Skocz do zawartości
DyndaS

Telefon z bardzo dobrym aparatem ~1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

W Realme jak używasz uchwytu samochodowego to najlepiej się sprawdza odblokowanie twarzą albo wybudzenie ekranu podwójnym tapnięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja wybudzenia twarzą średnio mi pasuje, a szczególnie, że w nocy to się nie sprawdzi.

Czy na pewno jest ta opcja w Realme 7 Pro w tym podwójnym tapnięcie? Nie znalazłem jej lub po prostu przeoczyłem.

 

Zamówiłem ostatecznie Google Pixel 4A 5G z Niemiec, chociaż teraz tak spojrzałem, że beznadziejna dostępność etui itp. u nas w kraju, a szczególnie dla tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X2 Pro jest taka opcja to myślę że w nowszym 7 Pro też powinna być bo nakładki pewnie dużo się nie różnią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat. Wreszcie przyszedł nowy nabytek. 1730 zł z wysyłką.

4qGfkJT.jpg

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2021 o 13:41, DyndaS napisał:

Kontynuując temat. Wreszcie przyszedł nowy nabytek. 1730 zł z wysyłką.

 

Zdasz relacje? Jak aparat? Jak bateria? Itd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 21:35, Begrin napisał:

Zdasz relacje? Jak aparat? Jak bateria? Itd :D

 

W sumie to nic nie testowałem tak szczególnie. Po prostu używam telefonu :P

Zdjęcia normalnego chyba ani jednego nie zrobiłem jeszcze aby to potem obadać na PC.

Bateria daje radę w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napiszę może coś o jakości zdjęć Realme 7 Pro.

Kupiłem ten telefon i oddałem. Zdjęcia w RAW są dobre (ale wymagają sporo zabawy z korekcją zniekształceń w postaci np. winiety, które nawet wiele osób sobie nie zdaje sprawy, jest programowo usuwana przy zapisie do jpg, a przy RAW trzeba to robić samemu).

Oczywiście by sensownie obrobić RAW, to jest trudniej niżby się wydawało (trzeba na prawdę wiedzieć co się robi i mieć skalibrowany monitor + oprofilowany tor wyświetlania) Niestety nawet te dobre zdjęcia wyciskane z RAW to było za mało, by osiągnąć poziom Nokia 808 do którego porównywałem (w Nokia 808 wyostrzanie wyłączyłem całkowicie).

Natomiast tryb jpg w Realme 7 Pro pominę milczeniem, bo jakość jest fatalna (zdjęcia bardzo sztuczne - może fajnie ten telefon robi tablice/mapy z GSM ARENA, ale na normalnej "scenie" widać sztuczną tragedię obróbki - w sumie jak w 99% innych smartfonów). Niestety w trybie jpg jesteśmy skazani na te sztuczności, bo nie ma możliwości by wyłączyć wyostrzanie, rozmywanie szumów razem z detalami, czy przesadzony kontrast.

Teraz będę celował w coś z większą matrycą niż 64 Mpix@16Mpix 1/1,72" (piksel 0,8mikrometra @ pixel binning do postaci 1,6 mikrometra - dla porównania Nokia 808 z matrycą 1/1,2" 38,4 Mpix ma fizycznie piksele jakoś 1,5 mikrometra).

ps. nie chcę wstawiać tutaj sampli testowych. bo są na nich moje prywatne rzeczy, następnym razem jak będę miał jakiś smartfon (teraz celuję w jakiś model z większą matrycą światło-czułą), będzie lepsza pogoda, to wybiorę się w miejsce, gdzie spokojnie będę mógł się podzielić z Wami samplami

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 4.03.2021 o 19:26, Kyle_PL napisał:

Napiszę może coś o jakości zdjęć Realme 7 Pro.

Kupiłem ten telefon i oddałem. Zdjęcia w RAW są dobre (ale wymagają sporo zabawy z korekcją zniekształceń w postaci np. winiety, które nawet wiele osób sobie nie zdaje sprawy, jest programowo usuwana przy zapisie do jpg, a przy RAW trzeba to robić samemu).

