Skocz do zawartości
Zawias

Wybór monitora 27-32"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Właśnie zamówiłem nowy komputer, więc szukam dla niego jakiegoś nowego monitoru - aktualnie posiadam nastoletni już LG w2252tq więc chciałbym coś co będzie dawało znacznie lepszy obraz.

Komputer to i5-9600k, GTX 1660, 16GB RAM.

Komputer używany będzie do oglądania Youtube, trochę pisania Word/excel, czytanie www i grania - TDU 2, CoD, mam nadzieję Microsoft flight simulator. Do tego pewnie jakiś dirt 2.0 czy coś w tym stylu pod kierownicę - może F1... Sprzęt raczej pozwoli grać w fhd, może 1440p.

W związku z kartą graficzną dobrze by było monitor z g sync (lub free sync gdy ma display port?), chciałbym 27 lub 32", zdecydowanie zakrzywiony. Rozdzielczość co najmniej fhd przy 27", dla 32" na pewno wqhd. Wolę lepszą jakość obrazu niż kosmiczne odświeżanie więc matryca IPS/VA. Odświeżanie wolałbym jednak powyżej 60Hz - myślę za 144hz i czas reakcji 2 czy 1ms byłoby ok. 

Przynajmniej tak sobie monitor wyobrażam,  nie wiem jak ma się to do rzeczywistości...

Cena jaką chciałbym zapłacić to ~1500pln, oczywiście taniej to lepiej,  a jak warto dołożyć to dołożę...

Dziękuję za porady i wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch wspomnianych powyzej, to jednak celowal bym w G32QC. 32" to zawsze 32" o ile masz odpowiednia ilosc miejsca na biurku i odleglosc od monitora.

W tym wypadku troche drozej znaczy lepiej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, oba monitory wyglądają super. Sam przeszukując Internet nie znalazłem tak dobrych.

Chyba się zdecyduje na G32QC, większy ekran zawsze daje więcej frajdy - i pewnie filmy będą wyglądały lepiej. 

Zastanawiam się tylko na tym jak sprawdza się zakrzywiony ekran w zastosowaniu biurowym,  bo sądzę że gry/ filmy super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mozesz rozwazyc Dell S3220DGF, byl ostatnio w cenach 1400-1600zl do wyrwania w promocji.

BDB monitor w tej cenie :)

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...