Skocz do zawartości
JohnLockePC

Jaka reszta zestawu do RTX 3080 i i9-10850K?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam zamiar zakupić komputer i wiem, jaki procesor i grafika - RTX 3080 i i9-10850K. Po doradztwie na forum w sprawie procesora, doszedłem do wniosku, że będzie on najlepszy dla 3080.

Teraz kwestia reszty zestawu. Co polecacie? Budżet na resztę to około 3500 złotych. Nie potrzebuję monitora, ani peryferii tj. myszki i klawiatury. Nie potrzebuję również żadnych dysków.

Chciałbym się dowiedzieć, jakie polecacie pamięci, zasilacz, płytę główną (płyta główna musi mieć złącze PCIE 1.0) i obudowę (Co do obudowy, to mam swoje wymagania dotyczące miejsca w jakim się znajduje. Wymiary obudowy nie mogą przekraczać 50 cm wysokości, 25 cm szerokości i 55-60 cm głębokości). Ciekaw również jestem, jakie polecacie chłodzenie do mojego zestawu? Wodne, czy klasyczne?

Wymagania mam duże, ale sądzę, że uda Wam się dobrać coś porządnego :D

Pozdrawiam,
Saber

Edytowane przez Saberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

https://proline.pl/koszyk/325fff6b ibw zasadzie tyle wystarczy, chyba że chcesz na bogato dobijać budżet https://proline.pl/koszyk/0cc822ba

Chłodzenie wedle uznania. Busa też co tam ci się będzie podobać

Hej, dzięki za odpowiedź.

Zapomniałem w temacie wspomnieć to, że również nie potrzebuję żadnych dysków.

Czy mógłbyś jeszcze polecić jakiś zestaw, który byłby bez dysków?

Edytowane przez Saberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.

Jeszcze mam pytanie dotyczące obudowy. W ostatnim zestawie zasugerowałeś Fractal Design Define S2 Black - czy nie będzie to za duża grzałka, skoro z przodu jest zabudowana obudowa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam z nią pod tym względem jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Caps napisał:

Tam z nią pod tym względem jest ok

Koniec końców prawdopodobnie zdecyduję się na Fractal Design Meshify S2 Black Dark TG, ze względu na design oraz przede wszystkim lepszy przepływ powietrza. Co o niej sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Masz też jeszcze meshify 2 albo enthoo pro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Caps napisał:

Spoko. Masz też jeszcze meshify 2 albo enthoo pro2

Orientujesz się może jak z głośnością i wyciszeniem Fractal Design Meshify S2 Black Dark TG? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu masz dobre wentyle więc głośno nie będzie z ich strony, natomiast wyciszenia tutaj nie ma za bardzo - to buda nastawiona na jak dobrą wentylację a nie wyciszenie.

Jak chcesz wyciszoną budę to Define 7, ale w środku będzie cieplej (choć nadal wentylacja jest tam przyzwoita).

Z tańszych wyciszonych bud fajna jest Cooler Master Silencio S600.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, bo w końcu mam jakiś trzech faworytów, które spełniają wymagania. Tylko teraz kwestia taka, która z tych obudów będzie najlepsza, w miarę cicha i nie gotowała podzespołów w środku...

Fractal Design Meshify S2 Black Dark TG

Cooler Master Silencio S600

Fractal Design Define R6 USB-C Blackout TG

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do takiego potwora z i9 + RTX 3080 brałbym jednak Meshify z uwagi na najlepszą wentylację.

Jeśli chodzi o ciszę to po prostu kup ciche chłodzenie + kartę z cichym chłodzeniem i będzie spoko.

Jeśli zależy ci na jak największej ciszy kosztem temperatur no to albo Silencio albo Fractal. Do Silencio warto dokupić na przód jeszcze jeden dobry wentylator.

Przy czym jeśli nie trzymasz komputera na biurku przy głowie albo w tym samym pokoju w pobliżu kompa nie śpi żona / narzeczona / kochanka, to raczej branie wyciszonej budy nie jest konieczne ;)

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dirian napisał:

Jeśli zależy ci na jak największej ciszy kosztem temperatur no to albo Silencio albo Fractal.

A nie lepiej coś od be quiet np. Pure Base 500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, grzegorz1981 napisał:

A nie lepiej coś od be quiet np. Pure Base 500?

Jak z BQ to rozważałbym raczej coś w stylu Silent Base 601. Fajna jest też be quiet! Pure Base 500DX - co prawda nie jest zbytnio wyciszona, ale ma fajne ciche wentyle w zestawie i jednocześnie dobrą wentylację. Bardzo spoko buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dirian napisał:

Jak z BQ to rozważałbym raczej coś w stylu Silent Base 601. Fajna jest też be quiet! Pure Base 500DX - co prawda nie jest zbytnio wyciszona, ale ma fajne ciche wentyle w zestawie i jednocześnie dobrą wentylację. Bardzo spoko buda.

Tak się składa, że akurat szukam możliwie najcichszej obudowy (reszta podzespołów też będzie cicha, półpasywna) i moi faworyci to bequiet Pure Base 500 i Cooler Master Silencio S600, ewentualnie jakaś bez wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brałbym budy bez wentylatorów bo zrobi ci się piekarnik w środku. Wentyle muszą być żeby robić cyrkulację powietrza w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, ale niestety be quiety odpadają bo wymiary obudowy nie mogą przekraczać 50 cm wysokości, 25 cm szerokości i 55-60 cm głębokości. Myślę, że jednak zdecyduje się na Meshify, bo nie chcę ugotować podzespołów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caps Model mojego RTX'a to MSI GeForce RTX 3080 GAMING X TRIO. W tym wypadku, którą płytę główną brać? Gigabyte Z490 AORUS ELITE AC DDR4 czy MSI MAG Z490 TOMAHAWK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna nie ma większego znaczenia, chyba że chcesz coś tam synchronizować jeśli chodzi o podświetlenie, to wtedy z naturalnych względów MSI będzie lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa i tak praktycznie nie widzę, także podświetlenie nie ma znaczenia.

Czy jest jedna płyta od drugiej w jakimś stopniu lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma mocniejszą sekcję zasilania, pod i9 będzie to lepszy wybór. Do tego ma wbudowane  WiFi - jeśli potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Dirian napisał:

Gigabyte ma mocniejszą sekcję zasilania, pod i9 będzie to lepszy wybór. Do tego ma wbudowane  WiFi - jeśli potrzebujesz.

mówisz o tym ? Gigabyte Z490 AORUS ELITE AC DDR4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Majs napisał:

mówisz o tym ? Gigabyte Z490 AORUS ELITE AC DDR4?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dirian napisał:

Tak

ja tez kupuje pc posiadam wlasnie 3080 TUF OC  i zastanawiam sie czy nie kupic i7 bo ja tylko do gier a i9 to raczej cos wiecej niz same gry jak radzisz ? i myslalem tego msi tomahowk wlasnie brac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko do gier to bierz i7 + Z490 Tomahawk, tutaj płyta będzie w zupełności wystarczająca pod i7. Dopłata do i9 typowo pod gry nie ma większego sensu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...