Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozglądałem się w promocyjny weekend za nowym laptopem. Sprzęt posłuży mi trochę do pracy i trochę do pogrania (CS GO, Call of Duty, GTA V, Battelfield etc.)
zarezerwowane mam 3 laptopy w podobnych specyfikacjach i nie wiem, który wybrać. Proszę o pomoc.
 

1. https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l5-i5-8gb-512ssd-1650ti-no-os.bhtml (3799zł)

2. https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-omen-r5-8gb-256ssd-gtx1650ti-dos.bhtml (3799zł)

3. https://www.x-kom.pl/p/584304-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-i7-8gb-256-gtx1650ti.html (3699zł)

Edytowane przez Przemek_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wybierałbym między dwoma pierwszymi modelami, jeżeli udało Ci się ustrzelić w tej cenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać powód? Czemu między tymi dwoma i właśnie który jest lepszy ?

Ostatni ma zdecydowanie lepszy procesor

Edytowane przez Przemek_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadają lepszą kulturę pracy oraz wykonanie. Ryzen AMD jest trochę wydajniejszy od i5H, choć w przypadku tej grafiki niewiele to zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Przemek_2 napisał:

a co powiesz na temat matryc w tych laptopach?

Są na tym samym poziomie- jeżeli chodzi o jakość, choć w Omenie jest chyba 60Hz.

1 minutę temu, Przemek_2 napisał:

Wybrać Ryzen czy I5 z powyższych?

Lepiej Ryzen'a, al z drugiej strony do CS'a lepiej mieć szybszą matrycę.

Bez systemu, choć z niższej serii niż Omen masz jeszcze: HP Pavilion Gaming Ryzen 5/8GB/512 GTX1650Ti 144Hz

I to jest dobre połączenie, bo Ryzen'a 5 połączono z GTX'em 1650Ti i 144Hz matrycą. Jakość wykonania będzie jednak na niższym poziomie niż w przypadku Omena czy Legiona, choć powinna być nieco lepsza niż Lenovo Gaming 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zachecam ze swojej strony zeby polowac na okazje i wykorzystywac rozne rodzaje promocji, ktore czasem moga sie laczyc. Udalo mi sie kupic w euro:

HP OMEN 15-en0002nw 15,6" 144Hz AMD Ryzen 5 4600H - 16GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660 Ti Grafika - Win10  za 3900zł

4999zl promocja w euro (aktualnie jej nie ma ale czesto pojawia sie w grupie euro czyli oleole i euro rtv dlatego zachecam do sledzenia)
-650 voucher hp out of warranty - mozna znalezc w necie zasady - trzeba posiadac jakiegos laptopa HP (nie biznesowego)
-109,98 goodie cashback 2.2%
-15 goodie pierwszy zakup
-333,26 dwie raty gratis od euro (byla taka promocja i jest czesto)
3890,76 zł cena końcowa
A do tego place w ratach 0% po 166,36zl wiec nie odczuwam.

Wiem, ze nie kazdemu chce sie w to bawic i nie kazdy ma mozliwosc, ale zostawiam tego posta zeby ludzie chociaz mieli swiadomosc ze cos takiego jest mozliwe i to nie sa jakies cuda / wałki.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości ogarnięcia vouchera od HP, ponieważ nie mam starego lapka HP. Zarezerwowane mam 3 laptopy powyżej. Czy jednak wziąć tego HP, którego polecił @przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/hp-omen-i5-9300h-8gb-512ssd-gtx1660ti-gw15-9976778227

Na gwarancji 15 miesięcy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo w grach 1660 jest znacznie lepsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemekanczy jest możliwość by jakiś gość z serwisu sprawdził lapka czy nie ma na nim jakiegoś badziewia szpiegującego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Przemek_2 napisał:

@przemekanczy jest możliwość by jakiś gość z serwisu sprawdził lapka czy nie ma na nim jakiegoś badziewia szpiegującego?

Mówisz o tym używanym? Czy jakim :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się, w jakiej postaci jest tam system, jeżeli preinstalowalny to po prostu zrób format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Przemek_2 napisał:

@przemekanczy jest możliwość by jakiś gość z serwisu sprawdził lapka czy nie ma na nim jakiegoś badziewia szpiegującego?

Tak- robisz format i instalujesz jakiś inny system niż Windows. Oczywiście żart, ale najprostsza metoda to zainstalowanie systemu z pominięciem programów dodatkowych od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka2 otrzymałem wiadomość od sprzedawcy, że system wgrany był już przez producenta/sprzedawcę. Co w takiej sytuacji można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Przemek_2 napisał:

@Czekoladka2 otrzymałem wiadomość od sprzedawcy, że system wgrany był już przez producenta/sprzedawcę. Co w takiej sytuacji można zrobić?

Skoro był zainstalowany to na 90% jest to preinstalowany system na ukrytej partycji. Możesz zapytać czy nie było nośnika z systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał mi sprzedający, że nie było nośnika z systemem. Był już wgrany przez producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Przemek_2 napisał:

@Czekoladka2Jakiego nośnika? Kupujesz lapka odpalasz i jest już system wgrany od razu. Klucz w biosie 

Sklepy sprzedają laptopy z własnym zainstalowanym system wtedy w większości przypadków dodają nośnik (płyta lub pendrive).
Tutaj na 90% jest partycja recovery, skoro kupił go z systemem. Tym bardziej od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest jak napisałeś. Tak więc co mogę w tej sytuacji zrobić ? By oczyścić zupełnie system ze wszystkiego (z jakiegoś shotu szpiegującego) by był tak jak nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...