Skocz do zawartości
AbdulZ

Najlepszy telewizor QLED - 43" - 50" do 2,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki polecacie najlepszy telewizor QLED 43" - 50" do ceny maksymalnej 2500 zł? 

Chodzi mi o dobre kolory, szybkość działania i w sumie tyle.

Najważniejszy to wyraźny i ładny obraz.

 

Dzięki. 

 

Edytowane przez AbdulZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, don mirasso napisał:

Qleda nie dostaniesz w takiej cenie:) lepiej zainwestuj w dobry 49" 100Hz tu masz Lg nanocell z matrycą właśnie 100Hz  z czterordzeniowym procesorem α7 4K usuwa szumy, wyświetla bardziej dynamiczne kolory i oferuje doskonały kontrast.

Bardzo przydatna funkcja FILMMAKER MODE  - dzięki niej procesor automatycznie dostosowuje obraz i wyłącza wygładzanie ruchu, abyś mógł w pełni cieszyć się ruchomymi obrazami. Będziesz oglądał filmy oparte na intencji twórcy i doświadczeniu kinowym, dzięki

tu masz tego lg

https://bit.ly/33nI1Lo

i druga opcja Lg 100HZ

https://bit.ly/3o615FX

 

 

 

 

 

 

 

 

O czym Ty gadasz? Kolejny marketingowy bełkot 

50q65t masz za 2300zl aktualnie. 120hz w Samsungu nie ma w 50", dopiero 55" i seria q7xT i wyżej. QLED ma zastosowany dual Led, niby ma poprawić kolory a coś średnio to wyszło. Tu85 seria ładnie świeci. 

Z lg masz nano793, 50" jest na VA. Nano 89/81 maja ips w 49". Ogólnie slabiutka czerń, która srebrzy pod kątem. 6 stref podświetlania które należy wyłączyć od razu, bo jasne pasy się pojawiają na ekranie.warto zobaczyć lg sm8050, to seria sm8200 zeszłoroczna z innymi nóżkami, przez pandemie prezentacja była w tym roku. Też nano ceel. 

Seria nano86 ma niby 120hz ale ta matryca ma identyczne osiągi w odwzorowanie ruchu jak 60hz - 450linii na 1080 możliwych. Tyle samo ma nano80/81, Samsungi 60hz i wiele innych tv. Wg recenzji geex nie widać różnicy w ruchu między nano 120hz a 60hz. Dlatego nie warto brać 120hz w lg. Dla kontrastu Samsung Q70 seria ma odwzorowanie ruchu ok 800 lini, czyli prawie 2x więcej niż LG. 

 

Panasonic 50gx810 (820,830) - 60hz ale 450 linii, bdb kolory, procesor obrazu HCX. Ten z oled. 

Mialem tego Panasonica i kolory bardzo ładne. Oddałem o pixela. Potem wziąłem 55q77t - lekko orseswietlony obraz. Oddałem. Zamówiłem q74t, będzie w poniedziałek. 

Od samsunga i panasa lepiej zaswieci sony, ale od wersji hx80 (ma procesor X1). Seria 7 sony to podstawa, 8 ma androida i w tym roku dali ten proc X1. Możesz trafić jeszcze XG85 - 120hz, bdb kolory. Zeszłoroczny model ale można trafić w dobrej cenie. Możesz znaleźć jeszcze na promocjach 43" sony xh85 lub 81.

 

Tyle w temacie tv do 2500zl.

 

Edit

Aha, co do film maker Mode i cieszeniansie obrazem zgodnie z zamysłem reżysera... Tryb film oferuje praktycznie to samo, w maker masz wyłączone uplynniacze i judder. 

W Panasonic masz obraz ustawiamy przez filmowca z Hollywood, sony sam siedzi najgłębiej jak się da w tym. Oni dadzą najlepszy obraz. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Petru23 napisał:

O czym Ty gadasz? Kolejny marketingowy bełkot 

50q65t masz za 2300zl aktualnie. 120hz w Samsungu nie ma w 50", dopiero 55" i seria q7xT i wyżej. QLED ma zastosowany dual Led, niby ma poprawić kolory a coś średnio to wyszło. Tu85 seria ładnie świeci. 

