Skocz do zawartości
DyndaS

Telefon z bardzo dobrym aparatem ~1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję przed zamiarem zmiany telefonu w najbliższych miesiącach. Bardzo dawno nie śledziłem rynku telefonów, więc w sumie nawet nie wiem co jest warte uwagi. Obecnie posiadam Xiaomi Note 4. Głównie na czym mi zależy w nowym urządzeniu, to jakość wbudowanego aparatu.

Na ten moment do zdjęć mam lustrzankę Nikona D5100 + kitowy obiektyw 18-105mm, której w sumie prawie tylko do robienia zdjęć typowo coś na aukcję itp. Myślałem nad kupieniem jakiejś jasnej stałki, ale nie wiem czy to ma sens. Przy obecnej jakości aparatów w smartfonach i moim użytku zastanawiam się czy nie lepiej by było ją sprzedać i dołożyć to do telefonu z bardzo dobrym aparatem.

Co do samego xiaomi, to się przy note 4 trochę zraziłem. Dziwne poświaty tego co wcześniej było na ekranie (chwilowo wypalone?), cichy głośnik do rozmów, co w głośnych miejscach sprawia, że czasem nic nie słyszę oraz jakieś sporadyczne problemy z jakością połączenia.

Budżet? Zakładany to raczej coś w granicach 1500 zł, choć nie jest to jakaś sztywna granica. 3000 zł jednak zdecydowanie nie mam zamiaru wydać.

 

Wymagania:

- Bardzo dobry aparat, aby sprawdzał się też w trochę gorszych warunkach oświetleniowych.

- Duża bateria, a więc długi czas działania.

- Dobrej jakości ekran.

 

Co więc jest tutaj godnego polecenia?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry aparat i duża bateria to spore wymagania jak na telefon za 1500 zł. Powiedziałbym, że trochę za duże...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej wspomniał 1500 zł na nowy telefon, nie jest jednak dużą kwotą, ale myślę, że jeśli głównie chodzi o baterię i aparat to najlepszy, oczywiście w tej półce cenowej, będzie Redmi Note 9 PRO. Bateria ma 5 tyś mAh, mam taką u siebie i daje radę, nawet podczas gry itp, główny aparat to 64 mPix, no i ma sporo pamięci już wbudowanej, fajna jest też funkcja OTG

https://www.x-kom.pl/p/566374-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-note-9-pro-6-128gb-tropical-green.html

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Baronik napisał:

Bardzo dobry aparat i duża bateria to spore wymagania jak na telefon za 1500 zł. Powiedziałbym, że trochę za duże...

Dlatego też nie określałem budżetu 1500 zł jako sztywnego. 

4 godziny temu, Greg90 napisał:

Jak kolega wyżej wspomniał 1500 zł na nowy telefon, nie jest jednak dużą kwotą, ale myślę, że jeśli głównie chodzi o baterię i aparat to najlepszy, oczywiście w tej półce cenowej, będzie Redmi Note 9 PRO. Bateria ma 5 tyś mAh, mam taką u siebie i daje radę, nawet podczas gry itp, główny aparat to 64 mPix, no i ma sporo pamięci już wbudowanej, fajna jest też funkcja OTG

https://www.x-kom.pl/p/566374-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-note-9-pro-6-128gb-tropical-green.html

Do xiaomi jestem tak zrażony, że chyba nie chcę kolejnego :P

 

 

No a gdyby budżet zwiększyć do 2000 zł?

Chociaż znalazłem realme 7 pro za 1299 zł i tutaj przyznam, że zaciekawił mnie ten telefon. Oled, bardzo szybkie ładowanie. Nie jestem jednak pewien jak z jakością aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno note 9 pro nie będzie dobrą opcją fotograficzną do 1500zl. Nie słuchaj takich bzdur.

Jeśli do 2k to Pixel 4a, P30, jakby trafił to Reno 3 Pro. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie dostać pixel 4a w dobrej cenie? U nas jakaś masakra.

