Skocz do zawartości
magaw12

Jaka drukarka do druku A4 i A3?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Prowadzimy małą firmę, gdzie drukujemy często projekty w A3 (inżynieryjne) - bez potrzeby plotera. Drukujemy dużo dokumentacji A4 oraz zdjęcia w kolorze. Szukamy drukarki, która spełni takie wymagania. 20 tysięcy kartek  na rok za pewne się drukuje, ale to taki maks. Myślałem o drukarce stojącej bizhubie za 1700 netto poleasingowej z przebiegiem 400k kartek. Kolor i czerń. 

Pytanie czy dobrze się w to ładować? Drukarka z 2016 roku. Czy może brać coś nowszego, mniejszego a spłeniającego powyższe wymagania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale czy atramentówka jest dobra? Chyba, że w takiej kasie to się opłaca? Bo nigdy atramentówki nie kojarzyłem jako coś opłacalnego. A lepsza by była chyba laserówka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AUT06 napisał:

Nowe modele często są wydajniejsze niż laserówki. W tym modelu koszt druku jednej strony na oryginalnym tuszu to 0,0085 zł czyli 100 stron za 85 groszy. Policz koszty w laserówce, która cię interesuje i będzie jasne gdzie jest taniej.

A nie ma w nich problemu z zasychaniem atramentu? Lata temu zrezygnowałem z tanszych drukarek atramentowych z racji zasychania, no a znowu bywa raz tak, ze drukuje sie 1 kartke na 2 dni, a znowu 200 innego dnia. Stad tez nie ma rutyny druku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AUT06 napisał:

Problem ten został już dawno rozwiązany. Nowe drukarki same automatycznie czyszczą sobie dysze co jakiś czas.

W takim razie świetnie.

Podoobają mi się wasze propozycje. Ale może jakiś kompromis droższy by się dało kupić? W sensie brother ma te cechy, które oczekuję, w tym duzo mozliwosci łączności i 22str/minutę. Ale znowu mega drogie wkłady. A epson ma tanio.

Wiec moze cos nieco drozszego a do kompromisu doprowadzajacego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BTPOTW napisał:

Rozważyłbym kupno zamienników

I zamienniki jak rozumiem nie odbiegają od jakosci i nie robia problemow na przyszlosc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BTPOTW napisał:

Generalnie się sprawdzi, ale dlaczego wyżej pisałeś o drogich tuszach jak w tej 550stron kosztuje 40zł.

Aaa , nie dopatrzylem sie ilosci stron na tuszy, wybacz. W takim razie najlepiej by sie mi sprawdzil ten brother ktorego podsylales. Jak rozumiem nieuzywanie kolorow przez dlugi okres nie wplywa na ich zaschniecie itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2020 o 13:50, BTPOTW napisał:

O kwestii zasychania poczytaj na oficjalnej stronie z częstymi pytaniami.

Tego Brothera nie ma aktualnie dostępnego a chciałem kupić. :C Możecie polecić coś innego w tej kasie? Koniecznie automatyczny druk dwustronny, kolorowe wydruki od czasu do czasu no i tak jak pisalem u gory w poczatkowym poscie.  Moze tez byc cos co nie drukuje A3 w ostatecznosci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...