Oczywiście by sensownie obrobić RAW, to jest trudniej niżby się wydawało (trzeba na prawdę wiedzieć co się robi i mieć skalibrowany monitor + oprofilowany tor wyświetlania) Niestety nawet te dobre zdjęcia wyciskane z RAW to było za mało, by osiągnąć poziom Nokia 808 do którego porównywałem (w Nokia 808 wyostrzanie wyłączyłem całkowicie).

Natomiast tryb jpg w Realme 7 Pro pominę milczeniem, bo jakość jest fatalna (zdjęcia bardzo sztuczne - może fajnie ten telefon robi tablice/mapy z GSM ARENA, ale na normalnej "scenie" widać sztuczną tragedię obróbki - w sumie jak w 99% innych smartfonów). Niestety w trybie jpg jesteśmy skazani na te sztuczności, bo nie ma możliwości by wyłączyć wyostrzanie, rozmywanie szumów razem z detalami, czy przesadzony kontrast.

Teraz będę celował w coś z większą matrycą niż 64 Mpix@16Mpix 1/1,72" (piksel 0,8mikrometra @ pixel binning do postaci 1,6 mikrometra - dla porównania Nokia 808 z matrycą 1/1,2" 38,4 Mpix ma fizycznie piksele jakoś 1,5 mikrometra).

ps. nie chcę wstawiać tutaj sampli testowych. bo są na nich moje prywatne rzeczy, następnym razem jak będę miał jakiś smartfon (teraz celuję w jakiś model z większą matrycą światło-czułą), będzie lepsza pogoda, to wybiorę się w miejsce, gdzie spokojnie będę mógł się podzielić z Wami samplami

ja to każdemu piszę o realme 7 pro, no ale przecież recenzje "znawców" mówią co innego - to po co miałbym słuchać kogoś z forum ;) 
Identyczne odczucie mam przy Poco X3 - który kupiłem mojej matce jakieś 3 tygodnie temu. Zdjęcia są fatalne i wyglądają jak mozaika. 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@fliperpl - będę szukał smartfona nie robiącego sieczki z obrazu przy zapisie do jpg. Jak byś znalazł przede mną model, gdzie można wyłączyć filtry usztuczniające przy zapisie do jpg, to daj znać. Jak na razie pozostaje dziabranie się w RAW (w modelach które w ogóle mają coś takiego).

ps. ciekawe co się da wycisnąć z tych nowych sensorów ISOCELL Samsung HM2 ( 108 Mpix, 0,7 mikro , 1/1,52" - matryca większa niż w Realme 7 PRO który ma 1/1,73" jakoś)

ps2. im większa matryca i im nowocześniejsza, tym lepsze można wycisnąć rezultaty https://www.dpreview.com/articles/5365920428/the-effect-of-pixel-and-sensor-sizes-on-noise

ps3. ciekawe jak się ma ISOCELL Samsung HM2 1/1,52" do Samsung HMX 1/1,33"

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

A jakaś Xperia w trybie manualnym? Tak tylko sugeruję, bo wśród samych Chińczyków szukacie. Oczywiście zaraz się pewnie zacznie marudzenie jakie to Xperie są beee... Jednak można chyba sprawdzić jak sobie radzą w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL

Te foty dupy nie urywają, ale jak ktoś przymknie na pewne rzeczy, to bardzo fajny telefon szczególnie za tą kasę. Nic lepszego nie kupi. Aparat w tej klasie cenowej jest dobry.

No i w co teraz celujesz? Samsung S20 FE 5G mega pod względem foto, a w każdym razie w porównaniu do Realme 7 Pro to przepaść.

Też nie wiem czemu, ale dużo gorzej operowało mi się S20 FE 5G niż Realme 7 Pro pomimo, że rozmiar zewnętrzy jest ten sam. Może te 0,1" zrobiło swoje. Samo użytkowanie softu w realme było przyjemne po przesiadce z xiaomi.

Pixel 4a 5G robi bardzo ładne foty, chociaż sam ten czysty android jednak mi nie do końca pasuje. Też fakt tego, że przycisk cofania jest po lewej, a nie po prawej. Nie mogę się w tym telefonie odnaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Kyle_PL napisał:

@fliperpl - będę szukał smartfona nie robiącego sieczki z obrazu przy zapisie do jpg. Jak byś znalazł przede mną model, gdzie można wyłączyć filtry usztuczniające przy zapisie do jpg, to daj znać. Jak na razie pozostaje dziabranie się w RAW (w modelach które w ogóle mają coś takiego).

sam tego szukałem - zawiodłem się, jedynym sensownym wyjściem było sprowadzić LG G8 (bez żadnych dopisków) z zagranicy. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
29 minut temu, DyndaS napisał:

@Kyle_PL

No i w co teraz celujesz?

