Skocz do zawartości
adam2020

lg 27gl850-b - BLB/Glow - pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w lewym dolnym rogu obraz jest rozjaśniony, gdy wyświetlane są ciemne kolory.

Proszę o informację czy ten monitor kwalifikuje się na wymianę/zwrot czy też jest to cecha tego monitora:

link do albumu ze zdjęciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza ci to, drażni podczas zabawy czy nie? to jest pytanie które sam musisz sobie odpowiedzieć. Druga sprawa zrób sobie podświetlenie porządne za monitorem, twoje oczy Ci podziękują, a zmniejsza to wrażenie efektu BLB. Trzecia zdjęcia nie oddają prawdziwie efektu, bo są naświetlane przez apaarat, jak już to trzeba kręcić filmik. I jeszcze czy monitor jest prosto z pudełka czy nie? jak nie jest to go porządnie wygrzej puszczając przez kilka godzin np. zapętlony film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pastol napisał:

ten vampyr dobrze Ci dziala ? Nie masz scinek  ?

tak, działa dobrze. Mimo wyłączonego v-sync'a gra mimo tego działa w około 60 klatkach. Czy te ścinki występują w określonych momentach, np podczas ataku?

Cytat

Przeszkadza ci to, drażni podczas zabawy czy nie?

po przesiadce z matrycy TN (również 144Hz) problem ten rzuca się w oczy niestety :( W szczególności w grach, w których mini mapa jest na dole po lewej stronie (jak np Hitman 2), stale się tam zerka. Mam też porównanie do innego monitora z matrycą IPS: HP X27i, swoją drogą sporo tańszego. Kolega ma taki monitor, sprawdziłem gry dokładnie w takich samych scenach i efekt ten praktycznie nie jest zauważalny.

Zdjęcie z monitora HP:
https://photos.app.goo.gl/y4wcH2es5DeiVGGi7

Cytat

Druga sprawa zrób sobie podświetlenie porządne za monitorem, twoje oczy Ci podziękują, a zmniejsza to wrażenie efektu BLB.

to bardzo dobry pomysł :)

Cytat

Trzecia zdjęcia nie oddają prawdziwie efektu, bo są naświetlane przez apaarat, jak już to trzeba kręcić filmik.

filmik z gry Vampyr:
https://youtu.be/CmpBh2fSY8c
 

 

Cytat

I jeszcze czy monitor jest prosto z pudełka czy nie? jak nie jest to go porządnie wygrzej puszczając przez kilka godzin np. zapętlony film.

monitor fabrycznie nowy, przepracował kilkanaście godzin. Czy ustawić maksymalne podświetlenie w czasie wyświetlania zapętlonego filmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to tak zwany Bleeding Matrycy. U siebie na laptopie z matrycą IPS też to mam podczas np. włączania się gry jak jest czarny obraz ale już podczas grania nie widać tego a u ciebie jest hardcore widzę.

Spróbuj pobawić się ustawieniami jasności, kontrastu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to odesłał, efekt jest bardzo widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, adam2020 napisał:

 

monitor fabrycznie nowy, przepracował kilkanaście godzin. Czy ustawić maksymalne podświetlenie w czasie wyświetlania zapętlonego filmu?

To nic nie pomoże ;) 

Sprawdziłem sobie jak np bleeding wyglada u mnie na LG 27gn950-b

Też mam tylko u mnie jest niewielki , ale u Ciebie jest zdecydowanioe za mocny.. jak Ci przeszkadza to zwracaj monitor i bierz następną sztuke - moze trafisz na odpowiedni

K0qXLcx.jpg

fWqtiCG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dawidoxx napisał:

To nic nie pomoże ;) 

Sprawdziłem sobie jak np bleeding wyglada u mnie na LG 27gn950-b

Też mam tylko u mnie jest niewielki , ale u Ciebie jest zdecydowanioe za mocny.. jak Ci przeszkadza to zwracaj monitor i bierz następną sztuke - moze trafisz na odpowiedni

K0qXLcx.jpg

fWqtiCG.jpg

zgadzam się, zamierzam zwrócić monitor.

czerń wygląda super :) czy grasz z włączonym efektem HDR?

