Skocz do zawartości
Fikołek

Arctic Liquid Freezer II 360 vs 420

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zabiram sie do tego jak pies do jeża ale w końcu chyba w tym tygodniu na coś się zdecyduje ,mam zamiar zmienić obudowe z obecnie posiadanej  (za duża jednak ) i z racjiże kupiłem nowe biurko chce nową budę postawić na stole.Początkowo polowałem phanteks p500 rgb bo chciałem aby była choinka.Z powodu że nie ma w sklepach wybór padł na phanteks p600s lub phanteks evolv x atx .I tu pytanie o chłodzenie ,to co mam teraz tj.eisbaer420 idzie na bank na sprzedaż,wentyle noctua również ,są za głośne już dla mnie ,super wydajne ale ja już senior i poza tym lubię zmiany. I teraz tak czy p600s +freezer 420mm (radiator na froncie) czy evolv x i freezer 360 na topie ? Obie obudowy sie zmieszczą na biurku .Odczuję dużą różnice 360 vs 420 ?

Dziękuje za podpowiedzi.

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał jeszcze mniejszą chłodnicę, nie potrzebujesz takiego kolosa na samo cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, aerial napisał:

Ja bym brał jeszcze mniejszą chłodnicę, nie potrzebujesz takiego kolosa na samo cpu.

Teraz mam 420 i do 9900k po lekkim OC nie jest wybitna a wentyle mam premium

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P500A są dostępne w caseking.de (oprócz białej), a to jedyny dystrybutor tej marki na Europę.

Ja swoją (non-RGB) zamawiałem we wrześniu w X-kom i zapłaciłem po rabacie 379 zł. Teraz dołożyłem baterię 3x P14 PWM PST na front w oczekiwaniu na zmianę grafy.

 

Edytowane przez radier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evolv X i P600S oraz P500A mają tą samą ramę i taką samą kompatybilność jeśli chodzi o chłodnice - różnią się tylko panelami zewnętrznymi :P. Evolv X mimo, że usprawniony względem zwykłego Evolva to nadal nie jest przewiewna obudowa i osobiście bym się w nią nie pakował.

Recenzji ALF II 420mm jeszcze nie ma, pewnie w ciągu kilku dni będzie na Gamers Nexus i wtedy będzie można to porównać z innymi rozmiarami, bo mają na kanale recenzje wersji 280mm i 360mm, ale obstawiam, że różnica zamknie się pewnie w 2-3 stopniach przy tym samym hałasie co 360mm. ALF II 360mm nadal ma potężną wydajność, więc nie wiem czy jest sens pakować się na siłę w 420mm. Zwłaszcza, że przy 420mm musisz ją dać na froncie i będziesz sobie podgrzewał wtedy środek obudowy. Jeśli koniecznie chcesz potwora 420mm na front, to dobrze byłoby wziąć obudowę, która pozwoli na jego montaż na topie - np. nowy Fractal Meshify 2 XL.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poszukałem zdjęcia z płytą w środku nowego Fractala. Ależ tam jest miejsca w środku.

Fractal Design Meshify 2 XL - test, review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, radier napisał:

P500A są dostępne w caseking.de (oprócz białej), a to jedyny dystrybutor tej marki na Europę.

Ja swoją (non-RGB) zamawiałem we wrześniu w X-kom i zapłaciłem po rabacie 379 zł. Teraz dołożyłem baterię 3x P14 PWM PST na front w oczekiwaniu na zmianę grafy.

 

Ktoś wie gdzie znajdę taki uchwyt na wentylator jak na tym filmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zawisztheblack napisał:

Evolv X i P600S oraz P500A mają tą samą ramę i taką samą kompatybilność jeśli chodzi o chłodnice - różnią się tylko panelami zewnętrznymi :P. Evolv X mimo, że usprawniony względem zwykłego Evolva to nadal nie jest przewiewna obudowa i osobiście bym się w nią nie pakował.

Recenzji ALF II 420mm jeszcze nie ma, pewnie w ciągu kilku dni będzie na Gamers Nexus i wtedy będzie można to porównać z innymi rozmiarami, bo mają na kanale recenzje wersji 280mm i 360mm, ale obstawiam, że różnica zamknie się pewnie w 2-3 stopniach przy tym samym hałasie co 360mm. ALF II 360mm nadal ma potężną wydajność, więc nie wiem czy jest sens pakować się na siłę w 420mm. Zwłaszcza, że przy 420mm musisz ją dać na froncie i będziesz sobie podgrzewał wtedy środek obudowy. Jeśli koniecznie chcesz potwora 420mm na front, to dobrze byłoby wziąć obudowę, która pozwoli na jego montaż na topie - np. nowy Fractal Meshify 2 XL.

Widziałem recenzje meshify-2  na kanale Blacka, jednak trochę duża jak na biurko, poza tym narzekał na otwory montażowe chłodnic na topie, że nie każdą się przykręci a buda niby pod LC. Z 420 rzeczywiście dam se spokój. 

