Skocz do zawartości
kubikolos

Światłowód od Orange

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem z Internetem skończy się w styczniu 2021 :D Dziś technicy z firmy zewnętrznej kładli kable do studzienek w tym mojej i do końca grudnia mają czas na ogarnięcie ostatniej ulicy w moim mieście. Chciałbym się zapytać osób, które posiadają te usługę niezależnie od prędkości. U mnie prawdopodobnie będzie 1 GB dostępne. Czy macie jakiekolwiek problemy z łączem? Zrywa połączenie? Czy są jakiekolwiek problemy z grami na konsoli? Mam na myśli NAT. Macie otwarty czy musieliście samemu otworzyć? Czy prędkość spada? Zależy mi na pobieraniu i szybkim wysyłaniu danych z racji tego, ze tworze animacje 4K a mój Internet niestety nie daje rady.  Czy występują jakieś problemy przy streamowaniu? Możecie powiedzieć mi jakie macie prędkości wysylu zależnie id wariantu 300/600/1?

Edytowane przez kubikolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam opcję 1000/300 od ponad 2 lat, 0 problemów jak do tej pory. Miałem jedną awarię trwającą 4 godziny. Nie mam niestety konsoli więc nie powiem Ci jak z grami na niej, ale na PC nigdy nie miałem problemu.

Gram w PoE i Diablo 3 aktualnie. Brat ciupie w Heroes of the Storm, Monster Huntera i LOL - wszystko śmiga. Ping w PoE do serwera we Frankfurcie lub Amsterdamie mam w okolicach 30-35.

 

Transfer nigdy nie widziałem aby coś spadało. Ile razy coś pobieram to jak tylko źródło da radę wysłać leci spokojnie 80-100MB/s. Przykładowo gry ze Steam/uPlay/Epic/itd czy patche do PoE czy torrent. Wysyłanie również, chociaż tego tak bardzo nie używam. Youtube buforuje jakieś 20-30MB/s więc nawet z 4k nie ma najmniejszego problemu. Stream na Twitch czy YT zero problemów.

 

Połączenia nie zrywa wcale - aktualnie mój Funbox 3 pokazuje czas działania routera i czas połączenia 63 dni . Jedyne co to zmiana IP co 10 dni przymusowa która objawia się rozłączeniem na 1-2 sek, ale to łatwo zniwelować robiąc restart routera albo wcześnie rano albo gdzieś w nocy kiedy nie korzystamy. Pracuję od kwietnia z domu cały czas na VPNie z pracy i jakby coś rozłączało to bym od razu widział.

 

Jedyna wadą jaką widzę to router raz na 3-4 miesiące lubi się zawiesić. Nie ma wtedy neta, nie działa też sieć wewnętrzna czy logowani na urządzenie. Trzeba wtedy zrobić restart.

Z ich routera nie musimy korzystać ale to musi być przemyślana decyzja. Zamiast FB 3.0 można poprosić o instalację FB 2.0 + zewnętrzny osobny ONT. Ten ONT ma normalne wyjście WAN więc można wtedy podłączyć swój własny router który ma tryb PPOeE. Nie każdy się nada wiec sugeruję poszperać w necie. Przykładowy artykuł https://hejdom.pl/blog/28-smart-rozwiazania/321-swiatlowod-orange-i-wlasny-router-ont.html

 

268716821

Edytowane przez Shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Dzięki za tak szczegółowa odpowiedz! Właśnie się zastanawiałem czy będę mógł podłączyć również swój router lub switch czy cokolwiek tak abym miał NAT otwarty. Na FB 2.0 nie mogę w ogóle odblokować portów. Mimo zapisu NAT w grach typu CoD nadal średni. Ogólnie jeśli będzie dostępna opcja 1 GB to chętnie skorzystam. Jeśli zaś maksymalna będzie 300/600 to tez skorzystam bez dwóch zdań. Nie wiem tylko jakie są prędkości wysylu na poszczególnych ofertach. Czy również jest to blokowane czy czasami leci ponad deklarowana prędkość. Tak czy inaczej przeskok z miedzi 20/1 będzie ogromny. Ktoś pisał, ze proces zmiany adresu IP można zautomatyzować na godzine po północy dzięki czemu nie będzie w ogóle problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...