 

https://photos.app.goo.gl/B3ikFZK2W1BqFiS99  fotki zrobione przy włączonym oświetleniu. Niestety BLB po lewej stronie jest wyraźnie widoczny

Edytowane przez adam2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, adam2020 napisał:

wygląda super :) czy grasz z włączonym efektem HDR?

 

fotki zrobione przy włączonym oświetleniu. Niestety BLB po lewej stronie jest wyraźnie widoczny: https://photos.app.goo.gl/B3ikFZK2W1BqFiS99 

Na ile masz ustawioną jasność ekranu? - próbowałeś bawić się ustawieniami jasności, czerni? 

U mnie tez jest delikatny blb w lewym rogu, ale nie jest zle. HDR w tym monitorze jest w miare OK, choć ja go praktycznie wcale nie używam.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wygląda to nie najlepiej. Szczególnie, że pewnie jak większość ludzi na monitor patrzysz lekko z góry, więc ten bleeding z dołu się uwidacznia. W wygrzewaniu chodzi o to, że matryca zwykle lekko "pracuje" i pod wpływem ciepła się rozciąga. Po pewnym czasie może niwelować lekki BLB, ale raczej oceniając po filmiku bleeding jest za duży, żeby to pomogło.

PS. jak kupisz kolejny to sprawdź również za pomocą bad pixele itd. -- EIZO monitors for offices, photos & design, medicine, gaming and industry

Edytowane przez przybysz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2020 o 20:45, adam2020 napisał:

tak, działa dobrze. Mimo wyłączonego v-sync'a gra mimo tego działa w około 60 klatkach. Czy te ścinki występują w określonych momentach, np 

Występowały niezależnie. Przy kręceniu kamera. Ale problemem był chyba adapter bt do pada Xbox. Na kablu jest lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, dawidoxx napisał:

Na ile masz ustawioną jasność ekranu? - próbowałeś bawić się ustawieniami jasności, czerni? 

U mnie tez jest delikatny blb w lewym rogu, ale nie jest zle. HDR w tym monitorze jest w miare OK, choć ja go praktycznie wcale nie używam.


 

35% pulpit, gry 50%, próbowałem różnych ustawień. Nawet przy 30% efekt jest widoczny na filmikach z yt.

 

12 godzin temu, przybysz666 napisał:

Rzeczywiście wygląda to nie najlepiej. Szczególnie, że pewnie jak większość ludzi na monitor patrzysz lekko z góry, więc ten bleeding z dołu się uwidacznia. W wygrzewaniu chodzi o to, że matryca zwykle lekko "pracuje" i pod wpływem ciepła się rozciąga. Po pewnym czasie może niwelować lekki BLB, ale raczej oceniając po filmiku bleeding jest za duży, żeby to pomogło.

PS. jak kupisz kolejny to sprawdź również za pomocą bad pixele itd. -- EIZO monitors for offices, photos & design, medicine, gaming and industry

tak, lekko z góry.  Patrząc na wprost to jakieś 1/4 od górnej krawędzi ekranu. Link na pewno przyda się, dzięki

dziękuję wszystkim za pomoc. Monitor został zwrócony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś akurat pecha - obyś trafił na lepszą sztuke ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się troszkę pod temat, może ktoś się podzielić swoimi ustawieniami, jakie mu najbardziej "podeszły"?
Dzięki z  góry =]
mozna na pm oczywiście, nawet lepiej :P

Edytowane przez Ramon28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat był ustawiony całkiem na wprost monitora? Wygląda jakby zdjęcie było lekko z góry? Jeśli pod każdym kątem występuje takie świecenie to jest to backlight bleeding, jeśli występuje tylko w rogach patrząc pod kątem, to jest to IPS glow i tak będziesz mieć z każdym, bo monitory IPS tak mają że lekko siwieją/jaśnieją w rogach. 

Tutaj masz różnice pomiędzy BLB, a ips glow

https://pl.answers.acer.com/app/answers/detail/a_id/48247/p/8260

Edytowane przez jacktheripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...