Jak ze wsparciem usług google w p30? Coś kiedyś jakieś jaja z tym były.

Reno 3 Pro ciekawe, lecz by trzeba poczekać na dobrą promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel 4a wyłącznie z mediamarkt.de lub amazon.de. opcjonalnie na FB są grupki fanów Pixela i ludzie mieszkający w Niemczech pomagają w zakupie. 

P30 ma usługi Google i ich nie straci. Wsparcie serii p30 wciąż jest. I nap Reno będzie EMUI11 oparte na androdzie 10 (póki co nie ma potwierdzenia co do androida 11), natomiast w przypadku huaweia ważniejsza jest wersja EMUI niż samego androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chelsey napisał:

Na pewno note 9 pro nie będzie dobrą opcją fotograficzną do 1500zl. Nie słuchaj takich bzdur.

Zdania są podzielone, dużo zależy od warunków, poza tym w tej kwocie ciężko znaleźć coś dobrego pod tym kątem jak pewnie wiesz

2 godziny temu, DyndaS napisał:

Do xiaomi jestem tak zrażony, że chyba nie chcę kolejnego :P

Jeśli tak to w tej kwocie ten Realme powinien być jak najbardziej ok

Godzinę temu, Chelsey napisał:

Jeśli do 2k to Pixel 4a, P30, jakby trafił to Reno 3 Pro. 

Ten Pixel faktynie jest dobry, ale właśnie u nas ciężko jest go znaleźć w dobrej cenie. Co do P30, faktycznie jeszcze ma wsparcie Google, ale ostatnio gdzieś czytałem, że w planach jest wycofanie dla wszystkich modeli z Kirinem. Niby nic oficjalnego póki co, ale różnie bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oppo reno 4 jest ostatni dzień na promocjach za 1499zł. Główna soczewka to to samo co w reno 4 pro - rakieta.  Ekran bardzo dobry, 8gb ram, bateria przyzwoita.. I ten niebieski, matowy kolor jest genialny

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

Ciężko mi znaleźć jakąkolwiek dobrą recenzję tego telefonu jeśli chodzi o aparat, a co dopiero porównanie do aparatu 4 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ten P30 fajny, ale mam zbyt dużo obaw z tymi usługami google itp, a telefon przy tej cenie, to dla mnie coś na 2-3 lata minimum.

Pixel 4a git, ale trzeba by kombinować teraz aby go zamówić. Gdyby był lokalnie w normalnej cenie, to bym pewnie brał.

Kusi mnie wziąć tego Realme 7 Pro i trochę pobawić się tym aparatem. Wtedy zdecydować czy mi to wystarczy czy też nie.

Druga opcja, to faktycznie kupić coś za ~2k przed bawieniem się w realme lub po jak mi on nie będzie pasować z aparatem.

 

Granie na telefonie mnie średnio interesuje.

 

Czyli za ~2k z nastawieniem na możliwie najlepszy aparat:

- Oppo Reno3 Pro 5G

- ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może Samsung A71 ? Robi całkiem ładne zdjęcia w tej cenie i ma dobrą baterię.

Z tańszych masz Huawei Nova 5T , również ma dobre aparaty a kosztuje tylko 1100zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, DyndaS napisał:

@fliperpl

Ciężko mi znaleźć jakąkolwiek dobrą recenzję tego telefonu jeśli chodzi o aparat, a co dopiero porównanie do aparatu 4 pro.

Soczewka i software jest taki sam co w Reno 4 Pro tylko nie ma OIS, więc po prostu oglądnij Reno 4 Pro ? Różnica w tym, że Reno 4 Pro ma jeszcze laserowy autofocus więc łapie inaczej ostrość. Zdjęcia docelowe wychodzą praktycznie identyczne. Jednakże jak masz budżet do 2000zł to oczywistym wyborem jest pójście w Reno 3 Pro 

2 godziny temu, Above napisał:

Ewentualnie może Samsung A71 ? Robi całkiem ładne zdjęcia w tej cenie i ma dobrą baterię.

