Skocz do zawartości
AMiABLE

Zima w grach

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Nie nie. Bardziej mroczniejsze, i bardziej pokroju silent hilla. 

Penumbra: Black Plague? Choć to była podziemna baza na Grenlandii, ale z pamięci, bez sprawdzania, napisałbym, że stacja arktyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walking Simulator dzieje się w zimowych klimatach. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego tematu, w Death Stranding też są piękne zimowe krajobrazy ;)

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżcie jeszcze wątek "woda w grach" i "roślinność w grach"

;-)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lypton napisał:

Penumbra: Black Plague? Choć to była podziemna baza na Grenlandii, ale z pamięci, bez sprawdzania, napisałbym, że stacja arktyczna.

Też nie ;/ . Coś mi się kojarzy że jak chodziło się gdzie nie było zamkniętych pomieszczeń to odczuwało się zimno i można było zginąć tylko tyle pamiętam ale to tak strasznie przez mgłę .Na pewno gra sprzed 15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, przede wszystkim Assassin's Creed III, gdzie zimowe lokacje robiły duże wrażenie ze względu na zostawianie śladów w zaspach.

Do tego pewnie RDR2, The Division i AC Valhalla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomcug napisał:

The Thing?

To jednak było to ,przedtem patrzyłem na screeny i jakoś mi nie pasowało, teraz po gameplaju to jest jednak to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTA V był też wątek z miejscem,gdzie była zima(prolog oraz jedna misja w fabule,o ile pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis misja Paradise Lost, Crysis Warhead misje Frozen Paradise i Adapt or Perish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 14:19, tomcug napisał:

Wracając do głównego tematu, w Death Stranding też są piękne zimowe krajobrazy ;)

Zgadza się, do tego połączone z wysokimi górami, przepaście, zamiecie itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nawet musisz mieć specjalny ogrzewacz do ciała, aby nie spadła wytrzymałość i szybciej niektóre paczki nie niszczały. Do tego fajnie lód się pojawia na Samie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się przypomniało, w Bully (takie szkolne GTA) też była zima, można było rzucać śnieżkami, itd. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 14:37, AlleG napisał:

A moze Gry w Grach?

Cały temat zajęłaby seria Yakuza :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DS polecam pobawić się w zdobywanie szczytów. Miałem fetysz stawiania tyrolek w różnych konfiguracjach przez co zwiedziłem całkowicie pomijalne szlaki.
Ciekawą wyprawę miałem od fotografki, przez pobliski szczyt za jej schronem poprzez następne góry. Łażenie bez celu może już nie być tak fascynujące, ale jest tam fajny zjazd saneczkowy :E
Zielone to moje obiekty, czerwone te online.
 
260279371_Inkedmapads2painttrasa100kb.thumb.jpg.cf4d631d774995b0f5843fb5ba469ddd.jpg

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobała zima w Bully, GTA SA w misji w Liberty City oraz na początku V. W którymś MW była też fajna zima, gdzie jeździło się na skuterach śnieżnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie The Division 1 - meeeega fajny klimat zimy, świąt + lekkie post apo...

+ RDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, samsung70 napisał:

ktoś juz wspominał o tym Division 1 i klimacie świąt.. jak w grze można odczuć klimat świąt? bo zimy to wiadomo wietrznie biało , śnieg pada itd, ale świąt? 

Może ludzie grali w grę na święta i im się jakoś tak kojarzy :D 

Co do tematu, to Volga z Metro Exodus była moim zdaniem świetna pod względem klimatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, samsung70 napisał:

co za czasy nastały, że jedną opcją na białą zimię jest wypad w ... gry komputerowe... :(

a ja pamietam te czasy kiedy 15 lat temu na wiosce były takie zaspy, że pługi snieżne stawały tyle było śniegu :/

teraz zaspy jedynie w grach :(

Również bardzo ubolewam z tego powodu,  ogólnie bardzo lubię mocną zimę i tęsknie za takimi, dlatego tak lubię takie gry, czy filmy.

6 godzin temu, samsung70 napisał:

ktoś juz wspominał o tym Division 1 i klimacie świąt.. jak w grze można odczuć klimat świąt? bo zimy to wiadomo wietrznie biało , śnieg pada itd, ale świąt? 

Jeśli akcja gry dzieje się w okolicach świąt i jest zima to ja czuje ten klimat i to jak. Do Mafii 2  wracałem raz do roku w okolicach świąt :E Tylko nie wiem, czy chodziło Ci o to, że jak w ogóle można czuć klimat świąt w grze, czy o to, że jak tylko zima w grze może powodować ten klimat ;) W Division też kojarzę, że taki klimat był, ale to może był jakiś świąteczny dodatek.

 

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 13:23, Myst napisał:

Fajne są jeszcze drobne smaczki jak utrudnione poruszanie sie Aloy w śniegu, jak rozciera ręce z zimna i marudzi, że zamarza jej oddech. Do tego ma ośnieżoną zbroje ?

Właśnie wczoraj na dobre zacząłem fragment zimowy w tej grze i się zastanawiam, czy potrzebuję ubrania przeciwko mrozowi? Bo poza tym że marudziła to nic się nie dzieje żeby jakoś ubywało hp itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie powyższe, to "po prostu zimy", ale ta w RDR2 powoduje, że zarzucam koc na garba grając ;).
Całkiem spoko była IMO też ta u Lary ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze strategii? Fajnie byłoby pobudować jakieś osady (coś w stylu Tzar/Settlersów) w zimowej aurze, oglądać jak jednostki zostawiają ślady w śniegu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...