Skocz do zawartości
JohnLockePC

Jaka reszta zestawu do RTX 3080 i i9-10850K?

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Dirian napisał:

Jak tylko do gier to bierz i7 + Z490 Tomahawk, tutaj płyta będzie w zupełności wystarczająca pod i7. Dopłata do i9 typowo pod gry nie ma większego sensu.

spoko dzieki tak zrobię biorę tego della nowego no nano ips :D hehe antyreklama  chlodzenie mam juz arctica 2 360 no powoli sklejam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny zestaw:

Grafika: MSI GeForce RTX 3080 GAMING X TRIO
Procek: i9-10850K
Obudowa: Fractal Design Meshify S2 Black Dark TG
Pamięć: G.Skill RipjawsV DDR4 32GB (2x16GB) 3600MHz
Płyta główna: Gigabyte Z490 AORUS ELITE AC DDR4

Jaki byście jeszcze polecali zasilacz i chłodzenie? Czy myślicie, że RAM dobre, czy może coś zmienić?

Edytowane przez Saberman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie to możesz wziąć nawet 360.

Albo liquid albo pure loop od bq.

Jak wieżowe, to dark rock 4 pro albo nh d15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, co do chłodzenia wodnego - warte swojej ceny? Przyznam szczerze, że wiele lat temu sam miałem styczność z chłodzeniami wodnymi, ale teraz zupełnie się nie orientuje jak działają i czy są porządne...

Czy w porównaniu z klasycznym chłodzeniem, to jest lepiej? Osiąga niższe temperatury? Jest ciszej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre chłodzenie wodne (jak ten Freezer czy wymienione modele BQ przez Capsa) skuteczniej schłodzą i9. Jeśli chodzi o ciszę, to nie będzie gorzej niż na powietrznym - choć oczywiście zależy od AIO. Freezer akurat fajnie łączy topową wydajność z dość cichym działaniem.

Na sferisie jest w fajnej cenie wersja 360 - https://www.sferis.pl/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-360-acfre00068a-p662794

 

Przejrzyj test- https://www.realhardwarereviews.com/arctic-liquid-freezer-ii-360/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki @Dirian

A która płyta główna lepsza? Ten Gigabyte, czy może MSI MEG Z490 UNIFY? Jeszcze taką znalazłem, bo była polecana w jednym zestawie na PurePC. Ciekawsza alternatywa dla Gigabyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA osobiście zastanawiam się nad Z490 Aorus Pro AX i z490 Aorus Elite Ac...  Jest coś wartego do dołożenia pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Saberman napisał:

Okej, dzięki @Dirian

A która płyta główna lepsza? Ten Gigabyte, czy może MSI MEG Z490 UNIFY? Jeszcze taką znalazłem, bo była polecana w jednym zestawie na PurePC. Ciekawsza alternatywa dla Gigabyte?

Unify jest spoko, ale dopłata 450 zł względem Aorusa Elite wydaje się mało sensowna. Do Aorusa Pro chyba też bym nie dopłacał. Ogólnie Aorus Elite za te niecałe 9 stówek to bardzo fajna płyta i chyba ma wszystko co trzeba + dobrą sekcję zasilania. Nie wiem tylko jak BIOS w tych Gigabyte na Z490 wypada bo nie miałem okazji tam grzebać póki co.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dopłacać do droższych płyt z490, skoro tańsze świetnie sobie radzą. Tomahakw albo elite i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w Elite czy MSI nie trza aktulizować biosu ? cos wyczytałem że na ELITE trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 21:30, Majs napisał:

a w Elite czy MSI nie trza aktulizować biosu ? cos wyczytałem że na ELITE trzeba

na każdej płycie z czasem trzeba update biosu zrobić.

Co do płyty msi tomahowk dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...