Z tańszych masz Huawei Nova 5T , również ma dobre aparaty a kosztuje tylko 1100zł .

żartujesz sobie chyba z tym aparatem i samsungiem

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś wyższa siła chyba mnie pcha w zmianę telefonu, bo jak nigdy w życiu nie zbiłem ekranu telefonu, to w tej chwili już nie mogę tego powiedzieć :lol2:

No a co jeszcze z jakimiś propozycjami?

Teraz się głowię z tym Realme 7 Pro oraz rzuceniem 2k na coś lepszego jeśli aparat będzie dużo lepszy. 

Huawei odpada ze względu na te jazdy USA Chiny i problemami z usługami google i nie tylko. Chociaż P40 jest obecnie za 1800 zł, a zdjęcia podobno robi świetne.

Xiaomi też raczej podziękuję.

 

Edit.

Jeszcze mnie zastanowił Samsung S20 FE, chociaż drogi temat.

 

Edit. 2

Hmmm.... na S20FE 5G jest ciekawa promocja do końca roku. Cashback 300 zł oraz słuchawki które też zakładam, że za jakieś 300 zł sprzeda.

 

Tylko jeszcze pytanie co do czasu zakupu telefonu... lepiej to zrobić przed świętami czy liczyć na jakieś wyprzedaże/obniżki w styczniu?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten aparat jest tak ważny to ja bym rozważył mimo wszystko P30 Pro. Cyklicznie są promocje za 2000-2200zł, co sprawia, że prawie 2 lata po premierze wciąż jest w tej półce bezkonkurencyjny. Aparat jest świetny, a do tego bardzo wszechstronny. Szeroki kąt z autofokusem, dobry jakościowo peryskop (realne przybliżenie do 10-15 jest jakościowo w porządku, w dobrych warunkach nawet do 30x da się strzelić znośną fotkę) no i coś czego do dziś brakuje większości konkurentów, czyli świetny tryb makro, gdzie zdjęcia jakościowo są bardzo dobre. 

Jedyne braki tego modelu względem obecnych flagowców to brak nagrywania 4k60fps, brak głośników stereo, brak ekranu 90 lub 120Hz. Poza tym to świetny telefon, który działa normalnie. Jest wciąż wspierany poprawkami bezpieczeństwa oraz ma wszystkie aktualizacje poprzez sklep play łącznie z aplikacjami google (i nic się nie zmieni). Do tego w Q1 2021 wychodzi stabilne EMUI 11 (początkowo na androidzie 10, jeszcze nie wiadomo czy będzie android 11). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei jest ciekawy i patrząc po recenzjach aparat jest bardzo dobry, ale dalej mam jakieś takie obawy z tymi usługami google w przyszłości. Różne informacje można przeczytać na ten temat.

 

Edit.

Zauważyłem promocję na samsungi i np. do S20FE zarówno 5G jak i bez 5G dostaje się Samsung Galaxy Buds+ oraz cashback 300zł. Słuchawki można sprzedać.

Jak to jest teraz z 6GB ramu? W zupełności wystarczy czy jednak średnio?

Szczerze mówiąc to czy bym kupił w tej sytuacji S20 FE 5G czy P30 Pro, to cena wychodzi dla mnie podoba.

 

Edit. 2

Teraz to zgłupiałem co ja mam w ogóle kupić :lol2:

 

Pozycje nad którymi teraz myślę:

Realme 7 Pro

Oppo Reno 3 Pro

Huawei P30 Pro

Samsung S20 FE 5G

 

Ogólnie pierwsza pozycja wychodzi zdecydowanienajtaniej, a 3 ostatnie bardzo podobnie ze względu na fakturę i obecne promocje na samsunga.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli s20 fe to wyłącznie wersja 5g czyli na snapdragonie jest warta zakupu. 