Chodzi mi po głowie Redmi Note 10 Pro (najnowszy model): matryca 1/1,52" 108 Mpix - nie mam pojęcia co z tego wycisnę. Albo jakąś okazyjkę może trafię w postaci Xiaomi Mi Note 10 (starszy model): ten ma matrycę 1/1,33" 108 Mpix i w trybie RAW 27 Mpix powinno być git. Tak czy inaczej potrzebuję czegoś wincyj niż 1/1,73" (chyba taką matrycę ma Realme 7 Pro).

ps. jakoś nie mam przekonania do matryc RYYB z Huawei - obrabiałem teraz jakiegoś RAW z chatką i dziwne ciapki elektronika do RAW zapisała - coś z tą interpolacją koloru przy żółtych sub-pikselach matrycy światło-czułej dziwnego się dzieje

Wycinek z RAW po obróbce (tylko zwiększyłem kontrast trochę i usunąłem winietowanie) z Huawei P40 PRO, 50 Mpix (to jest wycinek fragmentu, bez skalowania, patrz na dziwne zniekształcenia/ciapki na kamieniu i to NIE jest od kompresji JPG, bo tą trzaskałem bardzo wysoką 100%)

cc1a635302258.jpg

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hua mi prywatnie też nie siedział z racji kolorów. Każde zdjęcia które robiłem były złe. Żółtego praktycznie nie widział, wszystko notorycznie wybielał i starał się nagminnie wyostrzać 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oglądam zdjęcia z Redmi Note 10 Pro ( 108 Mpix) vs Realme 7 PRO (64 Mpix), po przeskalowaniu do 20 Mpix (3840px na krótszym boku), i kurcze lepiej to wygląda na tym Redmi 10 Pro (mniejsze szumy {przy czym Redmi potrafi zejść do ISO 50 - to dało ekstra przewagę}, lepsza szczegółowość, mniejsze wyostrzanie, mniejsze nasycenie, w sensie nie ma przesycenia takiego).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kyle_PL napisał:

{przy czym Redmi potrafi zejść do ISO 50 - to dało ekstra przewagę}

To moja leciwa Xperia Z5 Compact używa nie raz mniej, bo 40 na automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Wycinek z RAW po obróbce (tylko zwiększyłem kontrast trochę i usunąłem winietowanie) z Huawei P40 PRO, 50 Mpix (to jest wycinek fragmentu, bez skalowania, patrz na dziwne zniekształcenia/ciapki na kamieniu i to NIE jest od kompresji JPG, bo tą trzaskałem bardzo wysoką 100%)

 

Ogólnie, to zdjęcie wygląda fatalnie. Tak jakby ktoś nałożył jakiś dziwny filtr, masakra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawelek6 napisał:

To moja leciwa Xperia Z5 Compact używa nie raz mniej, bo 40 na automacie.

Niestety mało który smartfon potrafi zejść poniżej ISO 100 - takie są realia. ISO 50 na Nokia 808 to była/jest fajna sekretna broń, przy dobrych warunkach oświetleniowych, dająca przewagę nad dzisiejszymi wynalazkami.

3 minuty temu, zdunzdun napisał:

Ogólnie, to zdjęcie wygląda fatalnie. Tak jakby ktoś nałożył jakiś dziwny filtr, masakra :E

Dokładnie. I to jest RAW !!! Także RAW który jednak widać miał coś cyfrowo gmerane na wczesnym etapie rejestrowania. Sądzę, że to jakaś interpolacja koloru matryc RYYB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawelek6 napisał:

To moja leciwa Xperia Z5 Compact używa nie raz mniej, bo 40 na automacie.

Tylko, że natywną czułość miała 100 - wszystko poniżej  realizowane jest programowo - co często powoduje spadek jakości zdjęcia (najczęściej zwiększenie szumów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, bergercs napisał:

Tylko, że natywną czułość miała 100 - wszystko poniżej  realizowane jest programowo - co często powoduje spadek jakości zdjęcia (najczęściej zwiększenie szumów).

