy kombinować z gumkami. Zamiast gumek są pianki, są gumki typu bi-flange, tri-flange, różne kształty. Oczywiście same słuchaweczki też mają jakiś tam wpływ, ale głównie rozchodzi się o element który defacto wchodzi do ucha i układa się w nim. Może wystarczy że zmienisz gumki po prostu na mniejsze? Recepty Ci niestety nie dam. Te wokół małżowiny są spoko do sportu (bieganie, siłownia, nie wypadają) natomiast z moich testów (co prawda tylko na jednym egzemplarzu) wynika że idealnie wygodne to to nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już z różnymi rozmiarami gumek i albo gorzej albo podobnie ale wypadają z ucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z piankami? Jeśli nie próbowałeś to warto. Słuchawki nauszne rozumiem odpadają? Są jeszcze wynalazki typu Koss KSC75. Z tańszych Superlux HD387 mają takie fajne skrzydełka, może u Ciebie się to sprawdzi. Ciężko będzie wybrać coś przewodowego, teraz wszystkie "dla biegaczy" są bez kabla

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/kategoria/sluchawki-przewodowe-257109?string=sportowe&bmatch=cl-dict20110-m-ctx-ele-1-4-1125&order=qd

Pewnie będziesz chciał kupić słuchawki lokalnie, więc nawet na Allegro masz do wyboru, do koloru różnych sportowych słuchawek z dobrym mocowaniem do ucha.

8 godzin temu, fiszek napisał:

Próbowałem już z różnymi rozmiarami gumek i albo gorzej albo podobnie ale wypadają z ucha

Wobec tego słabe te gumki miałeś, bo brak komfortu z użytkowania  dokanałówek, to zawsze na 99% kwestia  źle dobranych gumek. Nie ma innej możliwości. Niektórym ze względu na specyficzny kształt kanału lepiej siedzą w uchu słuchawki z dłuższą tulejką (ta część, na którą nakłada się tipsy (gumki),  ale to też można skorygować samymi gumkami. Tak na marginesie, w uchu odkłada się różny bród wymieszany z woskowiną (często z całkowicie zaschniętą). Są specjalne płyny do czyszczenia uszu i warto sobie raz na powiedzmy 10 lat te uszy przeczyścić. Niektórzy nie robią tego całe życie.

 

8 godzin temu, TrueFaith napisał:

A jak z piankami? Jeśli nie próbowałeś to warto. Słuchawki nauszne rozumiem odpadają? Są jeszcze wynalazki typu Koss KSC75. Z tańszych Superlux HD387 mają takie fajne skrzydełka, może u Ciebie się to sprawdzi. Ciężko będzie wybrać coś przewodowego, teraz wszystkie "dla biegaczy" są bez kabla

Mam do dzisiaj KSC-75 w szafie i szczerze nie polecam. Dźwięk bardzo dobry, ale ergonomia fatalna. Podobnie zresztą pianek, ale to już kwestia indywidualna. Mi one wyraźnie grzeją ucho powodując przez to duży dyskomfort.

Polecam jednak przekonać się do bezprzewodowych lub kupić DAC na BT plus dobre słuchawki przewodowe.

 

https://pl.aliexpress.com/wholesale?trafficChannel=main&d=y&CatId=0&SearchText=s%C5%82uchawki+sportowe&ltype=wholesale&SortType=default&page=2

https://pl.aliexpress.com/item/1005001689084136.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.58a46f83UoPPDd&algo_pvid=a2b8c5a8-3008-4e5c-bc7c-d75592308072&algo_expid=a2b8c5a8-3008-4e5c-bc7c-d75592308072-0&btsid=0b0a187b16066470019591246efbd6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2020 o 11:50, Sidr napisał:

https://allegro.pl/kategoria/sluchawki-przewodowe-257109?string=sportowe&bmatch=cl-dict20110-m-ctx-ele-1-4-1125&order=qd

Pewnie będziesz chciał kupić słuchawki lokalnie, więc nawet na Allegro masz do wyboru, do koloru różnych sportowych słuchawek z dobrym mocowaniem do ucha.

Wobec tego słabe te gumki miałeś, bo brak komfortu z użytkowania  dokanałówek, to zawsze na 99% kwestia  źle dobranych gumek. Nie ma innej możliwości. Niektórym ze względu na specyficzny kształt kanału lepiej siedzą w uchu słuchawki z dłuższą tulejką (ta część, na którą nakłada się tipsy (gumki),  ale to też można skorygować samymi gumkami. Tak na marginesie, w uchu odkłada się różny bród wymieszany z woskowiną (często z całkowicie zaschniętą). Są specjalne płyny do czyszczenia uszu i warto sobie raz na powiedzmy 10 lat te uszy przeczyścić. Niektórzy nie robią tego całe życie.

 

Mam do dzisiaj KSC-75 w szafie i szczerze nie polecam. Dźwięk bardzo dobry, ale ergonomia fatalna. Podobnie zresztą pianek, ale to już kwestia indywidualna. Mi one wyraźnie grzeją ucho powodując przez to duży dyskomfort.

Polecam jednak przekonać się do bezprzewodowych lub kupić DAC na BT plus dobre słuchawki przewodowe.

 

https://pl.aliexpress.com/wholesale?trafficChannel=main&d=y&CatId=0&SearchText=słuchawki+sportowe&ltype=wholesale&SortType=default&page=2

https://pl.aliexpress.com/item/1005001689084136.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.58a46f83UoPPDd&algo_pvid=a2b8c5a8-3008-4e5c-bc7c-d75592308072&algo_expid=a2b8c5a8-3008-4e5c-bc7c-d75592308072-0&btsid=0b0a187b16066470019591246efbd6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Uszy czyszczę regularnie tak samo jak zęby i ogólnie czysty jestem xD

Słuchawek potrzebuję do pracy więc dac na bt chyba trochę za duży a nie trawię słuchać muzyki z telefonu który jest mi de facto potrzebny do rozmów między kontrolą a nanoszeniem poprawek. A słuchawki są niewygodne przez częste schylanie się i przewód ociera o kombinezon dlatego pomyślałem o czymś sportowym bo trzyma się na całej małżowinie a nie tylko w uchu. Moja mp3 nie ma modułu BT dodatkowo BT bardzo skraca czas pracy samego urządzenia. Nie chcę po prostu wywalić 150pln w błoto pomyślałem że jest jakiś rozsądny wybór
 

Edytowane przez fiszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...