Skocz do zawartości
Gość

Pamięć ram sprzętowo zarezerwowana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam,
Pewien czas temu, zauważyłem że we właściwościach systemu widnieje komunikat : "Zainstalowane 8gb Ram ( dostępne 5.88 GB ). Dodam że używam laptopa Lenovo Ideapad s145 i ma on system 64bit - jest to istotne. Próbowałem zmieniać maksymalną pamięć ram w msconfig, lecz to na laptopie nie pomogło, natomiast na osobistym PC wręcz przeciwnie - uwolniłem całą pamięć ram. Szukałem na tym laptopie w ustawieniach biosu opcji Memory Remap Features, lecz takowa nie znajduje się tam. Aktualizowałem bios - bez skutku. Ogólnie na tym laptopie jest mało opcji ustawień w biosie w porównaniu do mojego komputera stacjonarnego, gdzie jest ich z 10 razy więcej. Płyta główna w tym Lenovo to 81UT. Co zrobić w takim wypadku jeśli msconfig nie pomaga, a w biosie nie ma opcji Memory Remap? Chciałbym znów mieć 8gb ram do dyspozycji, a nie tylko 5,88gb, bo tuż po starcie systemu jest ona zajmowana w 35% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, kamilos69 napisał:

Reszta pamięci zarezerwowana dla iGPU.

To w takim razie dlaczego na komputerze stacjonarnym mając GPU (GTX 1050ti) mam 8gb zainstalowane i tyle samo wolne, a tutaj na lapku mając iGPU mam 5.88/8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, kamilos69 napisał:

 

Wiem co to jest Integra :> i nie rób z siebie "idioty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie co to integra. Pytanie czy skorzystałeś z googla i dowiedziałeś się jakie są różnice w działaniu między gpu a igpu. Mam nadzieję że tak.

21 godzin temu, pr713 napisał:

 i nie rób z siebie "idioty".

Uuu.. w ramach przywitania na forum i podziękowania z grubej rury pocisnąłeś. Będzie z ciebie kozak w przedszkolu :cool3:

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, kamilos69 napisał:

Każdy wie co to integra. Pytanie czy skorzystałeś z googla i dowiedziałeś się jakie są różnice w działaniu między gpu a igpu. Mam nadzieję że tak.

Uuu.. w ramach przywitania na forum i podziękowania z grubej rury pocisnąłeś. Będzie z ciebie kozak w przedszkolu :cool3:

Nie skorzystałem z google, bo nie jestem tak tępy.
"Uuu.. w ramach przywitania na forum i podziękowania z grubej rury pocisnąłeś. Będzie z ciebie kozak w przedszkolu :cool3:"
Ale jesteś bystry ?, tylko kiedyś sam na sobie się nie przejedź i dorośnij nie używając tych samych słów :). - widzę, że długo myślałeś nad odpowiedzią ?
Widzę, że ze swojej matury jesteś zadowolony, wyzywając ludzi na forach ?.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dowiedziałeś się już dlaczego igpu rezerwuje pamięć a normalne gpu nie musi tego robić?

14 minut temu, pr713 napisał:

Ale jesteś bystry ?, tylko kiedyś sam na sobie się nie przejedź i dorośnij nie używając tych samych słów :). - widzę, że długo myślałeś nad odpowiedzią ?
Widzę, że ze swojej matury jesteś zadowolony, wyzywając ludzi na forach ?.

O czym Ty piszesz?

16 minut temu, pr713 napisał:

Nie skorzystałem z google, bo nie jestem tak tępy.

Po tym co wypisujesz śmiem wątpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...