Skocz do zawartości
Donci

Jaki Monitor 32 cale 2k VA 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może mi ktoś pomóc w doborze monitora  ? musi być 32 cale 2560 x 1440  matryca VA min 144hz zależy mi na najlepszym odwzorowaniu kolorów bo wiadomo że samym CS em człowiek nie żyje ? i oczywiście możliwa regulacja góra dół cena max 2000 zł 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Donci napisał:

 musi być 32 cale (...) zależy mi na najlepszym odwzorowaniu kolorów?

To kup IPS. Problem z VA jest w kątach, co obnaża ładnie purpurowy obraz z http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing_angle.php

Dodatkowo gamma pływa wzgl. kąta (nazywają to niektórzy "gamma shift"). Zmiany są takie, że będąc idealnie na wprost monitora 31,5" VA, w centrum gammę widziałem 2.3 (ok, to kwestia kalibracji, bo powinno być 2.2) ale przy brzegach były to okolice 1.9 (a tego zjawiska różnicy gammy wzgl. kąta patrzenia żadną kalibracją nie wyeliminujesz)

Nie ma tych problemów na IPS. Na IPS jest problem za to srebrzenia czerni pod kątem, ale przy pracy z obrazem jest to dużo mniejszy problem od jazdy gammy i kolorów na VA

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 cale to nie jest za dużo dla 1440?
Ten Dell z pepperka nada się zarówno do wszelkiej maści gier jak i do pracy (programowanie)?

Edytowane przez Althais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Althais napisał:

32 cale to nie jest za dużo dla 1440?

Dla mnie do 31,5" np. do czytania zdecydowanie 2560x1440 to zbyt niska rozdzielczość (4K daje dopiero dobre PPI na tej przekątnej, a szkoda że nie produkują 5K) ... ale są tacy, którym wystarcza takie niskie PPI, w sensie poniżej 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Althais napisał:

32 cale to nie jest za dużo dla 1440?
Ten Dell z pepperka nada się zarówno do wszelkiej maści gier jak i do pracy (programowanie)?

To samo PPI co w 24 FHD.

Do grania nada się jak najbardziej, do pracy z tekstem, wybrałbym monitor 4k.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 32GK650F możesz zobaczyć, w Polsce mało popularny, za granicą dobre opinie, miałem go brać, ale rozmyśliłem się, jednak wolę IPS. Nie widziałem go na żywo, bazuje tylko na opiniach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i bardzo polecam.
Aczkolwiek jak tam jest z kolorami tak na poważnie, to nie wiem :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Doamdor napisał:

Te wykresy to poziom przekłamań wzgl. sRGB przy wyświetlaniu "na pałę" (czyli obraz sRGB i brak CMS). Po włączeniu zarządzania kolorem (taki skaler gamutu zdjęcia/filmu, do gamutu ekranu) przekłamania będą dużo mniejsze ... na każdym tej klasy monitorze.

Odnoszę wrażenie, że wielu recenzentów, którzy robią takie testy, tak na prawdę ich nie rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie czy nie, wypadł dobrze, całkiem wysoka ocena za gray uniformity i pre-calibration ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...