Odpowiedz sobie czy potrzebujesz aparatu do zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych/w nocy. Jeśli nie to realme Ci wystarczy. A innym wypadku ja bym wybór ograniczył do s20fe 5g a p30 pro. Mimo wszystko Reno na ich tle wypada gorzej całościowo. Jeszcze pozostaje kwestia zdjęć, Samsung i Huawei robią zupełnie inne zdjęcia. Obejrzyj sobie sample to sam się przekonasz o czy mówię. Jedni preferują te samsungowe, inni z huaweia a jeszcze inni naturalizm płynący ze zdjęć strzelanych iphonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor potrzebuje jak najlepszego aparatu w słabych warunkach, pytanie też czego oczekujesz Above od zdjęć.  Ogólnie też samo cykanie zdjęć to nie wszystko, na twoim miejscu bym poszedł do jakiejś sieciówki i zobaczył też co potrafi oprogramowanie. 

Samsung mega podbija kontrast i biel robi żółtą, Huawei zbyt mocno wyostrza i wybiela. 

Według mnie jak już wskakujemy na taki budżet to pod kątem aparatu nie można obojętnie przejść obok Oppo Reno 4 Pro i Vivo X51 - które według mnie mają bardzo naturalne zdjęcia pod względem kolorystyki - wiadomo, AI w połączeniu z HDR raz na czas potrafi czerwień czy zieleń przedobrzyć - ale zdarza się to rzadko. 

Vivo X51 z racji gimbala, 4k 60fps, G E N I A L N E J stabilizacji przy 1080p60fps i całkiem rozbudowanej aplikacji aparatu - bardzo podobnymi do GCama. Live photo, tryb nocny z 4 predefiniowanymi profilami kolorów, tryb księżyca, tryb gwiazd, dużą ilością rozpoznawania scenerii AI i inne..  Sam w sobie smartfon na żywo też się fajnie prezentuje, przód i tył z schott glass (ceramika), sensownie zaokrąglony wyświetlacz ze świetną fabryczną kalibracją - podobnie co w Oppo.  Dodatkowo Vivo wypuszcza Androida 11 na praktycznie każdy model - podobno od dzisiaj również na X51 wskakuje OTA z androidem 11

Oppo Reno 4 Pro z racji świetnie działającego laserowego autofocusa, trybu nocnego przy wideo i ogólnej charakterystyki zdjęć w każdych warunkach. No i oczywiście też znana z Oppo świetna stabilizacja wideo. No i też warto wspomnieć o 12GB ramu i 65W ładowaniu - 35minut pełna bateria robi robotę. 

Do tego obydwa smartfony są stosunkowo wąskie, lekkie i bardzo mało się palcują/brudzą z racji matowej powłoki. 

Co do ramu - dla Androida czym więcej tym lepiej. Będziesz miał 6gb - system weźmie 4gb ; będziesz miał 8gb - system weźmie 6gb. itd. Czym więcej ramu tym mniejsza partycja swap i smartfon działa po prostu szybciej lub potrafi trzymać więcej aplikacji w tle. 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jak wspominałem na początku. Zdjęcia głównie aby coś tam cyknąć na aukcję i wystawić, ale zależy mi na jakości, bo chcę się jednocześnie wtedy pozbyć lustrzanki. Niestety u mnie w mieszkaniu warunki oświetleniowe są kiepskie. Szczerze mówiąc, to sam nie wiem czego się spodziewać. Może się okazać, że aparat realme 7 pro będzie dla mnie git.

Ogólnie ten telefon mi się bardzo podoba, a też i niska cena.

Trochę poczytałem o Huawei i mnie ten P30 Pro kusi.

Oppo reno 4 Pro to jednak już droższy temat. S20 FE 5G ratują obecne promocje i wychodzi to dużo taniej. Czytałem też, że reno 4 pro wcale nie jest taki lepszy od reno 3 pro. Kilka rzeczy gorszych, a właśnie pojedyncze lepsze jak to ładowanie 65W.

Zakładałbym jednak budżet do 2500 zł maksymalnie (wliczając promocje), bo to już chyba taka dla mnie najwyższa możliwa granica rozsądku.

Na każdy telefon i tak będę zakładał etui, także ten... :P

Raczej tony aplikacji w tle nie mam.