Z lg masz nano793, 50" jest na VA. Nano 89/81 maja ips w 49". Ogólnie slabiutka czerń, która srebrzy pod kątem. 6 stref podświetlania które należy wyłączyć od razu, bo jasne pasy się pojawiają na ekranie.warto zobaczyć lg sm8050, to seria sm8200 zeszłoroczna z innymi nóżkami, przez pandemie prezentacja była w tym roku. Też nano ceel. 

Seria nano86 ma niby 120hz ale ta matryca ma identyczne osiągi w odwzorowanie ruchu jak 60hz - 450linii na 1080 możliwych. Tyle samo ma nano80/81, Samsungi 60hz i wiele innych tv. Wg recenzji geex nie widać różnicy w ruchu między nano 120hz a 60hz. Dlatego nie warto brać 120hz w lg. Dla kontrastu Samsung Q70 seria ma odwzorowanie ruchu ok 800 lini, czyli prawie 2x więcej niż LG. 

 

Panasonic 50gx810 (820,830) - 60hz ale 450 linii, bdb kolory, procesor obrazu HCX. Ten z oled. 

Mialem tego Panasonica i kolory bardzo ładne. Oddałem o pixela. Potem wziąłem 55q77t - lekko orseswietlony obraz. Oddałem. Zamówiłem q74t, będzie w poniedziałek. 

Od samsunga i panasa lepiej zaswieci sony, ale od wersji hx80 (ma procesor X1). Seria 7 sony to podstawa, 8 ma androida i w tym roku dali ten proc X1. Możesz trafić jeszcze XG85 - 120hz, bdb kolory. Zeszłoroczny model ale można trafić w dobrej cenie. Możesz znaleźć jeszcze na promocjach 43" sony xh85 lub 81.

 

Tyle w temacie tv do 2500zl.

 

Edit

Aha, co do film maker Mode i cieszeniansie obrazem zgodnie z zamysłem reżysera... Tryb film oferuje praktycznie to samo, w maker masz wyłączone uplynniacze i judder. 

W Panasonic masz obraz ustawiamy przez filmowca z Hollywood, sony sam siedzi najgłębiej jak się da w tym. Oni dadzą najlepszy obraz. 

A czym się różni model Samsunga 43q65TA od 43q64TA ? Który jest lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfra po 6 stanowi o kolorze stopki choćby i dystrybucji. Oba mają metalowe piloty chyba, jedynie 0 plastikowy. 

To identyczne modele. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze Samsung TU71xx (xx to również kwestia kosmetyczna). Tani, może nie super jasny bez QLED ale wg wieku recenzji i naocznych stwierdzeń jest podobnie do QLED q6xT. 

Zobaczykbym też tego lg 50nano 7xx, bo również matryca VA a i technologia nano ceel konkurencyjna jest dla QLED. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem telewizor Samsung q4364TA i obraz jest kiepski. Niewyraźny, nie jest szczegółowy. 

Posiadam dekoder UPC Horizon.

Czy to wina dekodera? Czy może trzeba pozmieniać ustawienia telewizora? 

Mam starszy model telewizora, full HD, ok. 3 letni, też Samsung i na tym samym drugim dekoderze, w innym pokoju odbiera rewelacyjnie, obraz niebo a ziemia.

Czy taki szajs teraz produkują? Jeśli to pomoże to zwiększam cenę 3 - 3,5 tys.

Jaki model w tym przedziale będzie najlepszy, jeśli nic nie będzie się dało zrobić z obecnym telewizorem?

Edytowane przez AbdulZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że Philips 43PUS8535 jest całkiem niezły i w dodatku ma lepszą matrycę od Samsung 43Q64TA.

Ale osobiście nie testowałem żadnego z nich więc mi ciężko powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 17:50, AbdulZ napisał:

Zakupiłem telewizor Samsung q4364TA i obraz jest kiepski. Niewyraźny, nie jest szczegółowy. 

