Skocz do zawartości
CrooW

i7 2600/xeon do CP2077

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy zmiana z i5 2400 na i7 2600 da znaczący przyrost mocy? Nie ukrywam że celem jest zagranie w CP 2077 Reszta sprzętu:

RX570 4GB

12GBRAM DDR3

i5 2400

DH67BL

Dodam że specjalnie zamówiłem SSD (zgaduje że wplynie to na loadingi w CP oraz doczytywanie mapy)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych grach jak najbardziej, sam robiłem taki upgrade niedawno, i5 sprzedana za 80zł i7 kupiona za 200 ? Ogarnij ten RAM, bo 3x4GB (czy tam 1x4 i 1x8) raczej nie działają w dual channel, a to utrata wydajności. 2x8GB to koszt 150-180zł. SSD - dobry zakup, siedzenie na HDD w tych czasach to lipa

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 4x2 oraz 2x2 także chyba dzialaja w dualu? Co do grafiki srednie+tekstury moze na wysokie mi w zupelnosci wystarczą na FULL HD i te 30 fps rowniez przeżyje.No ew.wleci jakieś OC karty 

Edytowane przez CrooW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, CrooW napisał:

Posiadam 4x2 oraz 2x2 także chyba dzialaja w dualu?

sprawdź w CPU-Z w zakładce memory

RX570 powinien coś tam pociągnąć, w minimalnych jest i5 2/3gen + rx470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wykrywa Dual Channel :) No nic wpakuje chyba wtedy to i7 albo xeona zeby być ready na tego 10.12 generalnie poziomowo ta i7 jak odstaje od takiego ryzena 5 1400/r3 1200?

Zastanawiam sie bo planowalem przesiadke jednak stwierdzilem ze  dokatuje do konca to 1155 niskim kosztem

 

Edytowane przez CrooW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, CrooW napisał:

Zgadza się wykrywa Dual Channel :) No nic wpakuje chyba wtedy to i7 albo xeona zeby być ready na tego 10.12 generalnie poziomowo ta i7 jak odstaje od takiego ryzena 5 1400/r3 1200?

zbliżony poziom do R3 1200AF, R3 3100. Minus jest taki że masz wolne pamięci DDR3, a to też zauważalna różnica w wydajności, ale bez sensu robić upgrade płyty i pamięci, wtedy już lepiej przejść na i3 10100f i setup z ddr4

 

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Ryzen3600 napisał:

Będzie problem z grafiką.

Dlaczego?
rx570 to prawie to samo co w PS4 Pro czy Xbox One X. Wiadomo, na ultra nie pogra ale jest sporo powyżej minimalnych w FHD i można liczyć na średnie.
Poza tym z tabelką wymagań jest coś nie tak. Albo gra jest tragicznie zoptymalizowana pod czerwonych albo wymagania są zawyżone, bo RTX2060 jest porównywany do rx5700xt co jest dosyć absurdalne.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ryzen3600 napisał:

Ale jaki to sens grać we współczesną grę na low detalach.

Nie na low. Na średnich z wysokimi teksturami w ok 50-60fps.
RDR2 na ustawieniach z X One X spokojnie działa na rx570 w ok 50-70fps. Co prawda to Vulkan i ta gra lepiej działa u czerwonych niż zielonych.
Każda współczesna gra działa jeszcze na tej karcie.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ryzen3600 napisał:

Ale jaki to sens grać we współczesną grę na low detalach

A czemu nie? Skoro dzisiaj gry na low wyglądają tak jak 5+ lat temu na ultra? Grasz dla samej grafiki? Bieg na siłę za ultra uważam za totalnie bezsensowny, często różnice są niedostrzegalne podczas grania (biegania etc.)
Ostatnio TVGry nagrało fajny materiał o podobnej tematyce 

https://www.youtube.com/watch?v=r81IdgMpcfA

 

Edytowane przez TrueFaith
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie w tego typu gry nie gra się wyłącznie dla grafiki. To ma być przede wszystkim RPG, w Wiedźmina 3 grałem w dużo gorszych warunkach a i tak mnie wciągnął. Najważniejszy jest świat, scenariusz, to jak są napisane dialogi itd. Oczywiście grafika jest ważnym elementem ale nie najważniejszym.

Wbrew pozorom też w takich grach da się przeżyć trochę niższy fps, bo jest po prostu spokojniej względem szybkich gier FPS czy gier akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, domino97 napisał:

w Wiedźmina 3 grałem w dużo gorszych warunkach a i tak mnie wciągnął

to raz, a dwa że taki wiedźmin 3 na nisko-średnich z modami graficznymi wyglądał DUŻO lepiej niż na ultra i wyciągał więcej fps niż na ultra :D 

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3 przeszedłem na r7 360:) Gdzie karta rzekomo miala byc do low przeszedlem na mixie średnich/wysokich jestem przekonany ze minimalne wymagania są zawyżone jak to w zwyczaju bywa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie liczę na min. 48fps na średnich by mi freesync działał :P
Obecne ceny kart graficznych są za wysokie by zrobić sensowny upgrade. Trzeba poczekać na jakąś zmianę na rynku...

