Skocz do zawartości
Dawid Fijałkowski

jaki procesor do karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

posiadam kartę graficzną MSI RX 5700 XT Mech OC podłaczyłem ją pod Ryzen 5 2600 X i Adata XPG (2X 16) 32 GB Ram Płyta Główna MSI  b450m pro-vdh max, ale zastanawiam się nad wymianą płyty głównej i Procka pod gry typu fps COD MW itp, co możecie polecieć by uzyskać najwiekszą moc karty pod 1080p, monitor posiadam Lenovo G24-10 chciałbym uzyskać te 144 hz bo obecnie na średnich uzyskuje 110 fps w warzone 

z góry dzięki za pomoc 

Budżet 2500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auberon pobrałem najnowsze sterowniki do biosu myślałem że skoro mam taką mocna kartę to płyta główna już nie daje rady uciągnąć ale skoro tak mówisz że wystarczy procka zmienic, a chłodzenie boksowe? Obudowę mam matx i nie wiem czy nie wymienić na większą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Dawid Fijałkowski napisał:

Auberon pobrałem najnowsze sterowniki do biosu myślałem że skoro mam taką mocna kartę to płyta główna już nie daje rady uciągnąć ale skoro tak mówisz że wystarczy procka zmienic, a chłodzenie boksowe? Obudowę mam matx i nie wiem czy nie wymienić na większą 

5600X ma praktycznie taki sam pobór energii co 3600 więc sekcja płyty da sobie radę (oczywiście bez ekstremalnych overclockingów ale wtedy też sprawność energetyczna "leci na pysk" a 5600X na genialną sprawność już przy standardowym taktowaniu).

Obudowa matx, ale jaki producent? model? (nie wiadomo czy jest np: 140mm miejsca na cooler, a może 150mm? albo 160mm+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

5600X ma praktycznie taki sam pobór energii co 3600 więc sekcja płyty da sobie radę (oczywiście bez ekstremalnych overclockingów ale wtedy też sprawność energetyczna "leci na pysk" a 5600X na genialną sprawność już przy standardowym taktowaniu).

Obudowa matx, ale jaki producent? model? (nie wiadomo czy jest np: 140mm miejsca na cooler, a może 150mm? albo 160mm+?

Krux Astro do tego zasilacz Chieftec GPS-600A8 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Auberon napisał:

Ryzen 5 3600 lub 5600X wszystkie mniej prądożerne od 2600X
Asrocki, Asusy i Gigabyte już go dostały ...

twoja płyta również ; 3 dni temu
https://www.msi.com/Motherboard/support/B450M-PRO-VDH-MAX#down-bios

wiec nie wiem po co ja zmieniać

 

RX 5700 xt pracuje na pci 4x16 a ta płyta główna ma pci 3x16 chyba że bios o którym wspomniałeś coś zmienił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dawid Fijałkowski

"Krux Astro do tego zasilacz Chieftec GPS-600A8 600W"

Jak lubisz RGB to Spartan 4 ARGB plus dokup sobie z 2-3 wentylatory RGB (mogą być od SilentiumPC, chyba nawet robią pakiet wentylatorów Corona 3x120mm RGB). Astro mocno zabudowane z przodu, dodatkowa moc wentylacji napewno się przyda. A jak nie lubisz RGB to Spartan 4 plus wentylatory bez RGB (też mogą być SilentiumPC np: seria Sigma 120mm).

Zasilacz jest ok, wytrzyma - 600W mocy z czego ponad 550W na 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

@Dawid Fijałkowski

"Krux Astro do tego zasilacz Chieftec GPS-600A8 600W"

Jak lubisz RGB to Spartan 4 ARGB plus dokup sobie z 2-3 wentylatory RGB (mogą być od SilentiumPC, chyba nawet robią pakiet wentylatorów Corona 3x120mm RGB). Astro mocno zabudowane z przodu, dodatkowa moc wentylacji napewno się przyda. A jak nie lubisz RGB to Spartan 4 plus wentylatory bez RGB (też mogą być SilentiumPC np: seria Sigma 120mm).

Zasilacz jest ok, wytrzyma - 600W mocy z czego ponad 550W na 12V.

Dzięki za radę wolę bez RGB, a chłodzenie? Obudowy SilentiumPc mają wodne do procesorów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Dawid Fijałkowski napisał:

Dzięki za radę wolę bez RGB, a chłodzenie? Obudowy SilentiumPc mają wodne do procesorów? 

Tak mają/mieli. Kiedyś były Navisy bez RGB na 5 letniej gwarancji, dziś nowe z ARGB chyba mają już tylko 3 lata gwarancji (oczywiście chłodzenia wodne SPC mają dobry współczynnik ceny do wydajności).

Ale z chłodzeń wodnych AIO, żeby było naprawdę dobre i do tego tanie to polecam Arctic II 240mm (jak ci się zmieści w tej Astro [ale chyba wątpię by się zmieściło] Arctic II 280mm to dołóż bo warto dołożyć do 280mm). Arctic-ki nie mają RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Tak mają/mieli. Kiedyś były Navisy bez RGB na 5 letniej gwarancji, dziś nowe z ARGB chyba mają już tylko 3 lata gwarancji (oczywiście chłodzenia wodne SPC mają dobry współczynnik ceny do wydajności).