... czyli taki pic na wodę w tym Xperia Z5 Compact :/

Natomiast na Nokia 808 im niższe ISO tym szumy niższe. Kiedyś to testowałem i ISO50 dawało najniższe szumy. ISO 100 większe, ISO 200 jeszcze większe, a przy ISO 400 uruchamiało się dopiero cyfrowe przetwarzanie (nie to co dzisiaj, gdzie zdjęcia są masakrowane często od najniższych ISO). Dodatkowo to przetwarzanie przy ISO 400 nie robiło mydła, tylko ciapki - po przeskalowaniu w dół, z tych 38,4 Mpix, zdjęcie było całkiem naturalne, podczas gdy na dzisiejszych sprzętach skalowanie w dół często nie usuwa sztuczności (pewnie głównie przez mocne filtry wyostrzające, takie jak w Realme 7 PRO).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Nokii 808 natywne ISO to 80. Szumy przy 50 mogły wydawać się niższe ponieważ soft mocno ingeruje w to co widzimy potem na ekranie - odszumianie, wyostrzanie itd. Często w aparatach nawet RAW nie jest wolny od ingerencji "udoskonalaczek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

taki hint: w ustawieniach Nokia 808 można praktycznie wyłączyć wyostrzanie (w zaawansowanych ostrość z domyślnej środkowej pozycji ustawiamy na najniższe). Domyślnie 808 faktycznie nieco wyostrzała. Natomiast co do odszumiania na 808 - jeśli ono jest w przedziale ISO 50(80)-ISO 200, to nie widzę tego (widać ładnie szumy, przy dużym powiększeniu w trybie 38,4 Mpix ISO 200).

ps. skąd masz info że minimalne ISO na Nokia 808 to 80? Możesz sprawdzić, czy ISO 50 w Redmi Note 10 Pro, w tej matrycy 108 Mpix jest prawdziwe?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Kyle_PL napisał:

taki hint: w ustawieniach Nokia 808 można praktycznie wyłączyć wyostrzanie ...

ps. skąd masz info że minimalne ISO na Nokia 808 to 80? Możesz sprawdzić, czy ISO 50 w Redmi Note 10 Pro, w tej matrycy 108 Mpix jest prawdziwe?

Dopóki samemu sobie nie napiszesz sobie softu to można sobie wyłączać w fabrycznym oprogramowaniu co się chce ale i tak nadal sporo będzie korygowane aby ukryć niedoskonałości sprzętowe.

Dane dostępne na portalach fotograficznych.

O Isocell HM2 1/1.52" z Note 10 Pro i K40 na razie niewiele wiadomo - za parę tygodni pewnie przejdzie testy w specjalistycznych to napiszę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, bergercs napisał:

Dopóki samemu sobie nie napiszesz sobie softu to można sobie wyłączać w fabrycznym oprogramowaniu co się chce ale i tak nadal sporo będzie korygowane aby ukryć niedoskonałości sprzętowe.

Nie mam nic przeciwko minimalnym korekcjom (bez których sam muszę je robić w RawTherapee - tak było z Realme 7 PRO przy RAW). Jednak coś takiego jak wyostrzanie jest dla mnie zbędne ... tak samo jak usuwanie szumów. W sumie gdyby była możliwość regulacji siły każdego filtra, to dla mnie telefon byłby idealny a RAW byłby zbędny (jak w przypadku Nokia 808).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Niestety mało który smartfon potrafi zejść poniżej ISO 100 - takie są realia. ISO 50 na Nokia 808 to była/jest fajna sekretna broń, przy dobrych warunkach oświetleniowych, dająca przewagę nad dzisiejszymi wynalazkami.

Dokładnie. I to jest RAW !!! Także RAW który jednak widać miał coś cyfrowo gmerane na wczesnym etapie rejestrowania. Sądzę, że to jakaś interpolacja koloru matryc RYYB.

Od dawien dawna nie używam aparatu smartfona do czegoś innego niż okazjonalne zrobienie fotki na olx, ale myślałem sobie, że ogólnie aparaty poszły trochę do przodu. Często właśnie fotki ze smartfona są taką ciapką, jakby ktoś akwarelą malował. Wygląda to bardzo nieciekawie, ale rozumiem też fakt, że przy małym foto pewnie nie będzie to kuło w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...