Skocz do zawartości
hunter44

Zestaw do 3.300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na co dzień używam komputera głównie do programowania (priorytet), filmów, Internetu. Jednak czasami lubię wieczorem pograć w jakąś gierkę (FIFA 21, F1 2020, CS:GO, GTA 5 - są to moje główne gry, innych nie mam i raczej nie planuję). Jestem też raczej niedzielnym graczem, nie gram w te gry na wysokim poziomie a po prostu chcę czerpać frajdę z gry, nie muszę w te gry grać na najwyższych możliwych detalach graficznych. Nie obchodzi mnie to. Mogą być nawet średnie detale. Gdyby chodziło o programowanie to wziąłbym Ryzen 5 3600, dużo ramu i dysk m2 (lub nawet początkowo zwykły SSD). Jednak nie wiem jaką kartę graficzną wybrać. Podkreślam, nie muszę grać na najwyższych detalach.

Jak to jest z laptopami? Spodobał mi się Huawei Matebook d14. Mały, poręczny, idealnie, aby z nim podróżować. Jednak pod względem grafiki to chyba jednak odpada? Z jednej strony wolałbym laptopa zamiast stacjonarki, ale jednak mimo wszystko komputer stacjonarny w cenie laptopa ma mocniejsze podzespoły i posłuży na dłużej czy się mylę?
Poprosiłbym jakieś dobre zestawy i ewentualnie alternatywne laptopy w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kup zestaw na i5 10400f z GTX 1660 Super 

Np z morele:

Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB)
279 zł
Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black (SPC177)
176,39 zł
Karta graficzna Palit GeForce GTX 1660 SUPER StormX 6GB GDDR6 (NE6166S018J9-161F)
1 169 zł
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)
154 zł
Płyta główna MSI B460M-A PRO
319 zł
Procesor Intel Core i5-10400F, 2.9GHz, 12 MB, BOX (BX8070110400F)
729 zł
Zasilacz SilentiumPC Vero L3 500W (SPC265)
199 zł
Dysk SSD Kingston A2000 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SA2000M8/500G)
289 zł

3314

 

 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hunter44 napisał:

Jak to jest z laptopami? Spodobał mi się Huawei Matebook d14. Mały, poręczny, idealnie, aby z nim podróżować. Jednak pod względem grafiki to chyba jednak odpada? Z jednej strony wolałbym laptopa zamiast stacjonarki, ale jednak mimo wszystko komputer stacjonarny w cenie laptopa ma mocniejsze podzespoły i posłuży na dłużej czy się mylę?
Poprosiłbym jakieś dobre zestawy i ewentualnie alternatywne laptopy w tej cenie.

Na takim lapku nie pograsz sensownie, a jednak widzę, że coś tam odpalić chcesz. Do pracy, filmów itp fajna sprawa bo porządne wykonanie, niezły ekran. Ale do grania to bez szans.

 

Tak do pogrania to minimum coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/608273-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-i5-10300h-8gb-256-gtx1650.html 

Pare dni temu był fajny Legion na promocji za 3800:

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l5-r5-16gb-512ssd-1650ti-no-os.bhtml

Niestety już nie ma - trochę szybsza grafika, ale sporo lepsze wykonanie od tego Gaminga 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku 😄 na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
    • @Kelam u mnie ostatni bios to 7 luty, wrzuciłem gdy tylko się pojawił. Jak wtedy ustawiłem tak praktycznie nie wchodziłem w uefi. Problemy były chyba tylko głównie na płytach MSI z tego co pamiętam, przez zbyt małą pojemność kości bios. Że akurat "trojaczki" MSI na b450 królowały na forum, to problem akurat tu był dość powszechny.   Ps. piszesz jakby na intelu nie było żadnych problemów...zwłaszcza ostatnio  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...