Ale z chłodzeń wodnych AIO, żeby było naprawdę dobre i do tego tanie to polecam Arctic II 240mm (jak ci się zmieści w tej Astro [ale chyba wątpię by się zmieściło] Arctic 280mm to dołóż bo warto dołożyć do 280mm). Arcicki nie mają RGB.

Myślałem o takim zakupie 

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

SilentiumPC Navis RGB 280 2x140mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dawid Fijałkowski napisał:

Myślałem o takim zakupie 

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

SilentiumPC Navis RGB 280 2x140mm 

R4GT to dosyć stary model ATX ze średniej półki cenowej (oczywiście jak ci się podoba wizualnie to tylko brać bo obudowa zbierała i nadal zbiera pozytywne oceny użytkowników).

Nowszy model to SPC SG1TG, a najnowszy to SPC Ventum VT2 TG (tylko uwaga, bo Ventum jest sporo krótszy i wejdzie grafika do 290mm, możliwe że wypuszczą "dłuższego ventuma" pod inną nazwą).

Navis RGB 280 2x140 jest ok, można brać :thumbup: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI-ex 4.0 to chwyt marketingowy w RX 5700 XT ta karta jest odrobinę słabsza od RTX 2070S który ma tylko 3.0

RX 5700 XT uruchomi się na z pewnością na 2.0 a i na 1.1 (ale będzie przez nie ograniczany)
wyłączając skrajne przypadki niekompatybilności płyt OEM i LGA775

patrząc na ceny tych procków to szczerze mówiąc wymienił bym płytę na LGA 1200

Ryzen 5 3600 po 929 a i5-10400F po 659 zł natomiast wydajność ta sama ...

https://www.ceneo.pl/Procesory/Liczba_rdzeni:6_rdzeni/Socket:Socket_AM4;0112-0.htm

https://www.ceneo.pl/Procesory/Liczba_rdzeni:6_rdzeni/Socket:Socket_1200;0112-0.htm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Auberon napisał:

PCI-ex 4.0 to chwyt marketingowy w RX 5700 XT ta karta jest odrobinę słabsza od RTX 2070S który ma tylko 3.0

RX 5700 XT uruchomi się na z pewnością na 2.0 a i na 1.1 (ale będzie przez nie ograniczany)
wyłączając skrajne przypadki niekompatybilności płyt OEM i LGA775

patrząc na ceny tych procków to szczerze mówiąc wymienił bym płytę na LGA 1200

Ryzen 5 3600 po 929 a i5-10400F po 659 zł natomiast wydajność ta sama ...

https://www.ceneo.pl/Procesory/Liczba_rdzeni:6_rdzeni/Socket:Socket_AM4;0112-0.htm

https://www.ceneo.pl/Procesory/Liczba_rdzeni:6_rdzeni/Socket:Socket_1200;0112-0.htm

 

Auberon nie chciałbym mieć przypadłości wąskiego gardła przez któryś z procesorów a jeśli mówisz że ryzen 5 5600x pójdzie na mojej płycie głównej to wolę kupić nowszy procesor 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Auberon napisał:

przy 3.0 nie będzie gardła

a 5% różnicy wydajności miedzy Ryzen 5 5600X a i5-10600 (k)(f) przy RX 5700 XT nie zauważysz co najwyżej przy RTX 3080

różnice w cenie i5-10600 jak najbardziej 989,61 zł https://www.ceneo.pl/93704629#

https://www.ceneo.pl/Procesory;szukaj-i5-10600

Auberon a co sądzisz o procesorze ryzen 7 3700x pod moją płytę główną i kartę graficzna? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a renderujesz dużo w Zbrashu? ;)

pi razy drzwi będzie to samo w grach co R5 5600X

a w grach lubujących się w silnym wątku nawet gorzej ...
z racji max boost  4.4GHz a w 5600X 4.6GHz i dodatkowo wyższego IPC 

8 rdzeni to ni pies, ni wydra; do gier nie przydatne do aplikacji lepiej się nie rozdrabniać i brać R9 3900X ...

za to można poszpanować 8 jajkami na dzielni :P

w zasadzie to zdecydowanie gorzej niż 5600X ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Auberon napisał:

a renderujesz dużo w Zbrashu? ;)

pi razy drzwi będzie to samo w grach co R5 5600X

a w grach lubujących się w silnym wątku nawet gorzej ...
z racji max boost  4.4GHz a w 5600X 4.6GHz i dodatkowo wyższego IPC 

8 rdzeni to ni pies, ni wydra; do gier nie przydatne do aplikacji lepiej się nie rozdrabniać i brać R9 3900X ...

za to można poszpanować 8 jajkami na dzielni :P

w zasadzie to zdecydowanie gorzej niż 5600X ...

Głownie FPS, COD MW mi zależy by na warzone mieć stałe 144 klatki na medium bo obecnie na low osiągam tylko 105 a na medium 85 - 90, szczerze mówiąc myślałem że karta graficzna starczy dlatego ja kupiłem, a też dobrą cenę trafiłem gdyż myslałem o 3070 lub 2060 s ale róznica w cenie prawie 600 była gdy kupowałem RX 5700 XT, oglądając różne filmiki na yt dowiedziałem się o wąskim gardle przez procesor dlatego założyłem ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...