 

Zamówiłem wstępnie Realme 7 Pro w x-kom aby przetestować ten aparat. Jednak nagle jakiś problem z dostępnością jest. Druga sprawa x-kom ma ostatnio jakiś totalny burdel. Infolinia nie działa... babole z czasem realizacji i nikt niczego nie wie. Na maile też odpowiedzi się nie dostaje.

 

Ponawiając pytanie.

Czy lepiej kupić telefon przed świętami czy w styczniu licząc na lepsze ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realme 7 Pro, masz dostępne w RTV EURO AGD, po przeanalizowaniu wszelakiej maści testów i porównań, ten smartfon wypada rewelacyjnie jak na cenę 1300zł.

Sprawdziłem też konkurencję w tej cenie i żaden inny smartfon nie przekonał mnie do siebie.

Realme 7 Pro powinien bardzo dobrze znieść próbę czasu, dzięki swojej specyfikacji i 3 letniej gwarancji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wiem i dlatego mam go zamówionego i jutro odbieram aby potestować. Ogólnie sam telefon ma to co potrzebuję jako tako. Zobaczę jednak co to warte i ewentualnie mam te do "28 dni" na zwrot.

Co mi się jednak nie podoba? Nie wiem czy aparat dla mnie da radę, a trochę testów oglądałem. Na nim mi znów głównie zależy.

Tragiczny mikro przy narywaniu video. Ciekawe jak przy rozmowach.

 

Dziś w gorącym strzale był Oppo Reno3 Pro za 1888 zł, ale przegapiłem.... dosłownie minutę za późno zauważyłem. Szkoda, bo bym kupił za tyle zdecydowanie.

Nad czym jeszcze rozważam?

S20 FE 5G jeśli się trafi w promocji.

Pixel 4a / 4a 5G, lecz bym potrzebował faktury, więc może jakaś promka na amazon się pojawi, bo faktura potrzebna.

Myślałem też o P30 Pro, ale w sumie chyba sobie go odpuszczę o ile nie trafi się super mega okazja.

 

Ewentualnie możne wstrzymać się ze zmianą do stycznia i tu liczyć na fajne wyprzedaże.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up 

Przy telefonach wymienionych w poście to faktycznie ten realme może wypaść blado ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był w sklepie w normalnej cenie pixel 4a czy ten większy z 5G, to bym się nie zastanawiał nawet. No ale nie ma dystrybucji w PL.

Trochę mam ból dupy, że przegapiłem tą wczorajszą okazję na Reno3 Pro. No ale to tak zawsze. Jak sprawdzam promocje, to nigdy nic ciekawego. Akurat jak nie sprawdzam lub kilka minut się spóźnię, to często coś się trafia :E

Odbiorę dziś Realme 7 Pro i trochę potestuję, to dam znać jak to wypada w mojej ocenie. No ale trochę się obawiam z tym aparatem.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrane realme 7 pro.

Tak na szybko coś pocykałem aby posprawdzać co ten aparat wart. Nie jest źle, ale dupy też nie urywa. Pewnie więcej potestuję w następnych dniach w praktycznym zastosowaniu.

Jednak jak się pojawi jakaś świetna promocja na inny telefon z bardzo dobrym aparatem, to pewnie ten poleci na zwrot.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DyndaS napisał:

Odebrane realme 7 pro.

Tak na szybko coś pocykałem aby posprawdzać co ten aparat wart. Nie jest źle, ale dupy też nie urywa. Pewnie więcej potestuję w następnych dniach w praktycznym zastosowaniu.

Jednak jak się pojawi jakaś świetna promocja na inny telefon z bardzo dobrym aparatem, to pewnie ten poleci na zwrot.

A jak całokształt telefonu? Głównie ciekawi mnie jakość wyświetlacza, czytnik linii papilarnych, dźwięk na słuchawkach i z głośnika. Jakość rozmów ok? No i te ładowanie, czy tel się nagrzewa podczas ładowania?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...