OC rdzenia średnio polecam, zależy jaką masz wersję ale domyślnie te karty się dosyć mocno grzeją. Polecałbym UV i zwiększenie power limit.
Polecam za to OC pamięci, to da kilka klatek więcej.

A i7-2600 jak najbardziej pomoże, tu obawiam się, że i5-2400 absolutnie nie wystarczy do tej gry. Szczególnie w procesorowych lokacjach a jako, że większość tej gry to miasto to może być ich całkiem sporo.
i7-2600 też demonem nie jest, poziom zbliżony do r3 1200 i i3-8100. Niestety masz wolny RAM i Twoja płyta nie pozwala na OC, to też pogarsza sprawę ale na pewno będzie lepiej ;) 

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem e3 1240,no jestem ciekaw jak to pomoże również w innych grach,szukałem jakiegos e3 1280 zawsze te pare mhz więcej ale ceny również wyższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie git, 100 czy 200mhz w tym przypadku nie zrobi roboty. U mnie i7 2600 poszedł z 3.4/3.8 na 4.0/4.4 + RAMy 2240 CL9, ale w twoim przypadku bez sensu inwestycja w tym momencie, jeśli już to na H410 + i3 10100f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TrueFaith napisał:

W nowych grach jak najbardziej, sam robiłem taki upgrade niedawno, i5 sprzedana za 80zł i7 kupiona za 200 ? 

a ile to dało przy GTX 970 (~RX470) i w ilu grach?
bo przy RX 570 praktycznie nic nie daje przesiadka z i3-9100(f) na i5-6400(f)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Auberon napisał:

GTX 970 (~RX470)

prędzej to RX480/580, a moja jest po w miarę solidnym OC, ale nie o tym temat

Nie wiem co Ci miała dać przesiadka z 9100f na 6400f, jeśli to prawie te same procesory, oba 4/4, można powiedzieć że ich wydajność jest identyczna. Popatrz na testy gier jakie są różnice i5/i7 poprzednich generacji, wzrosty są od kilku do kilkudziesięciu procent za sam fakt 4/4->4/8, w niektórych starszych grach różnica jest zerowa co jest oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, TrueFaith napisał:

Nie wiem co Ci miała dać przesiadka z 9100f na 6400f, jeśli to prawie te same procesory, oba 4/4, można powiedzieć że ich wydajność jest identyczna

9100f ma 4 rdzenie, 6400f 6 rdzeni ... (cos się poplątało)

11 minut temu, TrueFaith napisał:

Popatrz na testy gier jakie są różnice i5/i7 poprzednich generacji, wzrosty są od kilku do kilkudziesięciu procent za sam fakt 4/4->4/8, w niektórych starszych grach różnica jest zerowa co jest oczywiste

czyli dopłata 150% ceny do 15-20% wydajności
"kościół świętego i7" ;)

tylko teraz pytanie co da większe efekty dołożenie 100-140 złotych do I7 czy do RX 480 ...

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Auberonmoże 9400f, wtedy wszystko się zgadza ? 

 

44 minuty temu, Auberon napisał:

tylko teraz pytanie co da większe efekty dołożenie 100-140 złotych do I7 czy do RX 480 ...

Zależy czy pracujemy nad fps średnim i maksymalnym czy bardziej nad najniższym i średnim, mi osobiście bardziej przeszkadzają dropy w miejscach procesorowych niż mniejszy fps podczas spokojniejszych akcji, 470tke zawsze możemy podkręcić a z prockiem na tej płycie za dużo nie zrobimy (tj. nic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TrueFaith napisał:

Zależy czy pracujemy nad fps średnim i maksymalnym czy bardziej nad najniższym i średnim, mi osobiście bardziej przeszkadzają dropy w miejscach procesorowych niż mniejszy fps podczas spokojniejszych akcji, 470tke zawsze możemy podkręcić a z prockiem na tej płycie za dużo nie zrobimy (tj. nic)

tylko patrząc na wiedźmina 3 to miejscem procesorowym był rynek w novigradzie a tam absolutnie nic się nie działo (poza paleniem na stosie)

jeśli CP 2077 będzie grą z 5% miejsc procesorowych jak Wiedźmin 3 to ta i7 to będzie chybioną inwestycja

obecnie komp spełnia wymagania minimalne wiec gra powinna bez problemu ruszyć

być może tę rozmowę należało by zaczynać dopiero po premierze gdy będzie wiadomo jak bardzo będzie dokuczał brak 8 wątków a jak słabe GPU
bo teraz to wróżenie z fusów a nawet z nie zaparzonej torebki z herbatą ...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak przy ustawieniach mixowych low/medium/high  notuje 30-40 fps,dla niektorych moze byc nie grywalne jednakze dla mnie jest to calkowicie wystarczalne,zrobilem oc karty nie duzo co prawda +60mhz na rdzeniu i 160  na pamieciach,a gra graficznie wcale nie wyglada źle,wrecz przeciwnie dziwie sie ze przy takich ustawieniach i tak wyglada dobrze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...