Czyli P600S +360 to dobry wybór? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RozQ Mam coś posobnego jako akcesorium do benchtable od DimasTech.

DimasTech Bench/Test Easy V3.0 Review | Page 3 of 4 | Modders Inc

Edytowane przez radier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, radier napisał:

Tak sobie poszukałem zdjęcia z płytą w środku nowego Fractala. Ależ tam jest miejsca w środku.

Fractal Design Meshify 2 XL - test, review

Jaki to fractal? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, radier napisał:

Fractal Meshify 2 XL

No właśnie, piękny ale niedostępny.. 

Chyba wezmę P600S 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P600S będzie jak najbardziej ok, zwłaszcza jak zdemontujesz zaślepki na panelach na froncie i topie, żeby poprawić przepływ powietrza.

Meshify 2 XL to nowość, więc z dostępnością jest jak jest. Co do narzekań Blacka, to nie do końca je rozumiem, bo miałem okazję bawić się Define 7 XL, która jest dokładnie na tej samej ramie co Meshify 2 XL (tak jak Evolv X / P600S / P500A różni się tylko panelami zewnętrznymi) i nie było żadnych problemów z montażem chłodnic w tej obudowie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zawisztheblack napisał:

P600S będzie jak najbardziej ok, zwłaszcza jak zdemontujesz zaślepki na panelach na froncie i topie, żeby poprawić przepływ powietrza.

Meshify 2 XL to nowość, więc z dostępnością jest jak jest. Co do narzekań Blacka, to nie do końca je rozumiem, bo miałem okazję bawić się Define 7 XL, która jest dokładnie na tej samej ramie co Meshify 2 XL (tak jak Evolv X / P600S / P500A różni się tylko panelami zewnętrznymi) i nie było żadnych problemów z montażem chłodnic w tej obudowie.

Czyli reasumując z phanteksa co bym nie wziął nie będzie źle, patrzeć tylko na budżet i 360 brać zamiast 420.Ma stronie artica zalecają dać Chłodnice na top, na front niby ok ale piszą coś o bąblach możliwych. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, docelowo najlepiej jest dać chłodnicę na top (najlepsza kultura pracy i żywotność). Co do obudowy to P500A czy P600S jak najbardziej ok, Evolv X bym nie brał. Do każdej z tych obudów ALF II 360mm wejdzie na top.

Alternatywnie Enthoo Pro 2, ale to kolos - ALF II 420mm wejdzie na bok.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ALF II 360mm tak ładnie plug and play i tak nie wchodzi do P500 (czyli też niby do P600S) Trzeba albo odkręcić tą blaszkę z tyłu albo zamontować tylko na kilka śrub bo brakuje dosłownie 1-2mm przez jej duży "wylew" na końcu chłodnicy, aby ładnie weszła i pokrywała się z wszystkimi otworami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do P600S nie montowałem, więc może lepiej siądzie, ale p600 ma chyba trochę inne mocowania na topie i może nie być tego problemu co w P500.

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Draco0 napisał:

Do P600S nie montowałem, więc może lepiej siądzie, ale p600 ma chyba trochę inne mocowania na topie i może nie być tego problemu co w P500.

Tu znalazłem fotki  p500 z 360

https://m.imgur.com/a/t0xxAZq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No generalnie w P500 też się zamontuje, ale na połowę śrubek, albo po zdjęciu/modyfikacji tej blaszki co jest z tyłu u góry. Są tacy którym bo to przeszkadzało, więc lepiej mieć świadomość ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zawisztheblack napisał:

Tak, docelowo najlepiej jest dać chłodnicę na top (najlepsza kultura pracy i żywotność). Co do obudowy to P500A czy P600S jak najbardziej ok, Evolv X bym nie brał. Do każdej z tych obudów ALF II 360mm wejdzie na top.

Alternatywnie Enthoo Pro 2, ale to kolos - ALF II 420mm wejdzie na bok.

Nie wejdzie na bok tylko front

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, RozQ napisał:

Nie wejdzie na bok tylko front

Tak, oczywiście, mój błąd. Za dużo tych obudów i się człowiekowi miesza :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje przy dark base, kupuje tylko freezera 420 i pyk. Uznałem że jednak ma ona wszystko a wydawanie kasy w tym wypadku bez sensu, a na biurko kupiłem sobie większe głośniki :) także eisbaer 420+wentyle noctua na sprzedaż, jak ktoś chce w zestawie lub osobno priv.

Dziekuje wszystkim za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie nic lepszego nie dostaniesz, generalnie ciężko o wydajniejsze chłodzenie niż ALF II 360mm :P. Jedna uwaga - Twój RAM nie może być wyższy jak 36mm, bo inaczej chłodzenie o niego zahaczy, bo ALF II zejdzie nisko przy montażu na topie w tej obudowie. 

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...