Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, będę kupował nowy komputer ale będzie mi brakować na zasilacz (PSU) i kartę graficzną (GPU). Więc mam na razie zamiar używać mojej starej karty graficznej, zasilacza oraz chłodzenia CPU, a resztę kupić później i na razie używać w większości nowego kompa.
Nowe części:
Płyta - Gigabyte B550 Aorus ELITE

Ram - HyperX 16 Gb (2x8) 3200 Mhz

Procek - AMD Ryzen 5 5600X

I mniej ważne, ale też podam: Obudowa - SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White (Koniecznie chcę mieć białą obudowę, ale nie musi być konkretnie ta. Po prostu nie ma za dużo w miarę tanich białych)

Stare części:

Karta - Msi GTX 960 4Gb vram

Zasilacz - Corsair VS450 (450W, Bronze)

Chłodzenie - SilentiumPC Fera 3 120mm

 

Najbardziej się zastanawiam czy wystarczy mi te 450W i czy nie będzie zbyt duży bottleneck przez tą starą kartę graficzną. (Z tego co wiem to bottleneck zawsze jakiś jest, ale chodzi mi o taki zauważalny)

Możecie dać propozycje na jakieś inne podzespoły, ale nie na tym mi najbardziej zależy. Chodzi o to czy to wszystko będzie działało razem, jeśli tak to raczej nie zmienię ww. podzespołów.
EDIT: Żeby nie było zbędnych komentarzy to nie ma dysków podanych ponieważ biorę ze starego kompa, a kartę i zasilacz mam już wybrany do nowego pc.

 

Edytowane przez NoneOfYourBusiness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie brałbym lepszą grafikę (od 1660 SUPER wzwyż-najlepiej coś lepszego).  Jak będzie OC to myślałbym o mocniejszym zasilaczu i czymś lepszym od tej Fery 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Flik napisał:

Zdecydowanie brałbym lepszą grafikę (od 1660 SUPER wzwyż-najlepiej coś lepszego).  Jak będzie OC to myślałbym o mocniejszym zasilaczu i czymś lepszym od tej Fery 3.

??? Ale ja już wiem jaką kartę będę kupował. Będzie to RTX 3070. Chodzi o to, że na ten moment mnie nie stać i chcę używać starych podzespołów póki nie będzie mnie stać. Po co miałbym wywalać kasę na średnią kartę i stracić na niej, a dopiero potem kupować lepszą? A co do zasilacza ta sama sprawa jak z kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem?

No to tymczasowo będzie ok. Nastaw się na to, że karta może być wąskim gardłem (ale działać będzie). Nie wiem, czy kręciłbym na tym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Flik napisał:

Nie doczytałem?

No to tymczasowo będzie ok. Nastaw się na to, że karta może być wąskim gardłem (ale działać będzie). Nie wiem, czy kręciłbym na tym zasilaczu.

Bardzo będzie czuć te wąskie gardło? A co do oc to już wywalone bo i tak długo na tym GTX 960 nie posiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale wiem, że to słaba karta do tego Rysia, no ale jakoś tam sobie pewnie pograsz. Może ktoś inny pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości będziesz grać? Nie bierzesz pod uwagę taniej 8/16 w postaci i7 10700f?

Zasilacz da radę, no ale warto go zmienić razem z wymianą gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Caps napisał:

W jakiej rozdzielczości będziesz grać? Nie bierzesz pod uwagę taniej 8/16 w postaci i7 10700f?

Zasilacz da radę, no ale warto go zmienić razem z wymianą gpu

Tak jak pisałem mam zamiar wymienić GPU i zasilacz, ale na ten moment mnie nie stać. Co do procka wolę AMD oraz z tego co widzę to oba procki są w bardzo podobnej cenie a 5600X zazwyczaj jest wydajniejszy (pod kątem gier, bo do tego przede wszystkim będę używał PC).
I nie wiem po co to info, bo pytam się o to czy wszystko będzie działało, bo nie chcę żebym kupił te podzespoły i nagle się okazało, że przez zasilacz lub kartę dosłownie nie będzie działał komputer ale jak chcesz to masz tu rozdzielczość: 1080p lub 1440p. Może czasem coś w 4k, ale raczej będę się skupiał na 1440p.
Edit: 4k i 1440p oczywiście gdy już kupię ulepszę kartę i zasilacz.

Edytowane przez NoneOfYourBusiness
Poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600x do 1440p nie ma kompletnie sensu. W takiej rozdzielczości nie będzie różnic względem 10700f, który jest tańszy i dodatkowo posiada 2 rdzenie, 4 wątki na zaś oraz jeszcze żywe na następną generację z490

Natomiast jeżeli odpowiadasz z łaską, to nie było tematu 

Odpowiedziałem na twoje pytanie post wcześniej. Nie wiem czy przeczytałeś

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Caps napisał:

5600x do 1440p nie ma kompletnie sensu. W takiej rozdzielczości nie będzie różnic względem 10700f, który jest tańszy i dodatkowo posiada 2 rdzenie, 4 wątki na zaś oraz jeszcze żywe na następną generację z490

Natomiast jeżeli odpowiadasz z łaską, to nie było tematu 

Odpowiedziałem na twoje pytanie post wcześniej. Nie wiem czy przeczytałeś

 

Nie chodzi o to, że odpisuję z łaską czy coś, zawsze warto się podpytać mimo wszystko, po prostu nie wiedziałem po co Ci wiedzieć na jakiej rozdzielczości mam zamiar grać oraz cena jest prawie taka sama tych procków, a amd jednak z tego co patrzyłem to był wydajniejszy (nie licząc pojedynczych wyjątków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...