Skocz do zawartości
Sidr

UV RTX 2060 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić w MSI Afterburner parametry pod duży/sensowny UV tytułowej karty? Normalnie boostuje  do ok 2100MHz. Chciałbym ją ustawić na jakieś1700-1800MHz max i spory UV. Gram z lockiem na 60FPS w gry, do których wystarczyłby pewnie GTX 1060. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sidr

UmMpm8L7a4TMYGA5cfUvOwpRqYWnUP92LjD07WvK

MSI:AB ALT+F

Chwyć punkt odpowiadający za powiedzmy 0,85V i ustaw 1800MHz, wyrównaj krzywą by za 0,85V była "linia prosta".

Graj.

Jak wszystko będzie ok to przesuwaj napięcie w lewo (linia X, zmniejszaj napięcie, 0,843V, 0,837V, 0,831V, 0,825V itd) a taktowanie cały czas utrzymuj na tym samym poziomie 1800MHz (linia Y).

Jak już karta zacznie sie zawieszać przy obciążeniu to znaczy że przesadziłeś ze zmiejszaniem napięcia dla taktowania 1800MHz i należy podwyższyć "o jeden stopień".

Później możesz trochę pobawić się napięciem przy 0,70V (napięciami 0,7V karta zajmie się automatycznie). Podnoś MHz dla napięcia 0,7V aż zauważysz niestabilność przy niskim i średnim obciążeniu karty, wtedy zmiejsz taktowanie o 10-15MHz dla 0,7V

Gotowe. Masz Undervolt i dla małego i średniego i wysokiego obciążenia rdzenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pb923 napisał:

A co sie ogólnie dzieje ze chcesz zrobić UV.

Nic się nie dzieję. Kupiłem sobie gniazdkowy watomierz na Ali i bawię się w uv proca i grafiki. :) I tak jak pisałem - wystarczyłaby mi grafika pewnie o osiągach gtx 1060.

10 godzin temu, RyszardGTS napisał:

@Sidr

UmMpm8L7a4TMYGA5cfUvOwpRqYWnUP92LjD07WvK

MSI:AB ALT+F

Chwyć punkt odpowiadający za powiedzmy 0,85V i ustaw 1800MHz, wyrównaj krzywą by za 0,85V była "linia prosta".

Graj.

Jak wszystko będzie ok to przesuwaj napięcie w lewo (linia X, zmniejszaj napięcie, 0,843V, 0,837V, 0,831V, 0,825V itd) a taktowanie cały czas utrzymuj na tym samym poziomie 1800MHz (linia Y).

Jak już karta zacznie sie zawieszać przy obciążeniu to znaczy że przesadziłeś ze zmiejszaniem napięcia dla taktowania 1800MHz i należy podwyższyć "o jeden stopień".

Później możesz trochę pobawić się napięciem przy 0,70V (napięciami 0,7V karta zajmie się automatycznie). Podnoś MHz dla napięcia 0,7V aż zauważysz niestabilność przy niskim i średnim obciążeniu karty, wtedy zmiejsz taktowanie o 10-15MHz dla 0,7V

Gotowe. Masz Undervolt i dla małego i średniego i wysokiego obciążenia rdzenia.

 

Dzięki.  Póki co nawet podobnie to ustawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...