Posiadam dekoder UPC Horizon.

Czy to wina dekodera? Czy może trzeba pozmieniać ustawienia telewizora? 

Mam starszy model telewizora, full HD, ok. 3 letni, też Samsung i na tym samym drugim dekoderze, w innym pokoju odbiera rewelacyjnie, obraz niebo a ziemia.

Czy taki szajs teraz produkują? Jeśli to pomoże to zwiększam cenę 3 - 3,5 tys.

Jaki model w tym przedziale będzie najlepszy, jeśli nic nie będzie się dało zrobić z obecnym telewizorem?

Mam dokładnie to samo również z upc q77t i q74t wróciły do sklepu. 

Za dnia sygnał z upc ma niski biterate, wieczorami a w szczególności nocą jest bdb. 

Teraz celuje w xh80 sony. Jeśli nie on, to używana plazma 50"

 

QLED to nazwa Samsunga na te całe nano cząsteczki. Quantum dot. Sony ma triluminos, lg nano ceel. 

Do tego w Samsungu na va już pod niewielkim kątem kolory uciekają. Dlatego teraz biorę ips na direct Led. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem telewizor z IPS od LG z NanoCell i jestem z niego zadowolony.

Opinie były bardzo mieszane i że IPS bardzo srebrzy czerń, a tu po wyłączeniu tego krawędziowego podświetlenia jest dobrze.

Zresztą za cenę za którą go kupiłem nic lepszego bym nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2020 o 06:50, pegasus9 napisał:

Petru23 - serio preferujesz IPS?

A no. Nie siedzę idealnie na wprost tv aby rozkoszować się smolista czernią. Często oglądam poza osią a wtedy na VA które miałem kolory bladły a czerń robiła się szara na całym ekranie. Do tego w bardzo ciemnych scenach widać było plamy z podświetlania krawędziowego. Pomian fakt, że w tej czarnej czerni gówno było widać i trzeba było zwiększać szczegółowość cieni, podbijać jasność aby cokolwiek było widoczne ale wtedy czarny robił się szary. Do tego odcięcia kolorów przy czarnym były zbyt radykalne co tworzyło nienaturalne odczucie sztucznosci obrazu. 

Na ips czerń jest czarna o ile specjalnie nie doszukujemy się ideału. Ogólnie scena wygląda dobrze, widać szczegóły na czarnym. Dodatkowo u mnie zawsze jakas lampka się świeci nawet w przedpokoju i nie mam idealnej ciemni. A nawet jak wszystko po gasilem to byłem w pełni zadowolony z niej. Mam direct Led, nie wywala mi światła po bokach a jedyna "chmurka" uwidacznia się w rogu gdzie musi być czarne tło z pkt światła. Wtedy jak się w patrzymy to jest ciut jaśniej. Ale ogólnie nie widać tego. 

Dodatkowo ips jest gładszy, bardziej miękki. Jakby kolory między pixelami się zlewały ze sobą, gładko przechodziły na kolejny a w va obraz jest taki maszynowo ziarnisty. Jakby pixele były od siebie wyraźnie odciete i kolory nie są takie zlane, brak im glebi. Jakby oglądało się je przez mega gęste sito. Na ips obraz jest bardziej plastyczny, przyjemniejszy. 

No i kolory pod kątem bez porównania. Nawet czarny, który robi się srebrny głównie w dalszych rogach nie jest tak wredny jak utrata całkowita kontrastu na va przy odejściu nawet metr od centrum ekranu. Nawet jak zmienię miejsce na kanapie to była widoczna utrata kolorów i czerni na va. Na ips oglądam z każdego miejsca w pokoju a z kanapy gdzie nie siądę obraz w ciemnych warunkach bomba. 

Pomijam lcd z jakimiś warstwami zwiększającymi kąty. 

 

Edit

Aha, sony ma wysoka jasność, co poprawia znacznie oglądanie za dnia czy przy zapalonym świetle. Na lg nano86 jest licho. Tam coś koło 260 u mnie ze 400 cd/m2 czy tam nitów. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...